VOD

Dyrektywa CSRD

Jakie wyzwania czekają przedsiębiorstwa w związku z obowiązkiem rozszerzonego ujawniania kwestii zrównoważonego rozwoju

W listopadzie 2022 roku Rada Unii Europejskiej ostatecznie zatwierdziła dyrektywę o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD).

Dyrektywa ta nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek sprawozdawczy w zakresie zrównoważonego rozwoju zgodnie z Europejskimi Standardami Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Oznacza to, że zgodnie z dyrektywą ponad 3500 firm w Polsce będzie musiało ujawniać dane dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Standardy ESRS wypracowane przez EFRAG (European Financial Reporting Advisory Group) zostały przekazane do Komisji Europejskiej i obecnie czekamy na ich ostateczny kształt w formie aktów delegowanych.

 

Nie oznacza to jednak, że firmy nie powinny już teraz przyglądać się nowym obowiązkom. Szczególnie, jeśli do tej pory nie raportowały kwestii zrównoważonego rozwoju, lub robiły to w ograniczonym zakresie.

Agenda:

  • Które firmy będzie dotyczył obowiązek i co to dla nich oznacza?
  • Co na ten moment wiemy na temat Dyrektywy CSRD i standardów ESRS?
  • Jak przygotować się do obowiązku raportowania?
  • Co przed nami w najbliższym czasie?

Zapraszamy na webinar, w którym opowiemy więcej na temat tego, które firmy będą musiały ujawniać kwestie zrównoważonego rozwoju w najbliższym czasie, co wiemy na temat standardów ESRS i co już teraz firmy mogą zrobić, aby przygotować się do nowych obowiązków.

Prelegenci

Klaudia Borys

ESG Solution Expert, Incube CPM

Krzysztof Kowal

CEO, Incube CPM

Formularz rejestracyjny

Organizatorzy

Partner