23 lipca 2024 | 10:00

Czy firmy w Polsce są gotowe na AI?

Początek za 0 1 dni 0 1 godziny 0 1 minuty

Firma badawcza Gartner prognozuje, że do 2025 roku sztuczna inteligencja będzie generować 10 proc. wszystkich danych. Z kolei analitycy Goldman Sachs szacują, że wdrożenie rozwiązań generatywnej sztucznej inteligencji może w ciągu dekady podnieść produkt krajowy brutto o 7 proc. 

Aby jednak osiągnąć biznesowe korzyści, za AI należy zabrać się już teraz. Narzędzia AI ułatwiają przedsiębiorstwom prowadzenie biznesu, znajdując coraz więcej zastosowań w automatyzacji operacji czy zaawansowanej analityce, jednak nie wszystkie organizacje są jednak gotowe do produkcyjnych wdrożeń. 

Biorąc pod uwagę zarysowany wyżej kontekst redakcja „Computerworld” wraz z partnerem badania, firmą HP, postanowiła sprawdzić poziom gotowości polskich przedsiębiorstw na sztuczną inteligencję.

Do udziału w badaniu „AI w polskich firmach” zaprosiliśmy szeroko rozumiane grono menedżerów wyższego i średniego szczebla, jak również specjalistów.

Ankietowanych pytaliśmy m.in. o wartość bieżących i planowanych inwestycji oraz o ocenę posiadanych zasobów i kompetencji w zakresie implementacji AI. W kręgu naszych zainteresowań były ponadto takie kwestie, jak:

  • obecne zaawansowanie organizacji w zakresie wdrażania rozwiązań sztucznej inteligencji,
  • obszary, w jakich przedsiębiorstwa już korzystają lub planują korzystać z AI,
  • główne cele organizacji, związane z wdrożeniem sztucznej inteligencji,
  • największe trudności i przeszkody.

Podsumowanie badania odbędzie się w formie webinarium, zaplanowanego na 23 lipca.

Wyniki badania omówią Grzegorz Stech, redaktor naczelny „Computerworld” oraz przedstawiciele HP, partnera projektu – Andrzej Sowiński, Country Managing Director i Anna Ostafin, Country Category Manager w dziale komputerów dla biznesu.

Udział w webinarium jest bezpłatny, a rejestracja już trwa. Zapraszamy do udziału!

Prelegenci

Andrzej Sowiński

Country Managing Director, HP

Anna Ostafin

Country Category Manager, HP

Grzegorz Stech

Redaktor Naczelny, Computerworld

Formularz rejestracyjny

Organizator

Partner