Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
WPA
Temat: WPA
Dziesięć filarów bezpiecznej sieci WiFi
Zestawy do łamania WiFi - chiński przebój rynkowy
System szyfrowania WPA złamany
Janusz Chustecki, IDG News Service
Dwójka programistów opracowała metodę pozwalającą łamać systemy szyfrowania WPA (Wi-Fi Protected Access) stosowane do ochrony sieci WLAN. Erik Tews i Martin Beck zapowiadają, że szczegóły swojego odkrycia zademonstrują w przyszłym tygodniu na konferencji PacSec w Tokio.
Łatki na windowsowe WiFi
Paweł Krawczyk
Jedna z nowych poprawek udostępnionych przez Microsoft bez wielkiego rozgłosu znacznie podnosi bezpieczeństwo bezprzewodowych klientów.
Dziesięć zasad bezpiecznego VPN
Paweł Krawczyk
Zdalny dostęp przez VPN to potężne narzędzie. Umożliwia zdalną pracę, zdalną diagnostykę i support, ale może być także ziejącą dziurą w bezpieczeństwie. Opisujemy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z technologii VPN.
Livebox - neostrada tp w nowym wcieleniu
Zbigniew Bednarek
Sztandarowa usługa TPSA - neostrada tp - została wzbogacona o platformę multimedialną livebox tp, zawierającą modem ADSL oferujący użytkownikowi kilka sposobów komunikacji - port USB, Ethernet oraz moduł bezprzewodowy 802.11g. Nowa platforma eliminuje większość wad oferowanego dotychczas modemu Sagem F@st 1400W. Usługa zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu a w przyszłości ma umożliwić przekazywanie rozmów telefonicznych przez VoIP (Voice over IP) oraz telewizji cyfrowej TVoADSL (TeleVision over ADSL) i wypożyczanie filmów on-line. Postanowiliśmy przyjrzeć jej się z bliska.
Po uaktualnieniu Windows WEP przestał działać?
Łukasz Bigo
Zdarza się, że po instalacji uaktualnienia Q815485 odpowiedzialnego za dodanie w systemie obsługi WPA, komputer traci możliwość połączenia się z routerami używającymi słabszego algorytmu. Co wtedy robić?
Dziurawa łatka Microsoftu
Krzysztof Pietrzak
Opublikowana na początku maja aktualizacja do Windows XP Service Pack 2, dodająca specyfikację WPA2 dla sieci bezprzewodowych, nie obsługuje najnowszych protokołów potwierdzania tożsamości (EAP - Extensible Authentication Protocol). Może się to okazać dużym problemem dla klientów biznesowych, którzy chcieliby albo już zakupili urządzenia wykorzystujące te protokoły i teraz nie mają pewności czy Microsoft będzie wspierał programowo posiadany przez nich sprzęt.
Wspólne klucze i WPA
Paweł Szczepaniak
Implementacja WPA w urządzeniach klasy SOHO nie wymaga wykorzystywania serwera autentykacji. Stosowana jest zamiast tego metoda pre shared key, którą znamy już z zabezpieczenia WEP. Dlaczego więc WPA jest bezpieczniejszy od WEP w takim przypadku?
Słabości standardu WPA
Janusz Chustecki
Jeden z czołowych ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem danych twierdzi, że standard WPA (Wi-Fi Protected Access) chroni sieci WLAN w określonych sytuacjach gorzej niż poprzedni standard WEP.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »