Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
Top 500
Temat: Top 500
Opublikowano kolejną listę Top500
Janusz Chustecki
Na liście Top500 (najszybsze superkomputery na świecie) pierwsza dziesiątka pozostała taka sama, ale na dalszych miejscach doszło do dużych przetasowań, główne za sprawą superkomputerów klasy mid-range wyposażonych w najnowsze układy GPU.
Top500: chiński superkomputer utrzymał pozycję lidera
Janusz Chustecki
Dzisiaj opublikowano najnowszą listę Top500, na której znajdują się najszybszych aktualnie na świeci systemy obliczeniowe. Chińska maszyna Sunway TaihuLight zajęła na niej ponownie pierwsze miejsce. Mało tego, na drugim miejscu tej listy znajduje się również chiński system obliczeniowy Tianhe-2. Oznacza to, że póki co Amerykanie przegrywają walkę o prymat pierwszeństwa w tej dziedzinie IT.
Amerykanie chcą zbudować w 2023 roku swój pierwszy eksaflopsowy superkomputer
Janusz Chustecki
W przeszłości superkomputery podwajały swoją moc przeciętnie co 14 miesięcy, co było zgodne z prawem Moore’a. Jednak gdy w 2008 roku pojawił się pierwszy superkomputer przetwarzający dane z szybkością jednego petaflopsa, to wszyscy zdali sobie sprawę a tego, że skonstruowanie komputera pracującego 1000 razy – który zgodnie z tym algorytmem powinien powstać w 2018 roku - będzie bardzo trudne.
Najszybszy superkomputer w Polsce
Marcin Marciniak
Po raz drugi w historii polski superkomputer znalazł się wśród pięćdziesięciu najszybszych maszyn na świecie notowanych na liście top500.org. Przedstawiamy klaster Prometheus uruchomiony w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH.
Polski superkomputer w pierwszej pięćdziesiątce najszybszych maszyn na świecie
Janusz Chustecki, (mm)
Kilka dni temu ogłoszono wyniki kolejnej, 45 edycji konkursu Top 500. Najszybciej pracującym superkomputerem na świecie pozostaje dalej chiński superkomputer Tianhe-2 (Milky Way-2), który należy do National Super Computer Center i ma maksymalną wydajność rzędu 33,863 petaflopsów. Polski klaster Prometheus zajmuje 49. miejsce.
Fujitsu chce wrócić na pierwsze miejsce listy Top500
Janusz Chustecki
Japonia zamierza zbudować najpotężniejszy superkomputer na świecie i chce, aby dokonała tego firma Fujitsu. Ma to być system komputerowy mający moc obliczeniową rzędu 1000 petaflopsów, czyli przetwarzający dane 30 razy szybciej od najmocniejszego, pracującego obecnie na świecie superkomputera.
Chiński superkomputer ponownie numerem jeden na liście Top500
Janusz Chustecki
Ogłoszono wyniki kolejnej, 43-ciej edycji konkursu Top500 (najszybsze systemy obliczeniowe na świecie). Pierwsze miejsce na liście przypadło ponownie chińskiemu superkomputerowi Tianhe-2, zainstalowanemu w National University of Defense Technology, którego wydajność wynosi 33,86 petaflopsów (parametr Rmax), czyli tyle samo co pół roku temu, wtedy gdy ogłaszano listę Top500 oznaczoną numerem 42.
Środowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla
Chińczycy mają najszybszy superkomputer… Kiepskie zabezpieczenia aplikacji iOS… Yahoo przeciwdziała szpiegowaniu… Infoafera jest coraz większa… Szansa na nowe kanały naziemnej TV cyfrowej… Dzięki UKE będziemy mogli sprawdzać prędkość internetu… Nokia sprzedana, ale co dalej… Niemcy coraz więcej kupują w sieci… Smartwatch sukcesem Samsunga...
Jesienna lista Top500 – zwycięża ponownie superkomputer pracujący w Chinach
Janusz Chustecki
Top500 ogłosił w tym tygodniu kolejną (oznaczoną numerem 42) listę najsilniejszych superkomputerów na świecie. Lista taka publikowana jest zawsze dwa razy w roku: w czerwcu oraz w listopadzie. Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje superkomputer pracujący w Chinach (Tianhe-2), który osiągnął w teście Linpack wydajność 33,86 petaflopsów. A oto w błyskawicznym skrócie parametry dziesięciu najszybszych obecnie superkomputerów na świecie.
TOP500 superkomputerów: USA odzyskuje koronę, Europa dominuje w pierwszej 10
Stefan Kaczmarek
W najnowszym rankingu TOP500 zwyciężył superkomputer IBM Sequoia z USA, zastępując dotychczasowego lidera - japoński Fujitsu K Computer. W pierwszej dziesiątce najwięcej - 4 superkomputery ma Europa (dwa Niemcy, po jednym Włochy i Francja), 3 pracują w USA, 2 znajdują się w Chinach i jeden w Japonii. Wśród 500 najlepszych znajdziemy pięć polskich superkomputerów.
Powstaje najpotężniejszy superkomputer Mira o wydajności 10 petaflopsów
Marcin Marciniak
Dzięki niemu obliczenia modelu matematycznego działania konkretnego leku na serce będzie można wykonać w czasie 2 minut. Dziś na najszybszym superkomputerze wymagałoby to 2 lat obliczeń.
Co zrobić z polską mocą obliczeniową
Dorota Konowrocka
Już sześć polskich superkomputerów, w tym cztery należące do akademickich centrów superkomputerowych, znalazło się na liście Top500. Teraz naukowcy muszą nauczyć się w większym stopniu wykorzystywać ich możliwości.
Poprzednia
strona
1
2
3
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »