Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
technologia
Temat: technologia
Fujitsu twierdzi, że ma technologię lepszą niż InfiniBand
Janusz Chustecki, 15.06.2014
Fujitsu twierdzi, że opracowany przez firmę układ, dzięki któremu procesory w serwerach i superkomputerach mogą wymieniać dane z szybkością 56 Gb/s, może zastąpić podobne rozwiązania bazujące na technologii 4X FDR InfiniBand. Nowa technologia zwiększą nie tylko dwukrotnie zwiększa szybkość transmisji, ale jest też dużo tańsza.
Wiedza na ciepło
Tomasz Marcinek, 12.06.2014
Zarządzanie wiedzą to koncepcja, która nieczęsto nabiera realnych kształtów, a już naprawdę rzadko wplata się w biznes i przynosi wymierne korzyści. Stojąca przed dużymi wyzwaniami biznesowymi i operacyjnymi PGNiG Termika SA włączyła zarządzanie wiedzą do systemu zarządzania i oceny pracowników. Wstępne efekty projektu, który jest w fazie „długiego pilotażu”, wyglądają obiecująco.
The Machine od HP: centrum danych w jednej szafie i smartfon z pamięcią 100 TB
Janusz Chustecki, 12.06.2014
Hewlett-Packard zainicjował projekt, w ramach którego zamierza projektować komputery oparte na zupełnie nowej architekturze, której nadał roboczą nazwę The Machine. Firma wiąże z architekturą duże nadzieje i informuje, że oparte na niej komputery będą zwierać nowy rodzaj pamięci (typu memrystor) oraz szybkie połączenia wykorzystujące fotoniczne światłowody. Spowoduje ona też to, że całe centrum danych będzie można umieścić w jednym rack'u, a na smartfonach będzie można przechowywać dziesiątki terabajtów danych. Brzmi niewiarygodnie, ale HP twierdzi iż jest to możliwe.
Huawei chwali się: zbudowaliśmy sieć Wi-Fi pracującą 10 razy szybciej od tych dostępnych obecnie
Janusz Chustecki, 31.05.2014
Chińska korporacja Huawei poinformowała, że zaprojektowana i zbudowana przez nią sieć Wi-Fi pobiła rekord szybkości, transmitując dane 10 razy szybciej niż dostępne obecnie rozwiązania tego typu. Chińczycy twierdzą, ze opracowana przez nich technologia pozwoli budować bezprzewodowe sieci nowej generacji, których premiery można się spodziewać za cztery lata.
Japończycy pracują nad bezpieczną, niepalną baterią
Janusz Chustecki, 22.05.2014
Japońscy naukowcy odkryli nowy rodzaj materiału przewodzącego jony litu, który pozwoli budować bezpieczne, niepalne baterie. Stosowane bowiem obecnie baterie potrafią eksplodować i palić się, co było powodem wielu awaryjnych lądowań samolotów Boeing 787 Dreamliner.
Pawilon Przyszłości w Warszawie
Computerworld Online, 20.05.2014
Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pojawił się Pawilon Przyszłości. To międzynarodowa wystawa, w czasie której będzie można zobaczyć jak będą wyglądały miasta za 40 lat i co będą potrafiły smartfony.
Taśma magnetyczna o rekordowej gęstości zapisu danych
Janusz Chustecki, 20.05.2014
Naukowcy z firm IBM i Fujifilm opracowali prototypową technologię produkcji taśmy magnetycznej, na której na jednym calu kwadratowym można zapisać 85,9 mln bitów. Oznacza to, że na standardowej kasecie LTO zawierającej taką taśmę można przechowywać 154 TB nieskompresowanych danych.
Pierwsze sieci mobilne 5G powinny się pojawić w Europie w 2022 r.
Janusz Chustecki, 16.05.2014
Podczas gdy większość użytkowników urządzeń mobilnych sądzi, że technologia 4G oferuje im wystarczające szybkości transmitowania danych, w laboratoriach wielkich firm telekomunikacyjnych trwają już prace nad kolejną generacją tej technologii, kryjącą się – jakżeby inaczej - za skrótem 5G. Sieci mobilne oparte na tej technologii będą w stanie transmitować dane z szybkością dużo większą niż 1 Gb/s.
Powstał algorytm zdolny rozpoznawać aktywność osób widocznych na przekazach wideo
Janusz Chustecki, 15.05.2014
Dwaj naukowcy (Hamed Pirsiavashz z Massachusetts Institute of Technology i Deva Ramanan z University of California) opracowali komputerową technologię, która analizuje obrazy wideo i z określa z dużą dokładnością ( jakiej nie oferują dostępne obecnie narzędzia tego typu) co widoczne na nich osoby robią. Naukowcy zapowiadają, ż zaprezentują opracowany przez siebie algorytm w następnym miesiącu w Ohio (USA) na konferencji Computer Vision and Pattern Recognition.
Sony zapowiada kasety z taśmami magnetycznymi o pojemności 185 TB
Janusz Chustecki, 01.05.2014
Sony opracował materiał służący do budowania taśm magnetycznych, na którym można na powierzchni jednego cala kwadratowego zapisać 148 Gb danych, to jest ponad 70 razy więcej niż na standardowej taśmie. Oznacza to, że kaseta zawierająca taką taśmę będzie miała pojemność 185 TB (3700 dysków Blu-ray).
Fujitsu World Tour 2014
Computerworld Online, 16.04.2014
Prezentacja najnowszych rozwiązań IT oferowanych przez Fujitsu adresowana głównie do przedstawicieli biznesu i administracji publicznej to temat konferencji Fujitsu World Tour 2014, która odbędzie się w maju w Warszawie.
Powstał optyczny konektor oparty na nowatorskiej, taniej technologii
Janusz Chustecki, 05.02.2014
Fujitsu Laboratories i Furukawa Electric zaprojektowali optyczny konektor, który znajdzie zastosowanie w serwerach. Standardowe konektory tego typu takie są drogie, a zaletą opracowanego przez obie firmy konektora jest niska cena, dzięki czemu połączenia optyczne będzie można wprowadzić szybciej do serwerów, również tych z niższej półki.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
43
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »