Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
technologia
Temat: technologia
Miniaturowy układ radiowy, który może połączyć świat
Janusz Chustecki, 24.09.2014
Naukowcy ze Stanford University (USA; Kalifornia) zbudowali układ radiowy mający wielkość mrówki, który może w przyszłości znaleźć różnorakie zastosowanie: może być stosowany np. w szpitalach (gdzie będzie mierzyć temperaturę pacjenta) czy w gospodarstwach domowych (włączając zdalnie ekspres do kawy czy informując nas, że do mieszkania chce się ktoś włamać).
Do czego mogą posłużyć drony?
Marcin Łodykowski, 10.09.2014
Już samo słowo dron często kojarzy się negatywnie. Ma to swoje uzasadnienie w najbardziej powszechnym obecnie wykorzystywaniu takich urządzeń w zadaniach militarnych. Czy zatem drony to tylko wojskowe narzędzie do śledzenia lub zabijania wrogów, czy innowacja mogąca przynieść rzeczywiste korzyści?
Wi-FAR: technologia, która może zapobiec zjawisku cyfrowego wykluczenia
Janusz Chustecki, 13.08.2014
Google, Microsoft i Facebook przyglądają się bacznie bezprzewodowej technologii znanej pod nazwą Wi-FAR, jak również aktywnie wspierają ją. Pozwala ona uzyskiwać tanim kosztem dostęp do Internetu i może zmniejszyć dystans dzielący kraje rozwinięte i uprzemysłowione od krajów rozwijających oraz zapobiec niebezpiecznemu zjawisku, jakim jest cyfrowe wykluczenie dużej części populacji zamieszkującej Ziemię.
Fastpass – sposób z MIT na podniesienie wydajności centrów danych
Janusz Chustecki, 20.07.2014
Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) opracowali technologię, dzięki której centra danych mogą dużo efektywniej obsługiwać aplikacje webowe i mobilne, szczególnie te, które muszą np. przetwarzać intensywnie dane wideo w czasie rzeczywistym. Technologia – której MIT nadał nazwę Fastpass – potrafi bowiem bardzo szybko przesyłać pakiety z jednego punktu centrum danych (nadawca) do drugiego (odbiorca). A opóźnienie przy przesyłaniu obrazów wideo w czasie rzeczywistym jest zawsze krytycznym parametrem.
Fujitsu twórcą nowatorskiego, energooszczędnego klastra komputerowego
Janusz Chustecki, 16.07.2014
Fujitsu jest twórcą architektury, która pozwala budować klastry komputerowe (np. superkomputery zawierające tysiące węzłów obliczeniowych) obsługiwane przez dużo mniejszą liczbę przełączników niż ma to miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań tego typu. Firma twierdzi, że udało jej się w ten sposób zmniejszyć liczbę przełączników o 40%, zachowując tę samą wydajność klastra.
Fujitsu twierdzi, że ma technologię lepszą niż InfiniBand
Janusz Chustecki, 15.06.2014
Fujitsu twierdzi, że opracowany przez firmę układ, dzięki któremu procesory w serwerach i superkomputerach mogą wymieniać dane z szybkością 56 Gb/s, może zastąpić podobne rozwiązania bazujące na technologii 4X FDR InfiniBand. Nowa technologia zwiększą nie tylko dwukrotnie zwiększa szybkość transmisji, ale jest też dużo tańsza.
Wiedza na ciepło
Tomasz Marcinek, 12.06.2014
Zarządzanie wiedzą to koncepcja, która nieczęsto nabiera realnych kształtów, a już naprawdę rzadko wplata się w biznes i przynosi wymierne korzyści. Stojąca przed dużymi wyzwaniami biznesowymi i operacyjnymi PGNiG Termika SA włączyła zarządzanie wiedzą do systemu zarządzania i oceny pracowników. Wstępne efekty projektu, który jest w fazie „długiego pilotażu”, wyglądają obiecująco.
The Machine od HP: centrum danych w jednej szafie i smartfon z pamięcią 100 TB
Janusz Chustecki, 12.06.2014
Hewlett-Packard zainicjował projekt, w ramach którego zamierza projektować komputery oparte na zupełnie nowej architekturze, której nadał roboczą nazwę The Machine. Firma wiąże z architekturą duże nadzieje i informuje, że oparte na niej komputery będą zwierać nowy rodzaj pamięci (typu memrystor) oraz szybkie połączenia wykorzystujące fotoniczne światłowody. Spowoduje ona też to, że całe centrum danych będzie można umieścić w jednym rack'u, a na smartfonach będzie można przechowywać dziesiątki terabajtów danych. Brzmi niewiarygodnie, ale HP twierdzi iż jest to możliwe.
Huawei chwali się: zbudowaliśmy sieć Wi-Fi pracującą 10 razy szybciej od tych dostępnych obecnie
Janusz Chustecki, 31.05.2014
Chińska korporacja Huawei poinformowała, że zaprojektowana i zbudowana przez nią sieć Wi-Fi pobiła rekord szybkości, transmitując dane 10 razy szybciej niż dostępne obecnie rozwiązania tego typu. Chińczycy twierdzą, ze opracowana przez nich technologia pozwoli budować bezprzewodowe sieci nowej generacji, których premiery można się spodziewać za cztery lata.
Japończycy pracują nad bezpieczną, niepalną baterią
Janusz Chustecki, 22.05.2014
Japońscy naukowcy odkryli nowy rodzaj materiału przewodzącego jony litu, który pozwoli budować bezpieczne, niepalne baterie. Stosowane bowiem obecnie baterie potrafią eksplodować i palić się, co było powodem wielu awaryjnych lądowań samolotów Boeing 787 Dreamliner.
Pawilon Przyszłości w Warszawie
Computerworld Online, 20.05.2014
Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pojawił się Pawilon Przyszłości. To międzynarodowa wystawa, w czasie której będzie można zobaczyć jak będą wyglądały miasta za 40 lat i co będą potrafiły smartfony.
Taśma magnetyczna o rekordowej gęstości zapisu danych
Janusz Chustecki, 20.05.2014
Naukowcy z firm IBM i Fujifilm opracowali prototypową technologię produkcji taśmy magnetycznej, na której na jednym calu kwadratowym można zapisać 85,9 mln bitów. Oznacza to, że na standardowej kasecie LTO zawierającej taką taśmę można przechowywać 154 TB nieskompresowanych danych.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
44
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »