Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
technologia
Temat: technologia
Telewizja, internet i komórki
Piotr Rutkowski, 28.01.2015
Jeszcze nie mieliśmy w Polsce okazji przywyknąć do nowej telewizji cyfrowej, a Komisja Europejska ogłosiła w styczniu konsultacje, co dalej z przeznaczeniem telewizyjnego pasma. Przyjęło się, że to państwo rządzi częstotliwościami, ale czy tak będzie zawsze?
Przed laserami rysuje się świetlana przyszłość, twierdzi laureat nagrody Nobla
Janusz Chustecki, 19.01.2015
Osoby, które są pasjonatami laserów, mają powody do radości. Przyszłość należy bowiem do tej technologii i za kilkanaście lat z laserami będziemy mieć do czynienia na każdym kroku. Tak przynajmniej twierdzi japoński uczony Shuji Nakamura – laureat nagrody Nobla, współodkrywca niebieskiej diody LED (Light-Emitting Diode).
Bezprzewodowe sieci dźwiękowe w ofensywie
Janusz Chustecki, 26.12.2014
Pomysł, aby to dźwięk transmitował dane, nie jest nowy. IBM próbował to robić 75 lat temu. Firma pracowała wtedy nad technologią, dzięki której komputery mogłyby komunikować się za pośrednictwem standardowych linii telefonicznych. Idea była wtedy taka, żeby dane zamienić na dźwięk, dźwięk przesłać przez linię telefoniczną, a następnie zamienić go ponownie na dane. Jeśli w tym momencie ktoś pomyśli sobie o modemie, to ma rację. Takie były właśnie początki tego urządzenia.
Technologia HAMR umożliwi zapis do 30 TB danych na dyskach
Janusz Chustecki, 13.11.2014
Seagate pracuje nad technologią produkcji dysków twardych wykorzystujących laser, która pozwoli zwiększyć pojemność tego rodzaju nośników danych nawet pięć razy. Najważniejszym elementem technologii (noszącej nazwę HAMR; Heat-Assisted Magnetic Recording) jest laser, który podgrzewa powierzchnię talerza podczas operacji zapisywania danych, co pozwala upakować na jednym centymetrze kwadratowym nośnika dużo więcej danych niż ma to miejsce obecnie.
VISC – nowa koncepcja wirtualnej maszyny
Janusz Chustecki, 03.11.2014
Soft Machines (firma produkująca układy scalone) zmierzyła się z problemem wirtualnej maszyny i opracowała architekturę, która w jej opinii zapoczątkuje nową erę w dziedzinie przetwarzania danych. Głównie dzięki temu, że systemy oparte na tej architekturze mają wysoką wydajność, a ich moc obliczeniową można elastycznie skalować.
Najszybsze laboratorium świata
Barbara Mejssner, 15.10.2014
W przyszłym roku w łódzkim parku technologicznym zostanie uruchomiony ARUZ - pierwszy na świecie tak szybki symulator badań laboratoryjnych
Obraz na miarę epoki
Piotr Kowalski, 15.10.2014
Jak pokazuje praktyka, w ciągu kilkudziesięciu lat rozwój technologiczny może potoczyć się w szybszym tempie, niż zakładano. Często też kierunek rozwoju nie pokrywa się z wcześniejszymi wyobrażeniami, które często okazują się dziecinne w zestawieniu z rzeczywistością.
Miniaturowy układ radiowy, który może połączyć świat
Janusz Chustecki, 24.09.2014
Naukowcy ze Stanford University (USA; Kalifornia) zbudowali układ radiowy mający wielkość mrówki, który może w przyszłości znaleźć różnorakie zastosowanie: może być stosowany np. w szpitalach (gdzie będzie mierzyć temperaturę pacjenta) czy w gospodarstwach domowych (włączając zdalnie ekspres do kawy czy informując nas, że do mieszkania chce się ktoś włamać).
Do czego mogą posłużyć drony?
Marcin Łodykowski, 10.09.2014
Już samo słowo dron często kojarzy się negatywnie. Ma to swoje uzasadnienie w najbardziej powszechnym obecnie wykorzystywaniu takich urządzeń w zadaniach militarnych. Czy zatem drony to tylko wojskowe narzędzie do śledzenia lub zabijania wrogów, czy innowacja mogąca przynieść rzeczywiste korzyści?
Wi-FAR: technologia, która może zapobiec zjawisku cyfrowego wykluczenia
Janusz Chustecki, 13.08.2014
Google, Microsoft i Facebook przyglądają się bacznie bezprzewodowej technologii znanej pod nazwą Wi-FAR, jak również aktywnie wspierają ją. Pozwala ona uzyskiwać tanim kosztem dostęp do Internetu i może zmniejszyć dystans dzielący kraje rozwinięte i uprzemysłowione od krajów rozwijających oraz zapobiec niebezpiecznemu zjawisku, jakim jest cyfrowe wykluczenie dużej części populacji zamieszkującej Ziemię.
Fastpass – sposób z MIT na podniesienie wydajności centrów danych
Janusz Chustecki, 20.07.2014
Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) opracowali technologię, dzięki której centra danych mogą dużo efektywniej obsługiwać aplikacje webowe i mobilne, szczególnie te, które muszą np. przetwarzać intensywnie dane wideo w czasie rzeczywistym. Technologia – której MIT nadał nazwę Fastpass – potrafi bowiem bardzo szybko przesyłać pakiety z jednego punktu centrum danych (nadawca) do drugiego (odbiorca). A opóźnienie przy przesyłaniu obrazów wideo w czasie rzeczywistym jest zawsze krytycznym parametrem.
Fujitsu twórcą nowatorskiego, energooszczędnego klastra komputerowego
Janusz Chustecki, 16.07.2014
Fujitsu jest twórcą architektury, która pozwala budować klastry komputerowe (np. superkomputery zawierające tysiące węzłów obliczeniowych) obsługiwane przez dużo mniejszą liczbę przełączników niż ma to miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań tego typu. Firma twierdzi, że udało jej się w ten sposób zmniejszyć liczbę przełączników o 40%, zachowując tę samą wydajność klastra.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
43
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »