Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
technologia
Temat: technologia
Materiał promocyjny
Programuj, majsterkuj, baw się i ucz, czyli warsztaty LOFI Robot z robotyki dla najmłodszych!
Computerworld, 16.05.2017
Warsztaty z robotyki, które zainspirują Twoje dziecko i rozpalą w nim pasję do najnowszych technologii i programowania. Mowa o zajęciach z robotyki z LOFI Robot, akcji zawdzięczającej swój początek jednemu z pracowników Sii Polska, Mateuszowi Małkowi, który zgłosił swój pomysł do inkubatora wolontariatu – Sii Power Volunteers.
Technologia MegaMIMO 2.0 zwiększa trzykrotnie przepustowość sieci Wi-Fi
Janusz Chustecki, 24.08.2016
Naukowcy z MIT odkryli opracowali nowatorską technologię transmitowania danych drogą radiową przy pomocy smartfona. W porównaniu ze standardową technologią, pozwala ona przesyłać dane trzy razy szybciej na dwa razy większą odległość. Jest to możliwe za sprawą techniki, która koordynuje pracę wielu bezprzewodowych nadajników, synchronizując w odpowiedni sposób fazy generowanych przez nie radiowych fal.
Uzyskano niewiarygodnie dużą gęstość zapisu danych
Janusz Chustecki, 20.07.2016
Holenderscy naukowcy opracowali metodę zagnieżdżania bitów mających wielkość jednego atomu na miedzianym podłożu, uzyskując w ten sposób gęstość zapisu danych rzędu 500 Tb na jeden kwadratowy cal. Jest to 500 razy większa gęstość zapisu niż ta, jaką oferują najbardziej zaawansowane technologicznie dyski twarde.
10 poważnych i nietypowych jednocześnie zagrożeń bezpieczeństwa
Computerworld Online/DP, 19.04.2016
Drukarki 3D – przełomowa technologia z MIT
Janusz Chustecki, 08.04.2016
Naukowcy z MIT zbudowali pierwszą na świecie drukarkę 3D, która potrafi budować obiekty składające się z elementów mających różne stany skupienia. Mogą to więc być elementy mające stały stan skupienia, jak i płynny, czyli ciecze. To duży, wręcz rewolucyjny krok naprzód, gdyż dostępne do tej pory drukarki 3D są w stanie budować obiektów, w skład których wchodzą elementy hydrauliczne, a wiec takie, które zawierają ciecz.
Super wydajne słoneczne panele 3D
Janusz Chustecki, 25.03.2016
Naukowcy z MIT są twórcą nowej solarnej technologii, dzięki której fotowoltaiczne panele PV (Photovoltaic) są w stanie produkować dużo więcej energii elektrycznej od tych stosowanych obecnie. Jest to możliwe dzięki temu, że mają kształt kostek 3D umieszczanych na specjalnej wieży.
7 sposobów, by zmniejszyć stres w pracy
Computerworld Online/DP, 21.03.2016
Stres w pracy może być związany z życiem w branży IT, ale nie musi wcale przeszkadzać w osiągnięciu sukcesu. Oto siedem sposobów, aby sobie z nim radzić.
Ta bateria nigdy się nie przegrzeje i nie spowoduje pożaru
Janusz Chustecki, 13.01.2016
Naukowcy ze Stanford University opracowali baterię litowo-jonową, która wyłączą się w momencie gdy urządzenie zaczyna się niebezpiecznie przegrzewać. To ważna innowacja, bo wiele notebooków oraz innych urządzeń elektronicznych ulega zniszczeniu z powodu pożaru, którego źródłem są baterie litowo-jonowe.
Wkrótce ruszą testy mające potwierdzić, czy technologia LTE-U ma prawo bytu
Janusz Chustecki, 28.12.2015
Wiodący dostawcy usług bezprzewodowych toczą cały czas spór dotyczący tego, czy sieci LTE mogą korzystać z tych samych pasm częstotliwości, przez które dane przesyłają lokalne sieci radiowe bazujące na technologii Wi-Fi. Być może zostanie on wreszcie rozstrzygnięty, gdyż wkrótce mają zostać przeprowadzone kompleksowe testy, które dadzą odpowiedź na to pytanie.
Qualcomm stawia na LTE-U i powołuje do życia MulteFire Alliance
Janusz Chustecki, 23.12.2015
Firma i współpracujący z nią partnerzy będą pracować nad technologią, która może zrewolucjonizować rynek bezprzewodowych usług. Jeśli odniosą sukces, to LTE wkroczy szerszą ławą do przedsiębiorstw, gdyż będą one wtedy mogły korzystać z tej technologii na zupełnie innych warunkach.
Naukowcy zbudowali baterię litowo-jonową o skróconym czasie ładowania
Janusz Chustecki, 13.11.2015
Naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory odkryli, że czas ładowania baterii litowo-jonowych można znacznie skrócić, jeśli zainstalowane w nich elektrody zostaną poddane działaniu wodoru. Daje to nadzieje na to, że baterie kolejnej generacji instalowane w smartfonach, tabletach i innych przenośnych urządzeniach będzie można doładowywać dużo szybciej oraz że będą one mogły pracować dłużej bez konieczności podłączania ich do sieci AC czy urządzeń typu Powerbank.
Technologia, która pozwala śledzić i obrazować ludzi nawet przez ściany
Janusz Chustecki, 02.11.2015
Naukowcy pracujący w należącym do MIT laboratorium Computer Science and Artificial Intelligence Researchers opracowali technologię RF Capture. Pozwala ona „widzieć” i rejestrować obrazy ludzi znajdujących się po drugiej stronie ściany.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
44
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »