Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
CeBIT 2000: Bezprzewodowy Internet, Linux i Windows 2000
Wojciech Łęgowski, 16.02.2000
W tym roku swoje produkty prezentować będzie ok. 7,5 tys. producentów w 26 halach zajmujących powierzchnię ponad 408 tys. metrów kwadratowych.
Bezprzewodowe nowości
Jarosław Ochab, 28.01.2000
Na polski rynek trafiają produkty firmy Proxim - specjalisty od bezprzewodowych transmisji danych.
Nowa wersja wirusa ExploreZip dotarła do Europy
Wojciech Łęgowski, 02.12.1999
Groźny wirus ExporeZip, który pojawił się w czerwcu tego roku, powrócił w nowej, skompresowanej wersji. Nazwano go MiniZip, ponieważ jedyną różnicą w stosunku do poprzednika jest to, że został on skompresowany w taki sposób, aby nie wykrywały go systemy antywirusowe skanujące przychodzącą pocztę. Wirus szybko rozprzestrzenia się w systemach komputerowych na całym świecie.
Nadzór operacji
[PC World Online], 29.09.1999
Nawet jeśli jesteś przekonany, że zabezpieczyłeś komputer przed hackerskim atakiem, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać, czy ktoś próbował włamywać się do systemu...
Dell licencjonuje oprogramowanie klastrowe ClusterX
Wojciech Łęgowski, 12.04.1999
Dell wprowadził do sprzedaży oprogramowanie ClusterX do zarządzania klastrami Windows NT. Oprogramowanie, licencjonowane od firmy NuView, będzie dostępne jako część systemów zarządzania OpenManage. Umożliwia ono na instalowanie, konfigurowanie i monitorowanie 2-serwerowych klastrów Windows NT, zbudowanych z serwerów linii PowerEdge 4000 i 6000.
Poprzednia
strona
1
...
294
295
296
297
298
Redakcja poleca
Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
Daniel Olszewski
AI jest coraz lepsze, ale tych zawodów jeszcze długo nie zastąpi
Daniel Olszewski
Sztuczna inteligencja pomaga rozwiązywać problemy z sieciami
Jeff Vance
W Polsce powstanie nowoczesna fabryka światłowodów
Janusz Chustecki
Biblioteka IT
F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager – wysokowydajny firewall, który zadba o bezpieczeństwo sieciowe
Zalety zastosowanych technologii W 2021 roku przeciętna firma była atakowana 270 razy, jak pokazują dane Accenture. W dobie tak powszechnych cyberataków klasyczne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa nie są wystarczające. Zaawansowane zarządzanie zaporami aplikacyjnymi z pomocą takich narzędzi jak F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager umożliwia usuwanie zagrożeń z firmowej sieci, zanim w ogóle do niej dotrą i zaczną wpływać na działanie centrum danych.
Energetyka stawia na dane oraz IoT
Dane stały się fundamentem współczesnego biznesu. W energetyce dodatkowo dochodzą do tego specyficzne wymagania prawne. Podczas zorganizowanego przez Computerworld oraz Software AG spotkania „Nowe wyzwania IT w branży energetycznej” dyskutowano w eksperckim gronie o tym, czy uczestnicy rynku energii są gotowi na obsługę masowej wymiany danych oraz wykorzystanie technologii Internet of Things (IoT). Partnerem spotkania była firma Savangard.
Sieci Autonomiczne
W ciągu ostatnich 20 lat infrastruktura informatyczna rozwinęła się do tego stopnia, że jest obecnie w pełni zautomatyzowana. Jednak sieci muszą nadrobić zaległości. Wdrożenie nowej aplikacji zajmuje kilka minut, ale ręczne konfigurowanie sieci przedsiębiorstwa, element po elemencie, może trwać dni lub tygodnie. Dzięki sieci autonomicznej szefowie działów informatyki mogą teraz skupić się na działalności biznesowej, a nie na budowaniu i obsłudze infrastruktury. Sieć autonomiczna upraszcza wdrażanie sieci poprzez automatyczne i bezpieczne łączenie ludzi, procesów, aplikacji i obiektów. Dowiedz się jak architektura sieci autonomicznej ALE umożliwia zautomatyzowane dostarczanie usług użytkownikom, urządzeniom i aplikacjom oraz zapewnia solidną infrastrukturę sieciową dzięki automatyzacji przenoszenia, dodawania i zmian, co skraca czas i zmniejsza nakłady pracy związane z utrzymaniem i obsługą sieci.
Kompleksowe podejście do wyzwania IoT
Zastosowanie technologii IoT w przedsiębiorstwach rośnie w szybkim tempie. I choć IoT pomaga dyrektorom generalnym wykorzystać zalety tej technologii do usprawnienia procesów biznesowych i przepływu pracy, stanowi również wyzwanie dla dyrektorów ds. informatyki i dyrektorów finansowych, którzy muszą wprowadzać zmiany technologiczne przy ograniczonych budżetach. Pobierz tę broszurę, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rozwiązanie Digital Age Networking firmy Alcatel-Lucent Enterprise może pomóc w sprostaniu wyzwaniom związanym z coraz powszechniejszym stosowaniem technologii IoT.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »