Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
CeBIT 2000: Bezprzewodowy Internet, Linux i Windows 2000
Wojciech Łęgowski, 16.02.2000
W tym roku swoje produkty prezentować będzie ok. 7,5 tys. producentów w 26 halach zajmujących powierzchnię ponad 408 tys. metrów kwadratowych.
Bezprzewodowe nowości
Jarosław Ochab, 28.01.2000
Na polski rynek trafiają produkty firmy Proxim - specjalisty od bezprzewodowych transmisji danych.
Nowa wersja wirusa ExploreZip dotarła do Europy
Wojciech Łęgowski, 02.12.1999
Groźny wirus ExporeZip, który pojawił się w czerwcu tego roku, powrócił w nowej, skompresowanej wersji. Nazwano go MiniZip, ponieważ jedyną różnicą w stosunku do poprzednika jest to, że został on skompresowany w taki sposób, aby nie wykrywały go systemy antywirusowe skanujące przychodzącą pocztę. Wirus szybko rozprzestrzenia się w systemach komputerowych na całym świecie.
Nadzór operacji
[PC World Online], 29.09.1999
Nawet jeśli jesteś przekonany, że zabezpieczyłeś komputer przed hackerskim atakiem, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać, czy ktoś próbował włamywać się do systemu...
Dell licencjonuje oprogramowanie klastrowe ClusterX
Wojciech Łęgowski, 12.04.1999
Dell wprowadził do sprzedaży oprogramowanie ClusterX do zarządzania klastrami Windows NT. Oprogramowanie, licencjonowane od firmy NuView, będzie dostępne jako część systemów zarządzania OpenManage. Umożliwia ono na instalowanie, konfigurowanie i monitorowanie 2-serwerowych klastrów Windows NT, zbudowanych z serwerów linii PowerEdge 4000 i 6000.
Poprzednia
strona
1
...
277
278
279
280
281
Redakcja poleca
Ethernet wiecznie żywy
Janusz Chustecki
Ten raport pokazuje, że opóźnienia Polski w rozwijaniu technologii 5G są znaczące
Janusz Chustecki
Wielka Brytania postawi jednak tamę rozwiązaniom 5G firmy Huawei
Janusz Chustecki
Nokia wychodzi z ofertą budowy prywatnych sieci 5G SA
Janusz Chustecki
Biblioteka IT
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6
Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.
Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze
Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT. Przeczytaj materiał i dowiedz się więcej o korzyściach, jakie dają rozwiązania Aruba.
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Wysokowydajna technologia: Wave 2
Jak najnowsza technologia WLAN przygotowuje organizacje na wyzwania przyszłości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »