Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
LG w Californi
Juliusz Kornaszewski, 06.09.2001
LG Electronics Polska rozszerzył sieć dystrybucyjną produktów sieciowych. Nowym dystrybutorem została firma California Computer.
'Mały' Windows XP
Agnieszka Madej, 05.09.2001
Microsoft zaprezentował wersję beta 2 nowego systemu operacyjnego przeznaczonego dla handheldów i set-top boxów - Windows XP Embedded.
Ofensywny koń trojański
Józef Muszyński, 05.09.2001
Ośrodek webowy laboratorium antywirusowego Symantec podał informacje o nowym skrypcie, powoli rozprzestrzeniającym się w Internecie, który może poważnie ograniczać dostęp użytkownika do zainfekowanych komputerów.
ZigZag rozszerza ofertę dostępu do Internetu
Agnieszka Madej, 04.09.2001
Z początkiem września br. ZigZag, spółka zależna Internet Group SA, operator usług internetowych, wprowadził do swojej oferty nowy pakiet usług dostępowych do Internetu.
Nowy szkielet w Polsce
Agnieszka Madej, 03.09.2001
Internet Partners, dostawca usług ISP oraz spółka ProNet Communications, oferująca usługi międzynarodowej transmisji danych za pośrednictwem sieci Ebone uruchomiły nową sieć szkieletową w Polsce.
W trosce o bezpieczeństwo
Arkadiusz Piasek, 03.09.2001
McAfee wprowadzi w październiku do sprzedaży programy VirusScan, Firewall, QuickClean oraz Internet Security - wszystkie w wersji 2002.
Ciężki kwartał dla "ciężkiego" sprzętu
Tomasz Janoś, 03.09.2001
Maleje na świecie sprzedaż w większości kategorii produktów sieciowych przeznaczonych dla dostawców usług. Do takich wniosków skłaniają wyniki badań sondaży dwóch zespołów analityków: Cahners In-Stat i Dell'Oro Group.
RSA oferuje oprogramowanie BSAFE Broadband
Agnieszka Madej, 29.08.2001
RSA Security wprowadza na rynek oprogramowanie szyfrujące, które ma ułatwić operatorom sieci kablowych ochronę prywatności klientów oraz zapobieganie kradzieży treści i usług.
DSL z Gdańska
Juliusz Kornaszewski, 27.08.2001
Firma DGT poszerzyła ofertę urządzeń typu DSLAM o produkty klasy ADSL.
Allgro - robak usuwający inne robaki
Krzysztof Arkuszewski, 24.08.2001
Allgro jest robakiem internetowym rozprzestrzeniającym się za pomocą poczty elektronicznej, a także starającym się usunąć pliki kilku znanych robaków.
Sieci bezprzewodowe coraz popularniejsze
Daniel Cieślak, 23.08.2001
Z raportu opracowanego przez firmę Evans Data Corporation wynika, że wśród firm systematycznie rośnie zainteresowanie technologiami komunikacji bezprzewodowej.
RSA oferuje system BSAFE Wireless Core
Jarosław Ochab, 22.08.2001
Firma wprowadza na rynek oprogramowanie szyfrujące, umożliwiające zabezpieczenie transmisji pomiędzy urządzeniami bezprzewodowymi a infrastrukturą przewodową.
Merlin.C - robak z wieloma procedurami
Krzysztof Arkuszewski, 16.08.2001
Merlin.C jest robakiem internetowym napisanym w języku Visual Basic Script, którego działanie poza rozsyłaniem się pocztą elektroniczną, IRCem i Gnutellą, polega również na nadpisywaniu, usuwaniu i ukrywaniu określonych plików.
ISDN - obniżka cen
Juliusz Kornaszewski, 14.08.2001
Od 15 sierpnia 2001 r. TP S.A. rozpocznie sprzedaż terminali ISDN po niższych cenach.
PDF w zagrożeniu
Jarosław Ochab, 09.08.2001
Okazuje się, że pliki zapisane w tym popularnym formacie, również mogą być nośnikami wirusów.
Drogi Code Red
Daniel Cieślak, 09.08.2001
Eksperci szacują, że wirus Code Red, atakujący serwery internetowe, spowodował do tej pory straty rzędu 2 mld USD.
Bezprzewodowa dziura
Robert Hajduk, 09.08.2001
Wykryto poważne zagrożenie bezpieczeństwa danych, przesyłanych z wykorzystaniem bezprzewodowych sieci LAN w standardzie IEEE 802.11b.
Fiebre Channel na 2 porty
Juliusz Kornaszewski, 08.08.2001
Na rynku kart sieciowych Fibre Channel pojawiła się nowa dwuportowa karta firmy Emulex LP8000DC-F1.
Poprzednia
strona
1
...
269
270
271
272
273
...
280
Następna
strona
Redakcja poleca
SD-WAN zwiększa bezpieczeństwo chmur publicznych
(wpa)
Naukowcy pracują nad biologicznymi sieciami IoT
Janusz Chustecki
Specyfikacja Ethernet 800 Gb/s gotowa do ratyfikacji
Janusz Chustecki
Ten raport pokazuje, że opóźnienia Polski w rozwijaniu technologii 5G są znaczące
Janusz Chustecki
Biblioteka IT
Sześć niezbędnych kroków do skutecznej migracji do Wi-Fi 6
Zaledwie kilka lat temu standard Wi-Fi 5 był pierwszym wyborem administratorów sieci. Klienci, przedsiębiorstwa, ośrodki rządowe, instytucje oświatowe, szpitale, przemysł turystyczny i systemy transportu masowego, takie jak lotniska i stacje kolejowe – we wszystkich tych branżach czerpano korzyści z wyższych prędkości przesyłu i standardu 802.11ac. Podczas, gdy niektóre podmioty wcześniej podjęły decyzję o wdrożeniu punktów dostępowych Wave 1, inni wykazali się nieco bardziej pragmatycznym podejściem, oczekując na wprowadzenie standardu 802.11ac Wave 2. Tak samo stanie się w przypadku najnowszego standardu Wi-Fi, 802.11ax, znanego pod nazwą Wi-Fi 6. Pojawią się innowatorzy z sektora produkcyjnego oraz klienci i przedsiębiorstwa, które będą chciały sięgnąć po korzyści stwarzane przez Wi-Fi 6 i zyskać przewagę na rynku. Przewiduje się, że ze względu na wymierne korzyści oferowane przez standard Wi-Fi 6 zostanie on wdrożony szybciej niż stało się to w przypadku Wi-Fi 5. Korzyści te obejmują m.in. możliwość: rozróżniania sygnałów przesyłanych z jednej sieci do drugiej za pomocą kolorów przypisywanych w podstawowym zbiorze usług (BSS – basic service set) - zwiększających wydajność i szybkość sieci;bardziej wydajnego użycia strumieni przestrzennych z funkcją ponownego wykorzystywania przestrzeni;korzystania z wielodostępu z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA – Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz systemu wieloantenowego MIMO dla wielu użytkowników (MU-MIMO) zarówno w przypadku transmisji do klienta jak i od klienta;zapewnienia dłuższej żywotności baterii urządzenia dzięki funkcji docelowego czasu budzenia (TWT – Target Wake Time). Zapoznaj się z materiałem i poznaj sześć niezbędnych kroków, które w naszej opinii mogą pomóc Ci zarządzać wdrożeniem standardu Wi-Fi 6 i przygotować do tego Twoją sieć.
Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze
Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT. Przeczytaj materiał i dowiedz się więcej o korzyściach, jakie dają rozwiązania Aruba.
Sieci definiowane programowo w polskich firmach
Cyfrowa transformacja biznesu przyśpiesza i przed koniecznością automatyzacji procesów nie ma ucieczki. Jedną ze składowych tego trendu są sieci definiowane programowo. Platformy te umożliwiają wgląd w całą sieć firmową oraz zarządzanie nią z poziomu jednej konsoli, dzięki czemu administratorzy nie muszą za każdym razem powtarzać manualnych operacji na kolejnych elementach infrastruktury sprzętowej. Redakcja „Computerworlda” postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do rozwiązań Software Defined Networks mają polskie przedsiębiorstwa. W tym celu przeprowadziliśmy badanie redakcyjne „Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT”. Jak wynika z badania, 80% ankietowanych zauważa problemy w zarządzaniu siecią komputerową, przy czym to nie niska wydajność i skomplikowana obsługa, ale problemy kadrowe okazują się największym wyzwaniem dla menedżerów IT. 47% respondentów wskazuje braki kadrowe i kompetencyjne jako największe wyzwanie w zapewnieniu stabilności oraz ciągłości działania sieci, podczas gdy 49% uważa konieczność przeszkolenia pracowników jako najistotniejszą barierę związaną z wdrożeniem SDN/SD-WAN. Inne kwestie, jakie poruszamy w raporcie, to: • Wyzwania i problemy w zarządzaniu siecią komputerową, • Elementy środowiska sieciowego wykorzystywane w firmach, • Adaptacja rozwiązań sieciowych w chmurze publicznej, • Plany inwestycyjne w obszarze środowiska sieciowego, • Adaptacja rozwiązań SDN w firmach obecnych na polskim rynku, • Korzyści i problemy związane z wdrożeniami SDN – obawy menedżerów, • Problem uzależnienia od dostawcy w rozwiązaniach przeznaczonych dla sieci komputerowych. Zapraszamy do lektury!
Wysokowydajna technologia: Wave 2
Jak najnowsza technologia WLAN przygotowuje organizacje na wyzwania przyszłości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »