Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
rozmowy
Temat: rozmowy
TlenPlus 5.9
Robert Ścisłowski, 23.12.2004
Popularny komunikator Tlen wraz z zestawem skórek, ikonek, emotikonek, stylami rozmowy, dźwiękami i wtyczkami.
SCH-S250: komórka z 5-megapikselową cyfrówką
Sebastian Górski, 20.10.2004
Samsung Electronics zaprezentuje dziś pierwszy na świecie telefon komórkowy z wbudowanym aparatem cyfrowym, pozwalającym na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 megapikseli.
O2.pl zamierza uruchomić telefonię internetową
Anna Meller, 20.10.2004
W przeciągu miesiąca właściciel portalu o2.pl i komunikatora Tlen zamierza wystartować z komercyjnymi usługami głosowymi przez internet. Usługi mają być nawet kilka razy tańsze niż u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Telefonia internetowa o2.pl to wynik współpracy z alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym. Do tego typu usług przygotowują się również inne portale. Interia planuje uruchomienie usług VoIP w przyszłym roku.
Nokia trochę w górę
Adam Urbanek, 19.10.2004
Mimo spadku zysku operacyjnego firmy w trzecim kwartale tego roku o około 20%, sprzedaż netto Nokii zwiększyła się o 1% w stosunku do poziomu z okresu 3Q03. Na takie a nie inne wskaźniki istotny wpływ według Nokii miał dotykający całą branżę niedobór komponentów. Mimo tego, sprzedaż w sektorze infrastruktury podniosła się w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji, gdzie wzrosły inwestycje w przepustowość oraz zasięg sieci.
Komunikatywny Pingwin
Andrzej Kwaśniewski, 15.10.2004
Dobrodziejstwo Internetu polega m.in. na tym, że pozwala on na łatwe nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z ludźmi z całego globu. Możemy korzystać zarówno z poczty elektronicznej, jak i programów do rozmów w czasie rzeczywistym, a nawet zamienić komputer w internetowy telefon czy stanowisko do tele- i wideokonferencji. Co ważne, wbrew obiegowej opinii nie ma z tym najmniejszych problemów również w systemie Linux, którego każda niemal dystrybucja zawiera zestaw najbardziej potrzebnych do komunikowania się aplikacji.
Mniejsze zyski Nokii
Andrzej Maciejewski, 14.10.2004
Fiński producent zanotował w III kw. przychody w wysokości 6,93 mld euro. Zysk operacyjny spółki spadł o 20 proc. w związku z obniżką cen aparatów, wprowadzonych przez Nokię w celu utrzymania pozycji rynkowej. Zysk netto producenta wyniósł 660 mln euro.
Rosną zyski Sony Ericsson
Andrzej Maciejewski, 14.10.2004
Szwedzko-japońskie joint venture w III kw. 2004 r. dostarczyło 10,7 mln szt telefonów komórkowych - 51 proc. więcej niż rok wcześniej (7,1 mln szt.) Przychody SE sięgnęły 1,67 mld euro, co oznacza wzrost o 29 proc. w ujęciu rocznym. Zysk brutto wzrósł o 249 proc., zaś na czysto producent zarobił 90 mln euro - o 45 proc. więcej niż w III kw. 2003 r., kiedy zysk netto spółki wyniósł 28 mln euro.
Wolnodostępna telefonia to przyszłość
Andrzej Kwaśniewski, 07.10.2004
Jon "Maddog" Hall, prezes organizacji związanej z wolnym oprogramowaniem, Linux International, stwierdził podczas targów LinuxWorld Expo w Londynie, że telefonia internetowa (voice-over-IP - VoIP), oparta na rozwiązaniach open-source nie tylko ma przed soba przyszłość, ale wręcz zdobędzie większą pozycję na rynku, niż coraz popularniejszy system operacyjny Linux.
Komórka: biznes dla każdego
Jarosław Ochab, Andrzej Maciejewski, 06.10.2004
Szybka transmisja danych z wykorzystaniem technologii EDGE i UMTS, komórkowe wideokonferencje, rozwiązania Push-To-Talk, mobilne przedsiębiorstwo - to tematy które zdominowały odbywający się wczoraj w Warszawie III Kongres Technologiczny organizowany przez operatora sieci Plus GSM. "Wkraczamy w zupełnie nową fazę rozwoju usług telekomunikacyjnych. Dziesięć lat temu wychodząc z domu zabieraliśmy portfel i klucze. Niedawno do kompletu dołączył telefon komórkowy. Niedługo będziemy nosić przy sobie tylko komórkę, która spełniać będzie wszystkie trzy funkcje" - przekonywał zebranych Jarosław Pachowski, prezes zarządu Polkomtela.
Telewizyjny telefon Nokii - drugie podejście
Daniel Cieślak, 06.10.2004
Fiński koncern zamierza wkrótce zaprezentować telefon komórkowy, wyposażonego we wbudowany tuner TV oraz możliwość odtwarzania plików wideo - poinformował Reuters. Model 7710 będzie następcą Nokii 7700, która powstała kilka miesięcy temu, ale nigdy nie trafiła do sprzedaży.
Nietypowy konkurent Nokii N-Gage
Daniel Cieślak, 04.10.2004
Koreańska firma Pantech&Curitel zaprezentowała urządzenie, będące połączenie telefonu komórkowego oraz przenośnej konsoli do gier - informuje serwis I4U.com. Model PH-S3500 wyposażony jest w układ graficzny 3D, dwa głośniki i dwa wyświetlacze.
Wspólne telecentrum Energis i KPN
Adam Urbanek, 30.09.2004
1 październiku 2004 r. holenderski operator telekomunikacyjny KPN Telecom zamierza uruchomić w Polsce pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej węzeł sieci PoP (Point of Presence), umożliwiający świadczenie usług teleinformatycznych KPN w tej części Europy.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
38
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »