Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
Komputer na karcie
Juliusz Kornaszewski, 01.08.2003
W ofercie firmy Advantech pojawiła się nowa karta procesorowa PCI o symbolu PCI-6871, stanowiąca komputer typu "all-in-one". Wyposażono ją w zintegrowany procesor VIA C3 dostępny w trzech opcjach 400, 677 lub 800 MHz.
Świecący krzem
Arkadiusz Piasek, 24.04.2003
Naukowcom z dwóch japońskich uniwersytetów udało się opracować technologię, dzięki której krzemowe "plastry", o grubości zaledwie 3 nanometrów, mogą emitować światło.
Przemysłowe palmtopy Casio
Jarosław Ochab, 14.04.2003
Sieć ZIBI wprowadza do sprzedaży nowe modele urządzeń PDA do zastosowań profesjonalnych. Firma poszerzyła ofertę o serię komputerów przenośnych Casio IT-500 z systemem operacyjnym Windows CE .Net.
Wyświetlacze bez kabli nadchodzą
Arkadiusz Piasek, 08.01.2003
Firma ViewSonic wprowadzi jutro do sprzedaży bezprzewodowe wyświetlacze wykorzystujące technologię Smart Display, pozwalające na odłączanie ich od komputera i przenoszenie w dowolne miejsce (bez przerywania pracy).
Z wyraźnym dotykiem
Daniel Cieślak, 30.11.2002
Firma Fujitsu opracowała nową metodę produkcji wyświetlacz dotykowych, która - zdaniem firmy - umożliwia znaczne zwiększenie ostrości oraz nasycenia kolorów.
Notebook z ekranem 3D
Juliusz Kornaszewski, 21.11.2002
Toshiba pokazała na targach prototypowy model notebooka posiadającego trójwymiarowy wyświetlacz LCD. Efekt trójwymiarowości widać bez używania żadnych okularów, co więcej - efekty 3D widać pod praktycznie dowolnym kątem patrzenia.
"Śpiewający" panel
Daniel Cieślak, 20.09.2002
Japońskie firmy Sharp i Hosiden stworzyły wspólnie wyświetlacz LCD, który może również służyć jako głośnik. Urządzenie powstało dzięki połączeniu panelu LCD Sharpa oraz płaskiego, przeźroczystego elementu wibrującego, opracowanego przez Hosiden.
Elektroniczny papier za dwa lata
Arkadiusz Piasek, 08.07.2002
Philips będzie współpracował z firmą E Ink nad rozwojem elastycznych, kontrastowych wyświetlaczy o grubości 0,3 mm. Pierwsze ich egzemplarze mają pojawić się na rynku w 2004 roku.
Toshiba gnie LCD
Daniel Cieślak, 21.05.2002
Toshiba opracowała nową technologię wytwarzania wyświetlaczy LCD. Pozwala ona na produkowanie bardzo elastycznych paneli, których kształt można zmieniać nawet w czasie wyświetlania obrazu – np. zginając je.
Byli dyrektorzy Compaqa tworzą nową firmę
Wojciech Łęgowski, 16.01.2001
Firma będzie oferowała nowe serwery o małej wysokości, przeznaczone do instalacji w szafach przemysłowych. Nowością będzie tu zastosowanie w nich procesorów firmy Transmeta.
Poprzednia
strona
1
...
4
5
6
7
8
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Energetyczna transformacja w Energa-Operator S.A.
Grzegorz Stech
Drukowanie 3D – praktyka i prognozy
Jarosław Badurek
Przemysł 4.0 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przemysł 4.0
Biblioteka IT
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego
Z badania „Computerworld”, przeprowadzonego na zlecenie Intel i Polcom wynika, że niemal co trzecia firma w Polsce już dzisiaj prowadzi projekty związane z cyfrową transformacją. Wszystko dlatego, że cyfryzacja i automatyzacja procesów może odmienić oblicze firm sektora przemysłowego, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu. To największe priorytety w budowaniu strategii IT oraz najpilniejsze inwestycje w ramach cyfryzacji firm. Zdaje się, że choć pandemia COVID-19 miała dość neutralny wpływ na funkcjonowanie firm produkcyjnych, to dla wielu z nich stała się czynnikiem, który przyspieszył cyfryzację oraz zwiększył znaczenie działu IT. Pobierz raport omawiający wyniki badania, aby dowiedzieć się w jaki sposób firmy z branży podchodzą do konieczności cyfryzacji? Na jakim są etapie i jakich efektów oczekują? I w końcu czy korzystanie z chmury staje się coraz bardziej powszechne?
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »