Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
Gdy w PRL były najnowsze mainframe'y
Marcin Marciniak
Historia komputeryzacji w Polsce obfituje w ciekawe zdarzenia i niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w PRL był okres, w którym polskie organizacje korzystały z najnowszych zdobyczy zachodniej technologii. Taką technologią były komputery klasy mainframe.
Recepta na mobilność
Dorota Bogucka
Tylko miesiąca potrzebowała firma Integrated Solutions na wyposażenie przedstawicieli medycznych Polfy Tarchomin w nowy sprzęt, który ułatwia pracę i oszczędza kręgosłupy pracowników.
Infovide-Matrix w sanockim STOMIL-u
Dorota Bogucka
Spółka Infovide-Matrix podpisała umowę z Sanockimi Zakładami Przemysłu Gumowego „STOMIL SANOK” SA na upgrade techniczny Systemu SAP ERP.
Impuls EVO zarządza kopalnią w Wieliczce
Dorota Bogucka
Kopalnia Soli „Wieliczka” wprowadziła Impuls EVO, system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem.
Comarch w cukrowniach
Dorota Bogucka
Pfeifer & Langen, spółka produkcyjna, w skład której wchodzą cukrownie, podpisała umowę na wdrożenie rozwiązania Comarch ECM.
System IFS Applications wspiera biznes CeDo
Dorota Bogucka
Polski oddział jednego z największych w Europie dostawców produktów jednorazowego użytku, wdrożyła system IFS Applications.
Lider informatyki - komputery pod pancerzem
Dorota Bogucka
Do kategorii przemysł w konkursie Lider Informatyki 2014 zapraszamy przedsiębiorstwa ze wszystkich branż. W poprzedniej edycji najwyższe uznanie Jury zdobyły skomputeryzowane symulatory i trenażery Wojskowych Zakładów Mechanicznych SA.
Informatyczne wsparcie producenta
Dorota Bogucka
Jeden z największych w Polsce dostawców energii pozyskiwanej z węgla - ENEA Wytwarzanie S.A. do końca roku zastosuje system IFS Applications 8.
Selena wybrała Bonair
Dorota Bogucka
Producent chemii budowlanej, Grupa Selena zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX 2012. Partnerem wdrożeniowym została firma Bonair.
IBM pomaga sprzedawać odzież
Dorota Bogucka
Jedna z większych polskich firm odzieżowych - Reckman wdrożyła rozwiązania IBM do optymalizacji marketingu cyfrowego.
Industrial Investment Adventure 2011 - spotkanie świata produkcji i biznesu
Monika Tomkiewicz
W dniach 19-20 października 2011 w okolicach Rawy Mazowieckiej obędzie się konferencja Industrial Investment Adventure 2011. Motto tegorocznej konferencji brzmi: "Jak utrzymać rodzimą produkcję w Polsce?" W trakcie jej trwania uczestnicy dowiedzą się jak inwestować, aby Polska stała się sercem europejskiej produkcji, w którym fabryki powstają i pozostają.
UE chce kontrolować chińskie zakupy w sektorze technologicznym
IDG News Service, Radosław Szpunar
Komisarz Unii Europejskiej ds. przemysłu ostrzega, że Chiny mogą wykupić europejski sektor technologiczny. Postuluje on wprowadzenie obwarowań prawnych, które umożliwią powstrzymanie Chin przed wykupieniem przedsiębiorstw kluczowych dla Europy.
IT w przemyśle - swoiste czy standardowe?
Robert Jesionek
Największym problemem rozwiązań IT dla przemysłu jest to, że nie wyprzedzają potrzeb rynku. Są generowane na bieżąco, a to dzisiaj za mało. System ERP jest jak koszula w standardowym rozmiarze, którą musimy dostosować do naszego zakładu pracy - mówi Miłosław Potrykus, szef Działu IT w Radmorze. W dyskusji redakcyjnej o specyfice zarządzania IT w przemyśle wzięli udział także: Grażyna Wilk, szef Służby Informatycznej w PZL-Świdnik, Dariusz Wierzbicki, dyrektor IT w Farm Frites Poland, oraz Sławomir Kwiatek, dyrektor finansowy w firmie Alpha.
Legenda ODRY w muzeum kolejnictwa
Adam Urbanek
Wyprodukowany we wrocławskim Elwro komputer Odra 1305 zarządzał produkcją wyrobów z metali kolorowych w Hutmenie przez prawie 30 lat. Po jego wyłączeniu z sieci w ubiegłym roku, kierownictwo Hutmenu przekazało teraz wysłużony egzemplarz do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, gdzie maszyna stanęła obok wygaszonych parowozów z XIX wieku.
Komputer panelowy
Janusz Chustecki
Advantech produkuje komputer panelowy noszący nazwę PPC-154T, który można zamawiać z procesorem Pentium 4 (2,8 GHz) lub Celeron (2,4 GHz). Płyta główna komputera jest wyposażona w chipset Intel 845GV i można na niej zainstalować do 2 GB pamięci RAM.
Jednopłytowy komputer 5,25 cala
Janusz Chustecki
Firma Advantech (Taipei, Tajwan) produkuje jednopłytowy komputer formatu 5,25 cala wyposażony we frontową magistralę danych (FSB) 400/533 MHZ i w dwa gniazda na pamięć RAM (maks. 2 GB), w którym można instalować procesor Celeron lub Pentium 4.
Komputer jednopłytkowy 3,5" z procesorem Intel ULV
Juliusz Kornaszewski
Do oferty firmy Elmark trafił najnowszy 3,5" komputer jednopłytkowy Advantech PCM-9371 wyposażony w procesor Intel ULV (ultra niskie zużycie energii).
Olbrzym LCD od Samsunga
Sebastian Górski
Samsung Electronics poinformował o kolejnym rekordzie - zaprojektowaniu gigantycznego panelu TFT-LCD o przekątnej 57 cali, przeznaczonego do telewizorów HDTV.
Poprzednia
strona
1
...
4
5
6
7
8
Następna
strona
Redakcja poleca
Przemysł 4.0 2022 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dane to najważniejsze paliwo dla współczesnego biznesu
Wiesław Pawłowicz
Robot-magazynier, czyli przyszłość w magazynach Przemysłu 4.0
Grzegorz Kubera
Biblioteka IT
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego
Z badania „Computerworld”, przeprowadzonego na zlecenie Intel i Polcom wynika, że niemal co trzecia firma w Polsce już dzisiaj prowadzi projekty związane z cyfrową transformacją. Wszystko dlatego, że cyfryzacja i automatyzacja procesów może odmienić oblicze firm sektora przemysłowego, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu. To największe priorytety w budowaniu strategii IT oraz najpilniejsze inwestycje w ramach cyfryzacji firm. Zdaje się, że choć pandemia COVID-19 miała dość neutralny wpływ na funkcjonowanie firm produkcyjnych, to dla wielu z nich stała się czynnikiem, który przyspieszył cyfryzację oraz zwiększył znaczenie działu IT. Pobierz raport omawiający wyniki badania, aby dowiedzieć się w jaki sposób firmy z branży podchodzą do konieczności cyfryzacji? Na jakim są etapie i jakich efektów oczekują? I w końcu czy korzystanie z chmury staje się coraz bardziej powszechne?
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »