Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
Najbardziej pożądane zawody w IT
Dorota Bogucka
W styczniu 2015 roku połowa ofert pracy dla specjalistów IT była skierowana do programistów. Pracodawcy poszukiwali też administratorów systemów, specjalistów wsparcia technicznego i help desku oraz testowania.
MES zarządza produkcją kostek
Dorota Bogucka
Producent chemii gospodarczej Pol-Hun wdrożył w swojej fabryce system do zarządzania i monitorowania produkcji firmy Queris.
Comarch rozlewa Ustroniankę
Dorota Bogucka
Producent wód mineralnych oraz napojów Ustronianka Sp. z o.o. i Comarch SA podpisały umowę na wdrożenie systemu Comarch ERP XL.
Technologia w służbie tradycji
Dorota Bogucka
System ERP pomaga Zakładowi Masarskiemu Różycki&Wilkowski sprostać ostrym wymaganiom sanitarnym i lepiej gospodarować surowcami.
SAP wspiera węgierskiego producenta mleka
Dorota Bogucka
Spółka Comtrust, partner SAP specjalizujący się w rozwiązaniu SAP Contact Center wdroża SAP w Sole-Mizo, węgierskiej firmie z Grupy Bonafarm.
Fabryka bez granic
Andrzej Gontarz
W koncepcji przemysłu przyszłości informacje sterujące kolejnymi etapami wytwarzania będą zapisywane w każdej produkowanej części.
Laboratorium pola walki
Dorota Bogucka
Firma Qumak na zamówienie Wojskowej Akademii Technicznej zbuduje symulator do szkolenia wojsk inżynieryjnych.
Bezpieczniejsze dane w chmurze
Dorota Bogucka
Producent napojów izotonicznych – firma OSHEE wdrożył usługę iBard24 Comarch ERP.
Bezpieczeństwo IT w polskich organizacjach
Marcin Marciniak
Wiele analiz koncentruje się na ogólnoświatowych trendach, które czasami różnią się w szczegółach od tego, co dzieje się w naszym kraju. Przedstawiamy, co zdaniem ekspertów czeka polskie organizacje w najbliższych latach.
Eurotronic pomaga zarządzać infrastrukturą Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź
Dorota Bogucka
Do końca przyszłego roku KGHM ZANAM Sp. z o.o. wdroży system klasy CMMS firmy Eurotronic. Umowę w tej sprawie dostawca podpisał z Centralnym Ośrodkiem Przetwarzania Informacji KGHM Polska Miedź S.A.
Elektroniczny obieg faktur w Ergonie
Dorota Bogucka
Międzynarodowy producent sprężanych prefabrykatów betonowych i dostawca wysokiej jakości usług inżynieryjnych, transportu i budowy Ergon, używa systemu Comarch ECM do obiegu faktur zakupowych.
Kosmetyki Oriflame w chmurze
Dorota Bogucka
Producent i dystrybutor kosmetyków Oriflame wybrał chmurowe rozwiązanie CaaS Contact Center firmy Interactive Intelligence, żeby usprawni i ujednolicić obsługę klientów w ponad 50 krajach.
Morgan Motor Company z turbodoładowaniem IFS
Dorota Bogucka
Brytyjski producent samochodów sportowych Morgan Motor Company wdraża system IFS Applications™ jako nowe rozwiązanie ERP.
Wdrożenia IT czasami przynoszą radość
Computerworld
Galeria prezentuje uczestników Gali Computerworld Lider 2014. Ponieważ Computerworld nie zainstalował systemu podsłuchowego prezentowane opinie nie były bezpośrednio wyrażane przez uczestników Gali, a są jedynie wynikiem domysłów redaktorów CW.
Liderzy Informatyki nagrodzeni za dojrzałość
Dorota Bogucka
Już po raz osiemnasty Computerworld Polska uhonorował firmy oraz instytucje, w których zrealizowane projekty informatyczne przyniosły największe efekty biznesowe. Laureatów poznaliśmy na uroczystej gali 25 września w Warszawie.
Komunikacja, samoloty i śmigłowce
Marcin Marciniak
Wdrożenie sprawnej platformy komunikacji powoduje radykalną poprawę obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Takim wdrożeniem mogą poszczycić się Polskie Zakłady Lotnicze Mielec, firma z grupy Sikorsky, działająca w branży technologii lotniczych.
Sprawna komunikacja i szybkie raporty
Marcin Marciniak
Hempel, firma z branży chemicznej należąca do największych producentów farb na świecie, ulokowała w Polsce jedno ze swoich dwóch centrów IT. Tu powstały projekty, które zapewniają globalnej korporacji sprawną komunikację i efektywne działanie na międzynarodowych rynkach.
Sprawność procesów i komunikacji
Marcin Marciniak
Grupa Pfleiderer Grajewo SA stanęła przed wyzwaniem związanym z modernizacją najważniejszych procesów biznesowych. Wdrożono także nowoczesną komunikację i rozwiązanie do zarządzania cyklem życia klienta. To wniosło nową jakość w działanie przedsiębiorstwa.
Poprzednia
strona
1
...
4
5
6
7
8
Następna
strona
Redakcja poleca
Przemysł 4.0 2022 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dane to najważniejsze paliwo dla współczesnego biznesu
Wiesław Pawłowicz
Robot-magazynier, czyli przyszłość w magazynach Przemysłu 4.0
Grzegorz Kubera
Biblioteka IT
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego
Z badania „Computerworld”, przeprowadzonego na zlecenie Intel i Polcom wynika, że niemal co trzecia firma w Polsce już dzisiaj prowadzi projekty związane z cyfrową transformacją. Wszystko dlatego, że cyfryzacja i automatyzacja procesów może odmienić oblicze firm sektora przemysłowego, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu. To największe priorytety w budowaniu strategii IT oraz najpilniejsze inwestycje w ramach cyfryzacji firm. Zdaje się, że choć pandemia COVID-19 miała dość neutralny wpływ na funkcjonowanie firm produkcyjnych, to dla wielu z nich stała się czynnikiem, który przyspieszył cyfryzację oraz zwiększył znaczenie działu IT. Pobierz raport omawiający wyniki badania, aby dowiedzieć się w jaki sposób firmy z branży podchodzą do konieczności cyfryzacji? Na jakim są etapie i jakich efektów oczekują? I w końcu czy korzystanie z chmury staje się coraz bardziej powszechne?
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »