Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
Informatyka na przodku
Tomasz Bitner, 23.09.2016
Należące do KGHM Polska Miedź Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice to jedyna kopalnia na świecie, w której udało się zinformatyzować prace wydobywcze pod ziemią.
Dyspozytor online
Grzegorz Stech, 22.09.2016
Czy możliwe jest kompleksowe, zdalne zarządzanie taborem, zamknięte w aplikacji, której prostota obsługi jest kwintesencją smartfonowych trendów? Bydgoska PESA udowodniła, że tak. Ich projekt PESA Synappsys, stworzony pod wymagania jednego z klientów, ma szansę podbić rynek. PESA uzyskała tytuł Lidera Informatyki 2016 w kategorii Przemysł.
Zarządzanie dokumentami budowlanymi
Dorota Bogucka , 08.12.2015
Firma Erbud SA zleciła spółce ArchiDoc optymalizujące obiegu dokumentów i budowę centralnego archiwum dokumentów.
Invento postawiło na Microsoft Dynamics
Dorota Bogucka , 10.11.2015
Invento Sp. z o. o., producent innowacyjnych opakowań oraz napojów wprowadza kompleksowy system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem.
MASPEX szkoli się z mHR
Dorota Bogucka , 19.10.2015
Grupa Maspex Wadowice korzysta z oprogramowania firmy BPSC SA do zarządzania systemem szkoleń 1400 pracowników.
Cyfrowy dublet Atlasa
Szymon Augustyniak, 12.10.2015
Grupa Atlas jest Liderem Informatyki 2015 w kategorii przemysł za wykorzystanie technologii jako dźwigni strategicznej konsolidacji firmy i stworzenie nowego środowiska, z nowym trybem pracy i innowacji. Grupa Atlas jest także zwycięzcą otwartej kategorii specjalnej: SMAC Master za dowiedzenie synergii kluczowych trendów technologiczno-biznesowych, dobitny i udany przykład cyfrowej transformacji biznesu, otwierającej nowe możliwości gry i wygrywania na rynku.
W wielu walutach
Marcin Marciniak, 01.10.2015
Zmiana systemu informatycznego sprawiła, że firma Quad/Graphics zyskała nowe możliwości, usprawniła pracę i jest już gotowa do przejścia na rozliczenia w euro.
Dzięki 5G bezpieczniej w kopalniach
Dorota Bogucka , 01.09.2015
Ericsson wprowadzi pilotażowy projekt wykorzystujący technologię 5G w komunikacji i zdalnym sterowaniu działaniami. Projekt, prowadzony we współpracy z kilkoma szwedzkimi firmami, ma na celu poprawę wydajności i bezpieczeństwa w szwedzkim przemyśle górniczym.
Zintegrowane rozliczenia
Dorota Bogucka , 24.08.2015
Jeden z największych dystrybutorów energii w Polsce w maju br. zakończył trwające dwa lata wdrożenie centralnego systemu bilingowego. Operacja skomplikowana technologicznie i logistycznie nie spowodowała zakłóceń w sprzedaży energii klientom.
mHR u producenta oświetlenia
Dorota Bogucka , 15.08.2015
Kanlux SA zastosował rozwiązania BPSC do usprawnienia zarządzania kompetencjami, kwalifikacjami i efektywnością.
Rozbudowana logistyka mebli
Dorota Bogucka , 14.08.2015
IKEA Industry podpisała umowę z Memnon Networks na dostawę oprogramowania Memnon Apport Enterprise do zarządzania dostawami do 44 fabryk tej spółki.
Qumak digitalizuje archiwa
Dorota Bogucka , 20.06.2015
Qumak S.A. dostarcza Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej sprzęt i oprogramowanie do budowy systemu do digitalizacji, bezpiecznego przechowywania i zapewnienia dostępu do treści cyfrowych dokumentów.
Przemysłowe zastosowania elektroniki noszonej
Jarosław Badurek, 20.06.2015
Systemy cyberfizyczne tworzące nową generację wytwórczości wraz z technologiami noszonej elektroniki zmienią obraz przedsiębiorstw w najbliższych latach.
SAP w cukrze
Dorota Bogucka , 19.06.2015
Firma GAVDI Polska wdrożyła system SAP do zarządzania HR w spółce Südzucker Polska S.A.
Baramundi automatyzuje infrastrukturę Warbudu
Dorota Bogucka , 20.05.2015
Jedna z największych spółek budowlanych Warbud S.A. wdrożyła pakiet baramundi Management Suite.
Liderzy Cyfrowej Ery Biznesu
Dorota Bogucka , 07.05.2015
Jak każdej wiosny od 19 lat, Computerworld Polska zaczyna wielki wyścig po laury dla instytucji i firm, które zrealizowały najlepsze wdrożenia informatyczne. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja.
Tauron ma jeden z najlepszych na świecie portali korporacyjnych
Dorota Bogucka , 29.04.2015
Nielsen Norman Group ocenił intranet polskiego holdingu energetycznego za jeden z 10 najlepszych na świecie. Z narzędzi komunikacji i wspólnej pracy korzysta w nim 16,5 tysiąca użytkowników.
Samoobsługa w kadrach Grupy Żywiec
Dorota Bogucka , 29.04.2015
Przy pomocy prostej aplikacji menedżerowie i pracownicy Grupy Żywiec mogą samodzielnie wykonać czynności administracyjne związane z HR.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
8
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Drukowanie 3D – praktyka i prognozy
Jarosław Badurek
Przemysł 4.0 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Wrześniowy Klub CIO: 5G, Przemysł 4.0 i Internet Rzeczy - rewolucja u bram
Artur Sikorski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przemysł 4.0
Biblioteka IT
INTELIGENTA INFRASTRUKTURA IT W PRZEMYŚLE 4.0
Przekształcanie działalności produkcyjnej w przedsiębiorstwo 4.0 to optymalizacja jakościowa oraz kosztowa procesów produkcyjnych, a w konsekwencji wyższa wydajność i konkurencyjność przedsiębiorstwa. Niezbędnym warunkiem tego procesu jest bezpieczna i niezawodna sieć Wi-Fi, pokrywająca sygnałem bezprzewodowym cały obszar produkcji. Digitalizacja procesu produkcji opiera się na zbieraniu i analizie – również w czasie rzeczywistym – ogromnej ilości danych, co umożliwia większą elastyczność produkcji, lepsze zarządzanie procesami produkcyjnymi, w tym optymalizację wydatków, także poprzez unikanie kosztownych przerw w działaniu i redukcji ryzyka. Szybsze i bardziej elastyczne działanie coraz częściej decyduje o konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Najważniejszym elementem nowoczesnego modelu operacyjnego, umożliwiającym integrację danych jest sieć Wi-Fi, zapewniająca pełny i wydajny dostęp do wymiany informacji na całym terenie firmy. Optymalnie zaprojektowana infrastruktura ma też kluczowe znaczenie dla systemów lokalizujących obiekty jak RTLS, RFID, czy systemów dla komunikacji głosowej VoWi-FI. W rzeczywistości szybko zmieniającej się technologii trzeba też pamiętać, że rozwiązania opierające się na sztucznej inteligencji (AI) nie są już domeną filmów science-fiction. Są biznesową codziennością, a w wielu przypadkach koniecznością. Na co dzień polegamy na algorytmach wyszukiwarek i cyfrowych asystentach, ale potencjał AI wykracza daleko poza te funkcjonalności. Sztuczna inteligencja robi wielkie postępy w świecie biznesu będąc pomocnym narzędziem dla kolejnych branż – od medycyny, przez finanse, aż po IT.
Przemysł 4.0 – krok w kierunku bezpieczeństwa przemysłowego
Z badania „Computerworld”, przeprowadzonego na zlecenie Intel i Polcom wynika, że niemal co trzecia firma w Polsce już dzisiaj prowadzi projekty związane z cyfrową transformacją. Wszystko dlatego, że cyfryzacja i automatyzacja procesów może odmienić oblicze firm sektora przemysłowego, podnosząc bezpieczeństwo systemów i danych oraz zapewniając ciągłość działania biznesu. To największe priorytety w budowaniu strategii IT oraz najpilniejsze inwestycje w ramach cyfryzacji firm. Zdaje się, że choć pandemia COVID-19 miała dość neutralny wpływ na funkcjonowanie firm produkcyjnych, to dla wielu z nich stała się czynnikiem, który przyspieszył cyfryzację oraz zwiększył znaczenie działu IT. Pobierz raport omawiający wyniki badania, aby dowiedzieć się w jaki sposób firmy z branży podchodzą do konieczności cyfryzacji? Na jakim są etapie i jakich efektów oczekują? I w końcu czy korzystanie z chmury staje się coraz bardziej powszechne?
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »