Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
Przemysł 4.0 - inteligentna produkcja
Jakub Chabik
Fala określana jako Industry 4.0 wzbiera coraz szybciej. Technologie, które będą kluczowe, to: symulacje, chmura obliczeniowa, sieci mesh, Big Data, roboty i wirtualna rzeczywistość.
Przeczytaj artykuł
Kryptowaluta - pieniądz przemysłu 4.0
Jarosław Badurek
Elektroniczne systemy płatności są koniecznością dla nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego. Szczególne wymagania ma nowa generacja wytwórczości – Przemysł 4.0. Rozwiązania kryptowalutowe dostarczają przy tym technologii o dużym potencjale gospodarczym.
Przeczytaj artykuł
Nowy numer Computerworld
Tomasz Bitner
Symulacje, chmura obliczeniowa, big data, roboty i wirtualna rzeczywistość zmienią procesy w produkcji i w usługach. Transformacja, jakiej podlegają przedsiębiorstwa u progu Gospodarki 4.0, stały się okładkowym tematem październikowego wydania Computerworld.
Przeczytaj artykuł
Technologie tworzą dodatkową wartość
Dariusz Rzeźnicki, Allen Bernard
W wyniku cyfrowej transformacji w przemyśle łączą się technologie. W ten sposób powstają niestandardowe rozwiązania, które lepiej wykorzystują zasoby.
Przeczytaj artykuł
MES w epoce Przemysłu 4.0
Barbara Mejssner
Aplikacje wspomagające realizację produkcji są integrowane z kolejnymi rozwiązaniami i coraz częściej użytkowane w chmurze. Nowe funkcje systemów MES pozwalają na bezproblemowe uruchamianie krótkoseryjnej produkcji i ograniczenie awarii dzięki predykcyjnej analizie danych.
Przeczytaj artykuł
Drukowanie 3D – praktyka i prognozy
Jarosław Badurek
Drukowanie 3D przechodzi od fazy technologii niszowej do poziomu nowego paradygmatu wytwórczego, który może istotnie zmienić produkcję i logistykę w ciągu 10–15 lat.
Przeczytaj artykuł
Asseco szuka czwartej nogi w USA
Tomasz Bitner
Asseco upraszcza swoją strukturę, licząc na lepszą współpracę spółek w grupie. Składają się na nią Asseco Poland, Formula Systems, odpowiadająca za izraelski biznes Asseco oraz powołane ostatnio Asseco International, holding obejmujący spółki z pozostałych rynków. Asseco ma także apetyt na wejście do USA. Jeśli to się uda, w strukturze grupy pojawi się czwarta noga.
Przeczytaj artykuł
Biznes w pajęczynie czujników
Andrzej Gontarz
Umiejętne wykorzystanie internetu rzeczy pozwala na oferowanie nowych produktów i usług. Daje też szansę na stworzenie nowych modeli biznesowych.
Przeczytaj artykuł
Technologiczne trendy 2017
Grzegorz Kubera
W 2017 r. coraz więcej firm będzie stawiać na Internet rzeczy i uczenie maszynowe. Chmura zaczyna być traktowana jako rozwiązanie o lepsze niż wdrożenia on-premise. Rzeczywistość wirtualna da początek nowym produktom i zmieni interfejsy dotąd rozwijanych aplikacji. Na czoło priorytetów w IT wysuwa się cyberbezpieczeństwo.
Przeczytaj artykuł
Trudna droga do Przemysłu 4.0
Andrzej Gontarz
Wiele fabryk w Polsce stosuje już rozwiązania z kategorii Przemysłu 4.0. Jednak polska gospodarka ma jeszcze wiele barier do pokonania na drodze do czwartej rewolucji przemysłowej.
Przeczytaj artykuł
Microsoft Polska: Przemysł 4.0 w natarciu. Co czeka nas w 2017 roku?
Jakub Kuchnio
Co czeka nas w świecie technologii w kolejnym roku? Dariusz Piotrowski z Microsoft Polska wskazuje, że jednym z ważniejszych trendów może być Przemysł 4.0. Co to takiego? Zapraszamy do oglądania.
Przeczytaj artykuł
IoT 2017 – nadchodzi kolejna Rewolucja Przemysłowa 4.0
Wiesław Pawłowicz
IoT, czyli internet rzeczy pojawia się we wszystkich prognozach na 2017 rok wymieniających najważniejsze nowe technologie. IoT ma wkrótce doprowadzić do globalnej transformacji gospodarki i biznesu.
Przeczytaj artykuł
Ku fabrykom-robotom
Sławomir Kosieliński
Przemysł 4.0, lub inaczej czwarta rewolucja przemysłowa, ma zrewolucjonizować wytwarzanie i produkcję poprzez integrację internetu rzeczy i przetwarzania w chmurze obliczeniowej, zwiększenie efektywności energetycznej oraz robotyzację. Czy jesteśmy na to gotowi?
Przeczytaj artykuł
Poprzednia
strona
1
2
Redakcja poleca
Case study. Robotyzacja procesów biznesowych w Centrum Usług Wspólnych PKP Energetyka
Andrzej Sobczak
Przemysł 4.0 – rewolucja zaczyna się w głowach
Ludwik Krakowiak
Computerworld 11-12/2019. IoT, robotyzacja i ochrona danych
Computerworld
Przemysł 4.0 - inteligentna produkcja
Jakub Chabik
Biblioteka IT
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »