Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Przemysł 4.0
CIO Executive
Inżynier 4.0
Szymon Augustyniak, 10.09.2019
Nowy typ inżyniera, Inżynier 4.0, to osoba niezbędna do działania w modelu Przemysłu 4.0, ale także do samej transformacji – to wnioski z dyskusji Klubu CIO w czerwcu br. Badanie polskiej firmy inżynierskiej ASTOR w sposób uporządkowany testuje i uzasadnia tę intuicję. O wynikach rozmawiamy z Jarosławem Gracelem, członkiem zarządu operacyjnego, autorem raportu "Inżynierowie Przemysłu 4.0" i gościem specjalnym wrześniowego spotkania Klubu CIO.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję
Computerworld, 29.08.2019
Sztuczna Inteligencja na dobre wkroczyła w nasze życie i będzie ona obejmować coraz więcej jego aspektów. Prace nad wykorzystaniem AI w produkcji trwają od lat, a o „myślących maszynach” w 1. poł. XX w. pisał brytyjski matematyk Alan Turing. Jak będzie wyglądać fabryka przyszłości? W jakim kierunku zmierza produkcja? W jakie rozwiązania z zakresu AI i Machine Learning opłaca się inwestować firmom? O nowatorskich rozwiązaniach w zarządzaniu procesem produkcji rozmawiamy z Michałem Siedleckim – założycielem i wiceprezesem firmy Simple SA, która już dziś posiada rozwiązania, odpowiadające wyzwaniom nowoczesnej produkcji.
Systemy zarządzania magazynem przechodzą do chmury
Barbara Mejssner, 15.07.2019
Zapotrzebowanie na systemy do zarządzania magazynem nie maleje. Firmy wdrażają coraz bardziej zaawansowane rozwiązania typu Warehouse Management System, często kupując je w chmurze. Za sześć lat modele cloud będą stanowić 55% całkowitych przychodów z rynku systemów do zarządzania magazynem.
Dane to najważniejsze paliwo dla współczesnego biznesu
Wiesław Pawłowicz, 21.06.2019
O znaczeniu danych znajdujących się w zasobach przedsiębiorstw, sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym oraz chmurach, które już wkrótce będą powszechnie wykorzystywane w biznesie, dla Computerworld mówi Greg Hanson, CTO i wiceprezes Informatica.
Robotic Process Automation - blaski i cienie automatyzacji
Barbara Mejssner, 17.06.2019
Coraz więcej firm automatyzuje swoje procesy biznesowe za pomocą narzędzi RPA, jednak aby wdrożenie tych rozwiązań przyniosło oczekiwane korzyści, najlepiej zacząć je od robotyzacji prostych zadań.
Cyfrowe bliźniaki, czyli prototypowanie w czasach internetu rzeczy
Antoni Steliński, 19.04.2019
Technologia „cyfrowych bliźniaków” zmienia sposób, w jaki tworzone, testowane i udoskonalane są skomplikowane urządzenia oraz rozwiązania internetu rzeczy, sztucznej inteligencji, a także zaawansowane systemy i aplikacji z dziedziny analityki danych.
Systemy wiedzy o produkcie - fundament Przemysłu 4.0
Barbara Mejssner, 16.04.2019
Rynek systemów Product Lifetime Management stale rośnie. Rozwój napędzają coraz popularniejsze wdrożenia w chmurze. Dodatkowym bodźcem do zakupu PLM są zaimplementowane w rozwiązaniach nowe technologie, które znacznie usprawniają ich funkcjonalność.
W drodze ku Gospodarce 4.0. Wyniki badania Computerworlda
Artur Pęczak, 28.03.2019
Wzrost efektywności i produktywności motywuje przedsiębiorstwa do podejmowania działań w ramach Gospodarki 4.0. Mimo przeciętnej bazy przemysłowej oraz niskiego poziomu automatyzacji działające na polskim rynku firmy sukcesywnie nadrabiają zaległości. Wiele z nich w najbliższym roku jest gotowych wziąć na barki innowacyjne projekty z zakresu przemysłowego internetu rzeczy, systemów RPA (Robotic Process Automation) albo systemów predykcyjnego utrzymania ruchu.
Cyfrowe miejsce pracy
Jan Mazurek, 04.03.2019
Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć wirtualny odpowiednik fizycznego miejsca pracy. Pracownicy mogą wykonywać pracę w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z zasobów danych organizacji oraz doświadczenia zespołu.
MES - krótki przewodnik po systemach realizacji produkcji
Barbara Mejssner, 27.02.2019
Nowoczesny system Manufacturing Execution System zbiera coraz więcej danych zarówno z hali produkcyjnej, jak i z systemów biznesowych. Analiza tych informacji pozwala na zwiększenie efektywności produkcji oraz zmniejszenie liczby błędów i przestojów.
CIO Executive
GPW w realiach gospodarki 4.0
Jan Mazurek, 11.02.2019
Od powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. minęło już ponad ćwierć wieku. Rozpoczynano od zera a dziś mamy największy w regionie rynek obrotu instrumentami finansowymi. Jak polska giełda znajdzie swoje miejsce się w realiach gospodarki 4.0. mówi dr Marek Dietl, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.#
Przemysł 4.0 – jak się przygotować na nieuniknione
Ludwik Krakowiak, 31.01.2019
Jakie wyzwania stoją przed polskim przemysłem u progu czwartej rewolucji przemysłowej? Kto w przedsiębiorstwie powinien zajmować się procesami transformacyjnymi w ramach Gospodarki 4.0? Pracowników o jakich kompetencjach i umiejętnościach będzie potrzebowała branża produkcyjna po ucyfrowieniu? W trakcie redakcyjnej debaty poświęconej Przemysłowi 4.0 próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.
Wizja przemysłu 4.0: czy w ogóle coś takiego istnieje?
Lenovo, 21.01.2019
Na pewno słyszeliście o Przemyśle 4.0, czyli Czwartej Rewolucji Przemysłowej. W ten sposób opisuje się wpływ transformacji cyfrowej na produkcję i łańcuch dostaw. Istnieje jednak pewien problem z samym pojęciem. Tak przynajmniej uważają eksperci Accenture. Ich zdaniem błąd polega na tym, że cyfryzacja nie jest jednym przełomowym wynalazkiem, jak sieć kanałów czy silnik parowy. To ciągły strumień rewolucyjnych idei, który oznacza, że rewolucja może nigdy się nie zakończyć.
Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję
Darek Rzeźnicki, 11.01.2019
Połączenie sztucznej inteligencji, zaawansowanych robotów, drukowania przestrzennego i internetu rzeczy to fundamenty tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, wskazywane przez Światowe Forum Ekonomiczne. Branża wytwórcza już teraz wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologie maszynowego uczenia się w celu ograniczenia przestojów sprzętu, wykrywania defektów produkcyjnych, poprawy łańcucha dostaw i skrócenia czasu projektowania. Problemem pozostaje jednak brak wykwalifikowanego personelu i standardów.
Robot-magazynier, czyli przyszłość w magazynach Przemysłu 4.0
Grzegorz Kubera, 10.01.2019
W magazynach Przemysłu 4.0 coraz częściej procesy są automatyzowane, a firmy dążą do tego, aby wiele zadań realizowanych było bez udziału człowieka. Na co można liczyć i jak się należy przygotować?
Przemysł 4.0 - inteligentna produkcja
Jakub Chabik, 19.12.2018
Fala określana jako Industry 4.0 wzbiera coraz szybciej. Technologie, które będą kluczowe, to: symulacje, chmura obliczeniowa, sieci mesh, Big Data, roboty i wirtualna rzeczywistość.
Kryptowaluta - pieniądz przemysłu 4.0
Jarosław Badurek, 17.12.2018
Elektroniczne systemy płatności są koniecznością dla nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego. Szczególne wymagania ma nowa generacja wytwórczości – Przemysł 4.0. Rozwiązania kryptowalutowe dostarczają przy tym technologii o dużym potencjale gospodarczym.
Nowy numer Computerworld
Tomasz Bitner, 09.11.2018
Symulacje, chmura obliczeniowa, big data, roboty i wirtualna rzeczywistość zmienią procesy w produkcji i w usługach. Transformacja, jakiej podlegają przedsiębiorstwa u progu Gospodarki 4.0, stały się okładkowym tematem październikowego wydania Computerworld.
Poprzednia
strona
1
2
3
Następna
strona
Redakcja poleca
Przemysł 4.0 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
Nowy numer Computerworld
Tomasz Bitner
4 najczęstsze błędy we wdrożeniach automatyzacji
Grzegorz Kubera
Bezpieczny tranzyt do ekosystemu IoT
Szymon Augustyniak
Biblioteka IT
W drodze ku gospodarce 4.0
Branża przemysłowa zawsze żywo reagowała na wszelkie nowinki techniczne, dlatego automatyzacja procesów idzie równolegle z rozwojem technologii i staje się coraz bardziej zaawansowana, przynosząc coraz większe korzyści przedsiębiorstwom. Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)? Wszystko to opisuje nasz specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Skupiliśmy się na przedsiębiorstwach działających na polskim rynku, aby sprawdzić, jak jest przygotowany na Przemysł 4.0. Zapraszamy do lektury!
Przygotuj się na Przemysł 4.0 dzięki systemom kognitywnym dla produkcji
Czy Twoja firma jest gotowa na Przemysł 4.0? Produkcja przemysłowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana. Efektywność zakładu przemysłowego powinna stale wzrastać pomimo: Wzrostu cen surowców i komponentów na rynkach, które dotąd cechowały się niskimi kosztami; Oczekiwań klientów w zakresie coraz większego dostosowania produktów i coraz szybszej realizacji zamówień; Nieustannie zmieniających się wymagań; Zmniejszania się wielkości zamówień; Spadku marż; Pojawiania się konkurencyjnych rozwiązań oraz konieczności dostosowania się do potrzeb rynku, co zagraża jakości i ciągłości produkcji; Wykładniczego wzrostu ilości danych pochodzących z maszyn i systemów automatyzacji produkcji. Aby odnosić sukcesy w erze Przemysłu 4.0, producenci muszą w pełni korzystać z potencjału danych ze wcześniejszych systemów, danych nieustrukturyzowanych i danych pobieranych w czasie rzeczywistym, aby podejmować na ich podstawie decyzje, które pozwolą zrównoważyć jakość i wydajność produkcji. Ponieważ przeciętny zakład produkcyjny korzysta z ponad stu aplikacji, zapewnienie dostępności tych danych i wykorzystanie ich w procesach decyzyjnych jest niezwykle trudne.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »