Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
prawnik
Temat: prawnik
Wielka Brytania: spam w końcu nielegalny
Anna Meller, 12.12.2003
Od wczoraj przesyłanie spamu w Wielkiej Brytanii jest nielegalne i grozi grzywną w wysokości do 5 tys. funtów (czyli ok. 33 tys. zł). W miniony czwartek weszła w życie regulacja prawna zabraniająca bombardowania skrzynek niechcianymi wiadomościami.
Szwedzi walczą ze spamem
Anna Meller, 05.12.2003
Rząd szwedzki postanowił wprowadzić wysokie kary pieniężne dla spamerów. Firmy bombardujące skrzynki pocztowe niezamówionymi wiadomościami będą musiały się liczyć z grzywną w wysokości 5 mln koron. Część komentatorów wątpi jednak w skuteczność takiego rozwiązania w walce ze spamem.
Piraci, drżyjcie!
Daniel Cieślak, 04.12.2003
Na osoby korzystające z nielegalnego oprogramowania padł blady strach - od kilku dni w Sieci znaleźć można informacje o przeszukiwaniu mieszkań osób korzystających z nielegalnego oprogramowania. Mówi się o karach, rekwirowaniu sprzętu - sprawa wygląda więc poważnie. Postanowiliśmy dowiedzieć się, czy Policja rzeczywiście podjęła próbę ostatecznego rozprawienia się z piratami. Przy okazji sprawdziliśmy, w jakich okolicznościach policjant ma prawo wejść do prywatnego mieszkania i sprawdzić legalność oprogramowania.
Otwarcie Microsoftu
Andrzej Maciejewski, 04.12.2003
Koncern z Redmond ujawnił wczoraj nową strategię udostępniania własności intelektualnej. Firma przedstawiła warunki licencjonowania części swoich opatentowanych technologii m.in. ClearType, wspomagającej czytelność czcionek na ekranach LCD oraz systemu alokacji plików - FAT.
EU na straży własności intelektualnej
Andrzej Maciejewski, 02.12.2003
W minionym tygodniu w Parlamencie Europejskim dyskutowano propozycje zmian w przepisach dotyczących sankcji za naruszanie praw własności intelektualnej. Komisja zajmująca się projektem zaproponowała aby ograniczyć odpowiedzialność jedynie do kodeksu cywilnego, zamiast stosować sankcje kodeksu karnego, zaproponowane przez Komisję Europejską w lutym br.
Kolejna rozprawa o spam
Anna Meller, 02.12.2003
W minionym tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w procesie prezesa Centrum Promocji Informatyki o przesyłanie niezamówionych informacji handlowych. Sąd uznał go za niewinnego zarzucanym czynom. Jednocześnie do wydziału grodzkiego napłynął wniosek o ukaranie podwładnej prezesa, zatrudnionej na umowę zlecenie Anny K. – podał serwis Polspam.com.
Opłata za muzykę doliczana do abonamentu?
Daniel Cieślak, 28.11.2003
Kanadyjskie stowarzyszenie SOCAN (reprezentujące artystów i autorów piosenek) zamierza w przyszłym tygodniu skierować do tamtejszego Sądu Najwyższego prośbę o zmuszenie dostawców usług internetowych do płacenia tantiem za muzykę nielegalnie kopiowaną za pośrednictwem Internetu.
Szukanie pracy na witrynach internetowych jest niebezpieczne?
Antoni Bielewicz, 28.11.2003
Na szczęście tylko w Australii. Tak przynajmniej twierdzi World Privacy Forum (WPF), niezależna organizacja non-profit zajmująca się przypadkami kradzieży i rozpowszechniania prywatnych wiadomości, cytowana przez australijską edycję pisma Computerworld.
Amerykanie spamują najwięcej
Anna Meller, 26.11.2003
Ponad połowa spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu zalazły się Chiny, a za nimi Wielka Brytania. Przed Świętami Bożego Narodzenia zaleje nas jeszcze większa fala niezamówionych wiadomości niż dotychczas. Spamerzy już przygotowują się na tę okoliczność – wskazują analitycy zebrani na konferencji Narodów Zjednoczonych.
Co może zrobić człowiek rozwścieczony przez spam?
Anna Meller, 25.11.2003
Amerykanin z Kalifornii dowiódł, że bardzo dużo. Zdenerwowany kolejną falą spamu zadzwonił do firmy trudniącej się tym procederem i zagroził, że powybija ich pracowników, wcześniej podda torturom, a w ostateczności posunie się nawet do wysłania im przesyłki z wąglikiem – podał serwis informacyjny Yahoo News.
Kolejny polski spamer trafił do sądu!
Anna Meller, 18.11.2003
Wygląda na to, że w naszym kraju spamerzy nie będą mogli już czuć się bezkarni. Do sądu trafiła kolejna sprawa dotycząca przesyłania niezamówionych informacji handlowych. Tym razem na wokandę trafi casus Sanatorium Uzdrowiskowego "Pod Tężniami" – podał serwis Nospam-pl.
Jak pozbyć się spamu w postaci SMSów?
Anna Meller, 17.11.2003
Posiadacze telefonów komórkowych są coraz częściej atakowani przez spamerów, jednak krytyczna fala spamu w "komórkach" dopiero nas czeka – wskazują zajmujący się tym problemem parlamentarzyści Unii Europejskiej. Niektóre kraje zaczęły już stosować odpowiednie sankcje dla przesyłających niezamówione wiadomości SMS.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
14
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »