Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
phishing
Temat: phishing
Ulubione marki hakerów
Wanda Żółcińska, 07.08.2020
Google i Amazon są najczęściej wykorzystywanymi markami w atakach phishingowych. Rośnie też liczba ataków tego typu dokonywanych za pomocą złośliwych e-maili – stanowią już jedną czwartą całej puli.
Anatomia phishingu
Wanda Żółcińska, 04.08.2020
Ekosystem anty-phishingowy jest coraz lepiej rozwinięty, ale ataki wciąż są powszechne. Zespół badaczy z Arizona State University, Google, PayPal i Samsunga przez rok analizował ataki phisihingowe, obserwując ponad 22 mln wizyt użytkowników i ponad 404 tys. stron phishingowych.
Phishing wykorzystujący pandemię Covid-19 nie okazał się tak groźny jak przewidywano
Janusz Chustecki, 18.06.2020
Microsoft informuje, że przeprowadzane przez niego badanie pokazało, że wbrew obawom mówiącym o tym, że liczba ataków na systemy IT będzie teraz ciągle rosła, gdyż hakerzy będą je inicjować częściej wykorzystując strach użytkowników przed pandemią koronawirusa COVID-19, wcale tak się nie stało.
Cyberbezpieczeństwo według polskich firm. Badanie Computerworld
Ludwik Krakowiak, 25.03.2020
Redakcja magazynu „Computerworld” przeprowadziła badanie stanu cyberbezpieczeństwa i świadomości zagrożeń cybernetycznych w polskich przedsiębiorstwach. Jak wynika z badania, rodzimy biznes w kontekście odporności na sieciowe zagrożenia cieszy się raczej dobrym samopoczuciem, co nie znaczy, że nie dostrzega najbardziej palących problemów i czynników najbardziej zagrażających cyberbezpieczeństwu. Otwarte pozostaje pytanie, czy firmy robią wszystko, by te ryzyka zminimalizować.
Największym zagrożeniem dla firm w 2020 roku może być phishing
Janusz Chustecki, 29.11.2019
Co może najbardziej zagrażać bezpieczeństwu firm w 2020 roku? Okazuje się iż może to być phishing. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą KnowBe4. Aż 96 proc. firm na świecie wskazało w tym badaniu, że największym zagrożeniem dla ich organizacji w 2020 roku będzie phishing.
10 sztuczek inżynierii społecznej, na które trzeba uważać
Roger Grimes, Antoni Steliński, 15.10.2019
Systemy ochrony proaktywnej, wbudowane w nowoczesne narzędzia zabezpieczające, mogą wcześnie identyfikować zagrożenia cybernetyczne i zapobiegać im. Są jednak bezsilne wobec ludzkiej ignorancji, niewiedzy i podatności na manipulację. Ze sztuczkami opartymi na inżynierii społecznej musimy radzić sobie bez pomocy informatyki.
Cyberprzestępstwa w Polsce są statystycznie niewidoczne
Ludwik Krakowiak, 18.04.2019
Cyberprzestępczość w Polsce nie jest jeszcze statystycznie widoczna i nie było presji na zmianę regulacji w tym zakresie. Dlatego wciąż nie ma w polskim prawie definicji cyberprzestępczości ani przestępczości komputerowej – mówi dr Agnieszka Gryszczyńska, prokurator w Wydziale I ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Atak phishingowy na spółkę Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Ludwik Krakowiak, 08.02.2019
Jak podało radio RMF, spółka Cenzin, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, stała się celem cyberprzestępców. W wyniku przeprowadzonego przez nich ataku phishingowego firma mogła stracić nawet 4 mln zł.
10 obszarów, w których nowe technologie wpływają na cyberbezpieczeństwo
Tomasz Kowalczyk, 10.12.2018
Szybko rozwijające się technologie informatyczne mają poważny wpływ na cyberbezpieczeństwo. Jest on większy, niż powszechnie się wydaje. Skala cyberprzestępstw rośnie bardzo szybko i jest ściśle skorelowana z rozwojem technologii.
CEO jest na cybercelowniku. Bądź gotów na najgorsze
Tomasz Matuła, 06.09.2018
Prezesem czy top menedżerem jest się nawet w internecie. Warto o tym pamiętać – ważne osoby stanowią łakomy kąsek dla cyberprzestępców o najwyższych kompetencjach i działających w najbardziej wyrafinowany sposób.
Nie daj się nabrać
Małgorzata Pokojska, 13.06.2018
Ludzie nie są w swych wyborach racjonalni, mają różne słabości, a rynek napędzany chciwością i chęcią zysku, sprawia, że im ulegają. W gospodarce rynkowej każdy ma nie tylko wolność wyboru, ale i swobodę naciągania innych. George A. Akerlof i Robert J. Shiller, laureaci nagrody Nobla, w książce „Złowić frajera. Ekonomia manipulacji i oszustwa” nazywają to zjawisko phishingiem i porównują do komórek rakowych, które zadomowiły się w organizmie systemu rynkowego.
Microsoft twórcą dodatku zwiększającego bezpieczeństwo użytkowników przeglądarki rywalizującej z Edge
Janusz Chustecki, 24.04.2018
Okazuje się, że korporacja z Redmond dba również o bezpieczeństwo osób, które korzystają z usług innych przeglądarek niż Edge czy IE. Microsoft udostępnił mianowicie bez rozgłosu użytkownikom przeglądarki Chrome (Google) dodatek, który znacząco wzmacnia bezpieczeństwo korzystających z niej użytkowników.
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
14
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »