Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Strefy tematyczne
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
nanotechnologia
Temat: nanotechnologia
Nanotechnologie kontra bakterie i korozja
Ten bałwanek jest mniejszy od ludzkiego włosa
Nanokapsułka zapobiegająca zawałowi serca
Janusz Chustecki, 16.08.2015
Naukowcy opracowali lek wykorzystujący nanotechnologię do leczenia osób, którym grozi zawał serca albo przeszły już taki atak. Jest to specjalna kapsułka zawierająca nanocząsteczki, której nadano nazwę "clot-busting".
Poniedziałkowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla, 01.09.2014
Nanotechnologia pomoże w walce z wirusem Ebola... Warszawska firma pracuje w Dolinie Krzemowej... EMC proponuje nową wersję chmurowego oprogramowania RecoverPoint... Hakerzy czyhają na turystów... Nowy wirtualny asystent dla Internetu rzeczy... 9 września poznamy plany Apple... Nowe centra SoftServe powstaną w Krakowie i Wrocławiu...
Czy nanotechnologia zwalczy wirusa Ebola?
Janusz Chustecki, 29.08.2014
Naukowcy z Northeastern University chcą walczyć z wirusem Ebola, wykorzystując do tego celu nanotechnologię. Wydawać by się mogło, że nanotechnologia może być stosowana do produkcji nowych materiałów, czy układów elektronicznych, ale nie w medycynie, szczególnie przy zwalczaniu chorób zakaźnych. Otóż nie – również i w tym obszarze nanotechnologia może znaleźć zastosowanie i postawić tamę tej niezwykle groźnej chorobie, która uśmierciła już ponad 1200 osób.
8 nowych technologii, które wkrótce znikną
Computerworld Online/DP, 25.06.2014
Technologie, które w tej chwili są na topie, mogą już za kilka lat stać się całkowicie przestarzałe. Przedstawiamy przewidywania sześciu futurystów, którzy wytypowali popularne teraz rozwiązania oraz technologie, które już wkrótce je zastąpią. Jeśli zasada "zmiana jest jedyną stałą" dotyczy czegokolwiek, to w szczególności świata technologii. Jednego dnia jesteś dumny wiedząc jak ustawić magnetowid, a następnego Twój domowy DVR nagrywa już programy, o których nie miałeś pojęcia. Mija kilka dni – i nagle okazuje się, że możesz oglądać dowolnie wybrany program, o dowolnej godzinie, na jednym z czterech posiadanych urządzeń mobilnych. Przykłady można mnożyć – w końcu kto np. w 1980 roku domyśliłby się, że płyty winylowe będą przestarzałe w ciągu 15 lat albo płyty CD – zaledwie 10 lat po tym. Poprosiliśmy panel ekspertów by zajrzeli w przyszłość i zidentyfikowali technologie biznesowe i konsumenckie, które są na topie, ale wkrótce mogą znikną. Na koniec przedstawiamy też rozwiązanie, które – wydaje się – pozostanie z nami na zawsze...
Piątkowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla, 27.12.2013
Ułatwią transfer wiedzy i technologii... Polski silnik plazmowy dla sond kosmicznych... Leki z komórek macierzystych z dofinansowaniem... Więcej nanotechnologii w Polsce... TV powoli przegrywa z Internetem... Opłata audiowizualna jeszcze nieprędko... Abonament telewizyjny będzie w Polsce droższy, a w Niemczech tańszy... Media społecznościowe narzędziem policji...
IBM zastąpi krzem grafenowymi nanorurkami
Antoni Steliński, 30.10.2012
Koncern IBM jest coraz bliżej opracowania nowej generacji procesorów, których podstawowym budulcem będzie nie krzem, lecz węglowe nanorurki (CNT - carbon nanotubes). Przedstawiciele firmy poinformowali właśnie, że udało im się znacząco zwiększyć liczbę nanorurek, które można odpowiednio precyzyjnie umieścić w pojedynczym chipie.
Tranzystor złożony z jednego atomu - przełom na drodze do komputera kwantowego
Janusz Chustecki, IDG News Service, 22.02.2012
Naukowcy z University of New South Wales (Australia) zbudowali tranzystor na bazie jednego atomu fosforu. Wydaje się, że odkrycie to podważa prawo Moore’a i otwiera drogę do szybkiego - dużo szybszego niż to się wcześniej wszystkim wydawało - zbudowania bardzo wydajnych komputerów kwantowych.
IBM :Racetrack Memory - pamięć półprzewodnikowa o pojemności twardego dysku
Janusz Chustecki, IDG News Service, 07.12.2011
IBM poinformował na konferencji IEEE, że opracował układ Racetrack Memory, który pozwoli w przyszłości produkować pamięci półprzewodnikowe o pojemnościach odpowiadających dyskom twardym, pracujące jednocześnie tak wydajnie i mające taką żywotność jak pamięci typu flash.
NASA: nanorurki 10 razy czarniejsze od czerni
Radosław Szpunar, 06.12.2010
Naukowcy z NASA przy użyciu nanotechnologii stworzyli materiał 10 razy czarniejszy od czarnej farby stosowanej do tłumienia światła rozproszonego w instrumentach obserwacyjnych i pomiarowych. Dzięki wynalazkowi astronomowie będą widzieć dalej i dokładniej.
Nanotechnologia zapewni nam nieśmiertelność?
Ludwik Krakowiak, 01.10.2009
W ciągu 30 czy 40 lat technologia osiągnie taki stopień rozwoju i miniaturyzacji, że w ludzkiej krwi będą krążyć mikroskopijne maszyny, dbające o zdrowie organizmu. Nanotechnologia posłuży też do archiwizacji wspomnień i osobowości - przepowiada znany futurolog, Ray Kurzweil.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »