Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
Michał Głowiński
Temat: Michał Głowiński
Wrześniowy Klub CIO: 5G, Przemysł 4.0 i Internet Rzeczy - rewolucja u bram
Komfort braku kompromisów
My walczymy o 100%
Szymon Augustyniak
Michał Głowiński porwał jury Konkursu CIO Roku 2018 historią stworzenia centrum kompetencyjnego do wielkiej, zasadniczej cyfrowej zmiany. W rozmowie wnikamy głębiej w szczegóły tej historii, w inspiracje, motywacje i dalsze plany szefa HL Tech.
Klub CIO, 13 lutego 2019, Warszawa: Nowa generacja SSC
Szymon Augustyniak
Michał Głowiński (HL Tech), CIO Roku 2018, oraz Monika Płocke (Nordea), Sebastian Drzewiecki (GSK) i Łukasz Wierciński (Roche) zgodzili się, że nie ma dobrej definicji jednostek i podmiotów, które dziś odpowiadają za cyfryzację całych wielkich korporacji. Starej generacji Shared Services Centers (SSC) w obszarze IT są w zaniku - nowy model jest bardzo indywidualny, w dużej mierze oparty o kompetencje i charyzmę przywódców, którzy potrafią nową, własną definicję w ramach biznesowego ekosystemu wykreować, a często - wywalczyć.
Klub CIO, 13 lutego, Warszawa: Nowa generacja SSC
Szymon Augustyniak
Pierwsze spotkanie Klubu CIO uświetniło wystąpienie Michała Głowińskiego, CIO Roku 2019, szefa HL Tech. Historia błyskawicznej budowy spółki i wyjątkowej zmiany do jakiej zostało przeznaczone, wykraczają poza ramy historii klasycznej SSC, poza zakres klasycznej definicji. Podobnie jest w przypadku organizacji technologicznych które reprezentują Monika Płocke, Sebastian Drzewiecki i Łukasz Wierciński, paneliści debaty o zadaniach SSC przyszłości. Zakres odpowiedzialności za kreację, za skalę technologiczną zmianę, którą dostarczają swoim firmom, nakazują poszukać innych definicji dla spółek technologicznych de facto odpowiedzialnych za cyfrową transformację całych globalnych korporacji: Nordea, Roche, GSK. O meta modelu na rynku centrów usług wspólnych, procesie jego konsolidacji mówił Tomasz Pyrak, prezes IT Kontrakt. Jego konsekwencją będzie powstanie spółek globalnie zapewniających dostęp do zarówno strategicznych jak i operacyjnych centrów usług. Będą one w stanie zarówno przejąć automatyczne, nieinnowacyjne zadania - zdjąć ich brzemię z firmowego IT aby uwolnić tam kreatywność, jak i wypełnić treścią bardzo ambitne, pionierskie pomysły na cyfryzację - dostarczyć unikalnych i deficytowych kompetencji, które pozwolą je zrealizować. To ciekawy meta model, który musi także posiadać nowego rodzaju, elastyczne relacje z wewnątrzfirmowym IT, wymusi zapewne zbudowanie po ich stronie większych kompetencji zarządczych i strategicznych. Model tym ciekawszy, że IT Kontrakt w oparciu o kapitał właścicielski globalnego funduszu Oaktree jest de facto prekursorem takiego trendu; w szybkim tempie planuje dokonać całej serii przejęć, zbudować zasoby i potencjał aby konkurować z największymi globalnymi dostawcami wiedzy o strategiach i projektach IT. Tym bardziej miło mi poinformować, że IT Kontrakt został sponsorem głównym Klubu CIO w 2019 roku. Pierwsze spotkanie Klubu CIO w 2109 r. był także okazją do przypomnienia się klubowej społeczności przez Roberta Jesionka, który był pierwszym szefem Klubu w latach 2003-2008. Robert przedstawił teaser jednego z sondaży wśród CIO - będzie w Klubie zajmował się m.in. systematycznymi badaniami w różnych formatach, mającymi na celu lepszą wymianę wiedzy i opinii na tematy biznesowo-technologiczne w ramach klubowej społeczności.
Michał Głowiński CIO Roku 2018!
Szymon Augustyniak
Szef HL Tech został wybrany przez jury zwycięzcą 16 edycji konkursu CIO Roku. Laureatami Diamentów CIO zostali Agnieszka Szopa-Maziukiewicz, CIO Biura Informacji Kredytowej oraz Ryszard Bryła, CIO PKP Energetyka.
Kim są finaliści CIO Roku 2018? Kto zostanie CIO Roku 2018?
Szymon Augustyniak
Jurorzy CIO Roku 2018 mają twardy orzech do zgryzienia. Bardzo mocne i interesujące zgłoszenia w finale 16 edycji konkursu!
IT i biznes. Warto nie odpuszczać
Michał Głowiński
W relacji IT z biznesem kluczowe znaczenie ma twardy kark, aby twardo przeć do wyklarowania, co jest najlepsze dla firmy. Nie odpuszczać wyłożenia swoich racji i zrozumienia drugiej strony. Michał Głowiński, szef HL Tech, spółki technologicznej obsługującej brytyjskiego potentata ubezpieczeń emerytalnych, dzieli się swoim podejściem do relacji technologii z biznesem.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »