Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Temat
historia
Temat: historia
Staruszek tranzystor - do sześćdziesiątki coraz bliżej!
Łukasz Bigo, 23.12.2005
Gdyby nie wynalazek tranzystora, moglibyśmy dziś tylko pomarzyć o wydajnych komputerach mieszczących się na biurku. Dlatego zatrzymajmy się na chwilę przy tym wynalazku, który zrewolucjonizował świat - szczególnie, że dziś przypada umowna 58. rocznica jego narodzin.
Sto lat, Google!
Krzysztof Pietrzak, 27.09.2005
Internetowy gigant Google obchodzi dzisiaj oficialne 7 urodziny. Chociaż tak naprawdę firma powstała 7 września 1998 roku, a domena google.com zarejestrowana została osiem dni później to właśnie 27 września 1998 roku właściciele uznają za oficialną datę narodzin korporacji - przypuszczalnie dlatego, iż tego dnia zakończyła się "przeprowadzka" z pomieszczeń uniwersyteckich do garażu jednego z przyjaciół Brina i Page'a .
Laptopy: dwadzieścia lat minęło...
Łukasz Bigo, 21.04.2005
W kwietniu 1985 roku Toshiba rozpoczęła sprzedaż pierwszego komputera przenośnego zgodnego ze standardem IBM PC. Pomysł nie był nowy, ale dopiero w Toshibie znalazły się wszystkie elementy znane z dzisiejszych laptopów.
Internet ma już 35 lat!
Sebastian Górski, 02.09.2004
Aż trudno uwierzyć, ale mija już 35 lat od momentu, gdy na kalifornijskim uniwersytecie UCLA, grupa naukowców połączyła ze sobą komputery, testując nowy sposób wymiany danych i kładąc podwaliny pod Internet. Po wielu latach, również Polska doczekała się połączenia ze światową Siecią. Stało się to także we wrześniu, lecz dopiero w 1991 roku.
Jacek Kawalec: Wirtualna Polska to szkoła przetrwania
Anna Meller, 16.08.2004
Wirtualna Polska to przedsięwzięcie o wielkim potencjale - mówi w wywiadzie dla Internet Standard Jacek Kawalec, jeden z współzałożycieli WP, który w 1995 roku przywiózł z Holandii pierwszy serwer dla potrzeb rodzącego się portalu. Mniejszościowy akcjonariusz, członek zarządu, w przeszłości tłumacz sztuk teatralnych i programista opowiada o kulisach konfliktu z większościowym udziałowcem. Wyjaśnia, w jakich okolicznościach doszło do upadku WP. - Chciałbym, abyśmy mogli za rok świętować 10-lecie portalu - dodaje.
Historia Wirtualnej Polski według Marka Borzestowskiego
Anna Meller, 10.08.2004
Od upadku spółki Wirtualna Polska minęło już kilka miesięcy. Prezes WP w wywiadzie dla Internet Standard zaznacza, że w tej chwili zajmuje się głównie lekturą, która ma oderwać go od wspomnień dotyczących konfliktów od wielu lat trawiących spółkę z różnym natężeniem. Marek Borzestowski nie zamierza na razie rozstawać się z branżą internetową, jednakże nie wyklucza takiej możliwości. Podkreśla, że czuje się źle, patrząc na upadłość prawie dziesięcioletniego przedsięwzięcia, które wspólnie z kolegami założył w 1995 roku.
Co mógłby dać, a co daje Internet
Szymon Augustyniak, 26.07.2004
Pierwsze kroki człowieka na Księżycu i śmierć Kennedyego najbardziej byliby skłonni zobaczyć on-line amerykańscy użytkownicy Sieci, gdyby istniał już wówczas Internet. Najgłupszy hoax obiecuje pieniądze od Billa Gatesa, a największe przerażenie wywołują wirusy komputerowe.
Niezależni operatorzy versus TPSA - czy chora sytuacja się zmieni?
Anna Meller, 17.06.2004
Wczoraj miało miejsce spotkanie koalicji niezależnych operatorów, którego celem było skłonienie TP S.A. do zmiany prowadzonej polityki. Operatorzy domagają się obniżenia cen za dostęp do sieci szkieletowej narodowego operatora i ustalenia jasnych reguł peeringu. W skład koalicji weszło 14 podmiotów. Czy w końcu najważniejsza batalia telekomunikacyjna dotychczas przypominająca walkę w wiatrakami przyniesie długo oczekiwane zmiany?
Inteligo PKO BP ma 1,5 roku
Adam Urbanek, 19.05.2004
1 maja 2004 roku minęło półtora roku od przejęcia Inteligo Financial Services S.A. przez największy polski bank detaliczny PKO BP SA i wdrożenia w nim platformy bezgotówkowego konta operacji finansowych Inteligo. Obecnie z wirtualnego konta korzysta prawie 300 tys. osób, które powierzyły Inteligo ponad 840 mln zł.
Internet a zdrowie psychiczne
Szymon Augustyniak, 07.05.2004
W trosce o "zdrowie psychiczne młodych obywateli" Państwa Środka w ciągu ostatnich kilku miesięcy władze chińskie zamknęły 8600 nielicencjonowanych kafejek internetowych.
Trzecie urodziny Inteligo
Jarosław Ochab, 06.05.2004
Wirtualny bank prowadzony przez Inteligo Financial Services SA, należące obecnie do PKO BP, rozpoczął działalność w maju 2001 r. Z jego usług korzysta ok. 276 tys. klientów, a wartość zdeponowanych na kontach Inteligo środków przekracza 840 mln zł.
Pionierzy technologii przepowiadają przyszłość
Sebastian Górski, 09.04.2004
Przepowiadanie przyszłości jest dość ryzykownym zajęciem - nawet najwięksi wizjonerzy zachowują w tym względzie daleko idącą ostrożność. Jednak któż inny miałby mieć większe prawo do wypowiadania się na temat przyszłości świata komputerów, jeśli nie ludzie, dzięki którym oglądamy ten świat w obecnej postaci? Czterech tegorocznych laureatów prestiżowej nagrody Charlesa Starka Drapera, dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wizją technologicznej przyszłości.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »