Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
ethernet
Temat: ethernet
Dlaczego nie iSCSI?
Janusz Chustecki, IDG News Service, 21.04.2010
Dużo się ostatnio mówi o dwóch technologiach, które mają w przyszłości zmienić radykalnie architekturę centrów danych. Są to FCoE i iSCSI, dzięki którym sieci Ethernet/IP są w stanie obsługiwać wszystkie bez wyjątku aplikacje uruchamiane w centrach danych, w tym systemy pamięci masowych. Czy połączenia iSCSI mają szansę wygrać rywalizację z połączeniami FCoE?
Sieci coraz mniej klasyczne
Wiesław Pawłowicz, 23.03.2010
Wirtualizacja, systemy ujednoliconej komunikacji, zintegrowana infrastruktura centrów danych i multimedia to technologie, które mają największy wpływ na kierunki rozwoju architektury urządzeń sieciowych.
Monitor z bezpośrednim dostępem do Internetu
Ludwik Krakowiak, 22.03.2010
D241H Display+ to nowy, 24-calowy monitor LCD firmy Acer, który charakteryzuje się możliwością bezpośredniego połaczenia z Internetem - poprzez łącze Ethernet lub bezprzewodowo, dzięki adapterowi Wi-Fi.
Nadchodzi energooszczędny Ethernet
Janusz Chustecki, IDG News Service, 19.03.2010
Administratorzy nadzorujący pracę centrów danych oraz dostawcy sprzętu sieciowego będą mogli w tym roku skorzystać z dobrodziejstw nowych technologii, dzięki którym urządzenia Ethernet nowej generacji będą pobierać dużo mniej energii niż standardowe rozwiązania sieciowe.
W oczekiwaniu na terabitowy Ethernet
Janusz Chustecki, IDG News Service, 02.10.2009
Ostatnio na łamach prasy informatycznej pojawia się wiele spekulacji dotyczących tego, czy połączenia sieciowe oparte na następnej wersji Ethernetu (po ratyfikowaniu standardów 40 i 100 Gb/s) będą pracować z szybkością 400 Gb/s czy może 1 Tb/s. Przypomina to dyskusję sprzed kilku lat gdy wszyscy czekaliśmy na decyzję, czy po Ethernecie 10 Gb/s nadejdzie Ethernet 40 czy 100 Gb/s.
IEEE ratyfikował standard 10 Gb/s EPON
Janusz Chustecki, IDG News Service, 17.09.2009
Instytut IEEE ratyfikował standard 10G EPON (10 Gb/s Ethernet Passive Optical Networks). Nowy standard (opracowany na bazie istniejącego już standardu 802.3ah) został oznaczony symbolem 802.3av i przyspieszy rozwój aplikacji typu FTTH (Fiber-To-The-Home).
LBNL buduje najszybszą na świecie sieć komputerową
Janusz Chustecki, IDG News Service, 13.08.2009
Inżynierowie i informatycy pracujący w Lawrence Berkeley National Laboratory (Kalifornia) przystępują do budowy najszybszej na świecie sieci komputerowej. Laboratorium zbuduje kosztem 62 mln USD sieć Ethernet 100 Gb/s, która połączy ze sobą centra danych należące do Departamentu Energii (Department of Energy) Stanów Zjednoczonych.
Protokół FCoE i wirtualizowanie zasobów
Janusz Chustecki, IDG News Service, 28.07.2009
Badanie przeprowadzone przez firmę konsultingową TheInfoPro pokazało, że w opinii użytkowników protokół FCoE (Fibre Channel over Ethernet) nadaje się bardzo dobrze do wirtualizowania zasobów. Dzięki protokołowi FCoE wzrasta bowiem przenośność wirtualnych maszyn, które użytkownicy konfigurują na fizycznych serwerach.
Adaptery Ethernet 10 Gb/s do obsługi pamięci masowych
Janusz Chustecki, IDG News Service, 07.07.2009
Co łączy technologię Ethernet 10 Gb/s z systemami pamięci masowych? Bardzo wiele, o czym świadczą najnowsze adaptery Ethernet 10 Gb/s firmy QLogic. Producent reklamuje je jako interfejsy typu Intelligent Ethernet z funkcjami używanymi przy obsłudze sieciowych pamięci masowych.
Pierwszy interfejs 100 Gb/s dla routerów
Janusz Chustecki, IDG News Service, 09.06.2009
Juniper wprowadził na rynek jako pierwsza firma moduł, przeznaczony do instalowania w routerach, który obsługuje połączenia Ethernet 100 Gb/s. Moduł jest przeznaczony dla routerów T16000 i zapewnia nowe możliwości skalowania sieci, niezbędne do wirtualizowania zasobów oraz przetwarzania danych w chmurze.
Powstała witryna Ethernet Academy
Janusz Chustecki, IDG News Service, 06.05.2009
Pod koniec kwietnia br. ruszyła witryna Ethernet Academy, powstała z inicjatywy stowarzyszenia MEF (Metro Ethernet Forum) i wiodących firm analitycznych, w tym Infonetics Research, Current Analysis i Heavy Reading.
D-Link oferuje nowe adaptery PowerLine
Janusz Chustecki, IDG News Service, 16.04.2009
D-Link zaprezentował kolejne rozwiązanie typu PowerLine, pozwalające budować w domu lub w biurze sieć komputerową LAN w oparciu o istniejącą instalację elektryczną. PowerLine HD Ethernet Adapter Starter Kit (DHP-303) zawiera dwa adaptery sieciowe, które można podłączać do pojedynczych stanowisk pracy lub przełączników albo punktów dostępowych.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
10
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »