Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
dyrektywa
Temat: dyrektywa
UE chce rozwiązać definitywnie problem ładowarek
Dostawcy chmur ostrzegają: unijna dyrektywa DMA jest pełna dziur
Parlament UE zatwierdził nową dyrektywę dotycząca ochrony praw autorskich treści publikowanych w internecie
Janusz Chustecki, 27.03.2019
Stało się - Europa zagłosowała za nowym prawem regulującym kwestię praw autorskich treści rozpowszechnianych w internecie. Nowe prawo podzieliło społeczność internetową. Jedni uważają bowiem, że jest to nic innego niż cenzura prewencyjna, podczas gdy zwolennicy argumentują, że prawa autorów treści pojawiających się na stronach WWW zostaną wreszcie uszanowane.
Trzy znane serwisy społecznościowe ostro krytykują proponowane przez UE prawo autorskie
Janusz Chustecki, 22.03.2019
Reddit, Wikipedia i PornHub postanowiły wspólnie zaprotestować przeciwko nowemu prawu Unii Europejskiej regulującemu kwestię ochrony praw autorskich, nad którym Parlament Europejski będzie głosować już w przyszłym tygodniu.
EU chce, aby komunikatory internetowe lepiej chroniły dane
Janusz Chustecki, 12.01.2017
Unia Europejska chce zmienić prawo tak, aby zapewniało użytkownikom komunikatorów internetowych podobną ochronę jakiej podlegają standardowe usługi telefoniczne.
Google pracuje nad narzędziem, które pozwoli internautom korzystać z „prawa do zapomnienia”
Janusz Chustecki, 16.05.2014
Zgodnie z orzeczeniem wydanym kilka dni temu przez Court of Justice of the European Union (w skrócie CJEU; Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej), każdy Europejczyk powinien mieć możliwość skorzystania z tzw. „internetowego prawa do zapomnienia”. Oznacza to, że użytkownik może poprosić właściciela wyszukiwarki internetowej, aby ten usunął z przygotowanej przez nią listy wszystkie linki odsyłające internautę do stron, na których znajdują się dotyczące go, nieaktualne, nieistotne lub nieprawdziwe informacje.
Serwery IBM zgodne z dyrektywą RoHS
Janusz Chustecki, 25.04.2006
Trzy modele serwerów linii IBM eServer xSeries nie zawierają już niebezpiecznych materiałów, których zgodnie z dyrektywą RoHS (opracowaną przez Unię Europejską), nie będzie można umieszczać w komputerach i sprzęcie elektronicznym. Dyrektywa będzie obowiązywać od 1-go lipca br.
Nowe rozdanie patentowe
Computerworld, 18.01.2006
Komisja Europejska chce wrócić do kwestii tzw. dyrektywy patentowej, która z jednej strony miałaby ujednolicić zasady polityki przyznawania patentów w całej Unii Europejskiej, z drugiej zaś uregulować zasady patentowania wynalazków implementowanych przy pomocy komputera, czyli patentowania oprogramowania.
Patenty: zbliża się drugie czytanie
Andrzej Maciejewski, 05.07.2005
Zwolennicy i przeciwnicy tzw. dyrektywy patentowej wkrótce poznają decyzję europarlamentarzystów, którzy w najbliższą środę będą głosować poprawki do aktualnej wersji dokumentu. Ponieważ będzie to drugie czytanie, to do wprowadzenia zmian będzie potrzebne aż 367 głosów, czyli większość kwalifikowana. Zwolennicy dążą do zachowania treści dyrektywy przyjętej w maju ubiegłego roku. Przeciwnicy zaś mają nadzieję, że wystarczy głosów, aby wprowadzić poprawki, które wykluczą możliwość patentowania oprogramowania i ochronią interesy małych firm.
Komputery zdrożeją przez nadgorliwość urzędników?
Krzysztof Pietrzak, 30.06.2005
Być może już wkrótce nastąpi znaczna podwyżka cen sprzętu komputerowego. Wszystko za sprawą polskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska, które przygotowuje przepisy, rozszerzające zalecenia zawarte w europejskiej dyrektywie. Jeżeli zostaną przyjęte przez Sejm, sprzedawcy komputerów będą w ciągu roku zobowiązani do skupienia i zutylizowania nawet 40% wcześniej sprzedanego towaru.
Szkodliwym substancjom mówimy "nie!"
Ludwik Krakowiak, 05.04.2005
Przedstawiciele koncernu Seiko Epson poinformowali, że do 31 października 2005 r. produkty tej firmy sprzedawane w Europie wypełnią wymogi dyrektywy Unii Europejskiej o ograniczeniu zastosowania niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektronicznym.
Patenty: projekt może nie wrócić do pierwszego czytania
Andrzej Maciejewski, 08.02.2005
Powrót do I czytania dyrektywy patentowej w Parlamencie Europejskim stanął pod dużym znakiem zapytania. Wniosek europosłów zostanie ewentualnie rozpatrzony przez Komisję Europejską 17 lutego - tego samego dnia, w którym unijni ministrowie mogą zatwierdzić przyjęcie dokumentu i tym samym przekazać go do drugiego czytania. Jeśli któryś z krajów wspólnoty zdecyduje się wystąpić o zdjęcie tego punktu z obrad, Polska jest gotowa go poprzeć.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »