Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Porządki w informatyce
Wanda Żółcińska, 04.03.2013
Solidny bankowy CIO obejmuje IT spółki sektora utilities, aby je uporządkować i sprawić, aby wsparło spółkę w działaniu na otwartym rynku.
Espresso sukcesu
Hubert Meronk, 04.03.2013
"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować". Johann Wolfgang Goethe
Zwycięska przemiana IT
Szymon Augustyniak, 09.01.2013
Dzięki konsekwencji w realizacji obranej strategii Beata Sosnowska, CIO Roku 2012, zmieniła diametralnie sposób pracy IT w swojej firmie. Dziś stanowi ono ważny czynnik biznesu, a CIO uczestniczy w kreowaniu strategii firmy.
10. Konkurs CIO Roku 2012 rozstrzygnięty!
Szymon Augustyniak, 09.01.2013
Ponad 120 CIO oklaskiwało 11 grudnia br. laureatów 10. jubileuszowego Konkursu CIO Roku. Beata Sosnowska, dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska SA, zdobyła tytuł CIO Roku 2012.
Gala CIO Roku 2012 - fotorelacja
CIO Online, 20.12.2012
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Gali CIO Roku 2012.
CIO Roku 2012 wybrany!
CIO Online, 12.12.2012
Beata Sosnowska Dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska S.A. zwyciężyła w 10. jubileuszowej edycji Konkursu CIO Roku.
Solidna architektura banku
Wanda Żółcińska, 27.08.2012
Rozmowa z Adamem Grzebieluchem, wiceprezesem zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Nowości firmy ManageEngine ZoHo
NetWorld Online JCH, 02.07.2012
ManageEngine ZoHo wprowadził trzy nowe produkty: bezpłatną aplikację pozwalającą z poziomu iPhona zarządzać systemem Applications Manager; poprawkę usprawniającą ADSelfService Plus; oraz poprawkę dla oprogramowania ADAudit Plus 4.5.
Prawdziwa miara znaczenia IT
Grzegorz Stech, 12.06.2012
Trzy lata temu Organika SA podjęła walkę o uzyskanie czołowej pozycji rynkowej w swojej branży. Środkiem do celu miało być objęcie wspólnym systemem informatycznym i informacyjnym wszystkich procesów biznesowych przedsiębiorstw w Grupie.
ITIL pozwala podnieść wydajność biznesową o ponad 80%
Monika Tomkiewicz, 30.05.2012
Jak pokazuje raport IT Governance Institute oraz Stowarzyszenia ds. Audytu i Kontroli Systemów Informatycznych (ISACA) wśród rosnącego zainteresowania metodykami i odpowiednimi certyfikatami, największą popularnością cieszy się ITIL, który pozwala podnieść wydajność biznesową organizacji o ponad 80%.
Zarządzanie infrastrukturą IT - o czym warto pamiętać
Józef Muszyński, IDG News Service, 05.04.2012
Zadania związane z zarządzaniem środowiskiem IT, często pozostają w cieniu ambitnych planów wdrażania aplikacji. Wdrożenia mogą być zakończone sukcesem, cenę za oszczędności na dobrym zarządzaniu infrastrukturą i planowaniu często będzie trzeba zapłacić później - w postaci problemów z niestabilnością tej infrastruktury czy błędów ludzkich, których można było uniknąć. Prezentujemy kilka zagadnień - ich stosowanie opłaci się.
Łukasz Neuman został wybrany CIO Roku 2011
Wanda Żółcińska, Adam Jadczak, 17.02.2012
Jest on dyrektorem Pionu Informatyki i Telekomunikacji w KRUK SA. W trójce CIO Roku 2011 znaleźli się także Tadeusz Rogaczewski i Piotr Murawski. Jury przyznało także wyróżnienie Wojciechowi Południewskiemu IT Operations Managerowi na Europę w firmie Hempel.
Bull Polska przejmuje utrzymanie i rozwój systemu obsługi budżetu państwa TREZOR
Adam Jadczak, 01.02.2012
Wartość kontraktu wynosi 30 mln zł. Umowa obowiązuje od początku 2012 r. System TREZOR umożliwia dysponentom środków budżetowych oraz Ministerstwu Finansów realizację procesów planowania i wykonania budżetu państwa, a także sprawozdawczości budżetowej oraz prowadzenie rachunkowości budżetu państwa i generowanie raportów dla kierownictwa Ministerstwa Finansów.
KOMENTARZ: Michał Boni ma budować cyfrowe państwo
Piotr Rutkowski, 17.11.2011
Nowym ministrem administracji i cyfryzacji będzie Michał Boni. Jego pierwszym zadaniem będzie przegląd planów projektów teleinformatycznych w całej administracji rządowej, ich racjonalizacja zarówno pod względem technicznym i organizacyjnym, jak i pod kątem wydatków.
Michał Boni Ministrem Administracji i Cyfryzacji
Piotr Rutkowski, 17.11.2011
Premier Donald Tusk poinformował dziś Prezydenta o tej nominacji. Nowy resort powstanie z podziału Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych. Pytanie, co się stanie z Centrum Projektów Informatycznych i czy przejmie - skoro w jednych rękach będzie cyfryzacja - nadzór nad innymi e-projektami w administracji?
Państwo w budowie
Sławomir Kosieliński, 26.10.2011
Bez refleksji, jak zarządzać państwem za pomocą teleinformatyki, wydawanie nań pieniędzy nie ma sensu. To tak jak z naszymi drogami - są przejezdne, lecz pozbawione rozbudowanej infrastruktury.
Idzie zima
Jan Michałowicz, 26.10.2011
Załamanie na rynkach finansowych, chłodne wieczory i ostatni numer magazynu CIO, sugerujący zmierzch dotychczasowej roli informatyki…
Architektura korporacyjna jako balans potrzeb biznesu i rozwoju IT
Hubert Meronk, 26.10.2011
Za każdym razem, kiedy biznes w firmie wprowadza nowy produkt czy usługę, zmiany informatyczne są oczywiste. Czy należy je przeprowadzać za wszelką cenę?
Poprzednia
strona
1
...
162
163
164
165
166
...
168
Następna
strona
Redakcja poleca
Rynek centrów danych w Polsce
Computerworld
Wyniki konkursu Best in Cloud 2023
Computerworld
Furtka do cyfrowego świata
Computerworld
Nowe zasady licencjonowania Microsoft Teams w Europie
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
CIO-CFO Tech Summit
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2023
Biblioteka IT
Jak portale self-service pomagają firmom osiągać sukces w trudnych czasach?
Jeśli szukasz rozwiązania, które pomożecie Ci: Świadczyć usługi klientom 24/7 Zwiększyć efektywność pracy nawet o +200% Optymalizować koszty operacyjne Zautomatyzować obsługę klienta i poprawić poziom CX To musisz poznać zalety spersonalizowanych portali self service. Pobierz darmowy ebook i poznaj korzyści z wdrożenia takiego systemu. Z ebooka dowiesz się: Czym są portale self-service i jakie korzyści przynoszą firmie, pracownikom i klientom? Jak „od kuchni” wyglądają prace nad projektem i wdrożeniem rozwiązań typu self-service? Jak nowy portal transakcyjny w prosty sposób umożliwił klientom NN Investment Partners TFI samodzielne inwestowanie i oszczędzanie na emeryturę? W jaki sposób system szyty na miarę odciążył konsultantów i zredukował koszty podpisywania dokumentów w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Gaz? Jak portal samoobsługowy zautomatyzował proces umawiana wizyt w BNP Paribas Bank, zwiększając jego efektywność o 206% w 2 miesiące od wdrożenia? Jak w 4 miesiące zbudowaliśmy w pełni cyfrowy system dla innogy Stoen Operator, który przeniósł 90% wniosków do online i umożliwił klientom załatwianie spraw 24h/dobę? Jak cyfrowa platforma Hella+Health ułatwiła osobom +65 wybór ubezpieczenia medycznego na niezwykle wymagającym, amerykańskim rynku?
Dlaczego postępowe organizacje decydują się na wdrożenie infrastruktury HCI?
Tempo zmian obecnych wymagań biznesowych nie wykazuje oznak spowolnienia. Aby dotrzymać mu kroku i wspierać innowacyjność, przyszłościowe przedsiębiorstwa we wszystkich sektorach przemysłu już teraz rezygnują z rozproszonych i złożonych infrastruktur tradycyjnych opartych na silosach, przechodząc na rozwiązania takie jak HCI. Przedsiębiorstwa każdej wielkości z różnych sektorów przemysłu z powodzeniem wdrażają infrastrukturę hiperkonwergentną do obsługi coraz większej liczby zastosowań i aplikacji. Obsługuje ona coraz więcej krytycznych dla firmy obciążeń o rosnącym stopniu złożoności, co wyraźnie sugeruje, że w przyszłości będzie de facto pełnić rolę standardowej pamięci masowej. Klienci VMware udowodnili, że infrastruktura HCI może obsługiwać nawet najbardziej wymagające obciążenia, upraszczając jednocześnie operacje, zwiększając sprawność działania i obniżając koszty. Klienci Ci korzystają w tym celu z VMware vSAN, jednego z najlepszych na rynku rozwiązań do obsługi infrastruktury hiperkonwergentnej. W ten sposób zapewniają sobie spójne środowisko i wydajność właściwą dla urządzeń typu all-flash, a także mają do dyspozycji kluczowy element na potrzeby realizacji strategii wdrożenia prawdziwej chmury hybrydowej.
Przewodnik OWASP OWASP Cloud-Na tiveApplication Security Top 10 Guide
Nowoczesne aplikacje natywne w chmurze zapewniają krytyczną funkcjonalność dla różnych procesów biznesowych. Liczba aplikacji internetowych rośnie, a interfejsy API wystawione na działanie internetu rosną wykładniczo. Współczesne przedsiębiorstwa nadal przenoszą się do chmury i korzystają z pojawiających się architektur cloud native. W raporcie Palo Alto Networks 2022 State of Cloud Native Security stwierdzono, że organizacje spodziewają się, że w ciągu dwóch lat 68% swoich obciążeń roboczych będzie hostowanych w chmurze. Ponadto, do 2023 roku ponad 500 milionów aplikacji zostanie stworzonych przy użyciu podejść cloud native. Zapoznaj się z pełną wersją przewodnika OWASP.
Raport Forrester
W miarę jak organizacje starają się modernizować i przekształcać swoją infrastrukturę IT i operacje do chmury, pojawiają się luki w widoczności chmury oraz poszerzają się powierzchnie ataku, co zagraża bezpieczeństwu organizacji i zgodności z przepisami. Aby zniwelować te luki, organizacje muszą rozważyć rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na chmurze, które zapewnia prewencyjną ochronę w zakresie chmur, aplikacji, danych, sieci i użytkowników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem Forrestera, który ukazuje korzyści biznesowe oraz oszczędność kosztów rozwiązania Palo Alto Networks - Prisma Cloud.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »