Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Digital Leaders
Digital Leaders
Compuware: rozwiązanie do zarządzania działem IT
Józef Muszyński, 01.06.2007
Firma Compuware udostępniła rozwiązanie Changepoint Supply and Demand Acellerator, które obejmuje w ramach pakietu produkt dostosowany do zarządzania działem IT i usługę wdrożeniową Rapid Path.
Menedżer na 6 strzela w 10
Robert Jesionek, 22.02.2007
Andrzej Galik, z firmy TDP sp. z o.o., został CIO Roku 2006. Dziś przedstawiamy imponujący projekt, który przeprowadził, oraz sylwetkę bohatera.
Ballmer: "Na Viście zarobimy mniej niż myślicie"
Krzysztof Pietrzak, 16.02.2007
Steve Ballmer, CEO Microsoftu stwierdził, że w przyszłym roku wydatki operacyjne firmy będą nieco mniejsze niż myślą analitycy. Dodał również, że sprzedaż Windows Visty nie przyniesie też koncernowi tak dużych zysków jak przewidują niektórzy.
Konkurs CIO Roku rozstrzygnięty
Robert Jesionek, 08.12.2006
W Pałacu Sobańskich w Warszawie 7 grudnia odbyła się Gala Klubu CIO, podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu CIO Roku 2006.
Kierunek broadband
Andrzej Maciejewski, 21.11.2006
III Forum: Rynek telefonii stacjonarnej kurczy się, wypierany już nie tylko przez komórki, ale i internet. Operatorzy stawiają więc na broadband. "Usługi szerokopasmowe to kierunek naszej obecnej i przyszłej działalności" - mówi nowy prezes TP SA.
Nowy prezes TPSA: wolę zarabiać niż oszczędzać
Przemysław Gamdzyk, 20.11.2006
Maciej Witucki, nowy prezes Telekomunikacji Polskiej, otworzy III Forum na rzecz usług szerokopasmowych - największe w Polsce spotkanie poświęcone rynkowi broadbandowemu, organizowane przez tygodnik Computerworld. W swoim wystąpieniu powie, dlaczego rynek usług szerokopasmowych jest dzisiaj kluczowy dla całej grupy TP. Forum będzie transmitowane na żywo w internecie przez iTVP.
Gdzie są wyniki wyborów?
Andrzej Maciejewski, 13.11.2006
Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów. Jednak ogromne zainteresowanie witryną internetową PKW, prezentującą wizualizację wstępnych wyników wyborów, sprawiło, że wciąż występują duże problemy z jej dostępnością. Uniemożliwia to dziesiątkom tysięcy zainteresowanych poznanie wyników wyborów w najbardziej wygodnej formie - przez internet. Ferdynand Rymarz, przewodniczący PKW przeprosił we środę wszystkich, którzy mieli trudności z korzystaniem z wizualizacji.
WiMAX Exatela w Warszawie i Krakowie
Andrzej Maciejewski, 04.09.2006
Kraków i Warszawa - to pierwsze miasta, w których Exatel zamierza uruchomić usługę dostępu do Internetu w technologii WiMAX - podaje Puls Biznesu. Dalsze plany obejmują pokrycie zasięgiem tej sieci, do połowy 2007 r. 19 kolejnych miast. Projekt pochłonie 80 mln zł. Docelowo WiMAX oferowanych przez Exatela ma być dostępny w 37 miastach.
Cineman czyli wideo na żądanie od ATM i Monolith Films
Andrzej Maciejewski, 22.08.2006
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ATM oraz Monolith Films powołały spółkę Cineman, która ma wprowadzić na rynek usługi cyfrowej dystrybucji treści filmowych, informacyjnych i rozrywkowych. Usługi VoD oferowane przez Cineman będą dostępne w czwartym kwartale 2006 roku.
ABG Ster-Projekt rozbuduje system ANR
Andrzej Maciejewski, 04.08.2006
ABG Ster-Projekt rozbuduje i zmodyfikuje oprogramowanie Zintegrowanego Systemu Informatycznego Agencji Nieruchomości Rolnych za 2,57 mln zł brutto.
UKE: debata o częstotliwościach
Andrzej Maciejewski, 03.07.2006
Krajowa strategia gospodarki częstotliwościowej będzie tematem spotkania Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z przedstawicielami polskiej branży telekomunikacyjnej.
Trzech kandydatów na prezesa UKE
Andrzej Maciejewski, 26.04.2006
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyłoniła w końcu trzech kandydatów na Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Polacy w konkursie European CIO of the Year 2006
Magdalena Szczodrońska, 07.03.2006
Piątka polskich dyrektorów IT zmierzy się z kolegami z Europy w konkursie Europejski CIO Roku.
URTiP: kontrola przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych
Andrzej Maciejewski, 06.01.2006
Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął kontrolę przestrzegania Prawa telekomunikacyjnego w zakresie przenoszenia numerów pomiędzy sieciami stacjonarnymi. Operatorzy deklarują gotowość, jednak największy gracz - TPSA - nie podpisała z żadnym z konkurentów odpowiednich umów.
CIO Roku 2005
Robert Jesionek, 02.12.2005
Rafał Hanys, dyrektor informatyki w Urzędzie Miasta we Wrocławiu został CIO Roku 2005. Uroczysta gala, w czasie której ogłoszono wyniki konkursu, odbyła się 1 grudnia w Pałacu Sobańskich w Warszawie.
Gala CIO w Pałacu Sobańskich
Robert Jesionek, 01.12.2005
Tegoroczna Gala, na której ogłosiliśmy zdobywcę tytułu CIO Roku 2005, odbyła się 1 grudnia wieczorem w pięknych wnętrzach Pałacu Sobańskich w Warszawie.
Trochę pracy, trochę zabawy
Jarosław Ochab, 23.11.2005
Z badań firmy analitycznej Radicati Group wynika, że blisko 25% wiadomości e-mail przesyłanych przez pracowników korporacyjnych ma charakter prywatny i nie jest związana z wykonywanymi przez nich obowiązkami. Z drugiej strony, analizy dowodzą, że znaczny odsetek zatrudnionych wykorzystuje często swoje prywatne konta pocztowe w celach służbowych.
Sieciowcy poszukiwani
Dariusz Niedzielewski, 13.10.2005
Już za kilka lat w Polsce będzie brakować około pięciu tysięcy pracowników wykwalifikowanych w zakresie zaawansowanych technologii sieciowych. W skali europejskiej deficyt ten może wynieść nawet pół miliona - alarmuje w swoim najnowszym raporcie IDC.
Poprzednia
strona
1
...
160
161
162
163
164
Następna
strona
Redakcja poleca
Inwestycje IT w czasach kryzysu. Chmura i nowe technologie
Computerworld
SAP S/4HANA Cloud zapewnia doskonały rozwój i przyspiesza cyfryzację
Monika Gałązka
Modułowa infrastruktura Data Center
Computerworld
W Polsce ruszyła nowa platforma rekrutacyjna IT
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Synergia NetApp i środowisk Machine Learning – bioinformatyczne studium przypadku
Zarejestruj się
Scrum Experience Day 2023
Biblioteka IT
Poznaj przewagi systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central
Obowiązek rozliczania się z kontrahentami w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF) skłoni wiele przedsiębiorstw do wymiany systemów informatycznych do zarządzania jeszcze w 2023 r. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć wdrożenie z nowym dostawcą ERP. ALNA Business daje gwarancję nie tylko nowoczesnego narzędzia od Microsoft, ale przede wszystkim bezpiecznej i efektywnej współpracy. Sprawny obieg dokumentów, automatyzacja procesów i wsparcie pracowników poszczególnych działów firmy w wykonywaniu codziennych obowiązków - to podstawowe elementy wielu narzędzi ERP dostępnych na rynku. Jednak to rozwiązania Microsoft jest odpowiedzią na trwającą rewolucję cyfrową i dążenie polskiego biznesu do rozwoju również poza granicami kraju. Pobierz materiał i poznaj przewagi konkurencyjne rozwiązania.
TOP200 2022 - wersja demonstracyjna
Wersja demonstracyjna raportu TOP200 edycja 2022.
Raport Best in RPA&AI 2023
Kiedy MŚP w Polsce stawiają pierwsze kroki w drodze ku cyfrowej transformacji, w dużych firmach i korporacjach, nierzadko z udziałem zagranicznego kapitału, trwa burza mózgów o to, w jaki sposób efektywnie wykorzystać całe spektrum dostępnych technologii informatycznych? Posiłkując się analogią do dyfuzji innowacji, to właśnie ta grupa organizacji jawi się jako innowatorzy, albo co najmniej wcześni naśladowcy, dla których wykorzystanie robotów programowych (RPA) to za mało, aby osiągnąć oczekiwany poziom automatyzacji procesów biznesowych. W myśl zasady „mierz wysoko, sięgaj dalej”, na horyzoncie widać już falę projektów z zakresu hiperautomatyzacji, umiejętnie łączących rozwiązania RPA z mechanizmami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, OCR, czatbotów i voicebotów, analityki czy projektowania low-code/no-code. Na polskim rynku nie brakuje produktów i doświadczeń, które pozwalają wdrażać najbardziej zuchwałe pomysły w życie. Znalezienie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób, czym oraz z kim wdrażać strategię hiperautomatyzacji będzie dużo łatwiejsze po lekturze niniejszego raportu. Zapraszam do lektury.
Komunikacja w erze postpandemicznej – badanie Computerworld
Praca zdalna stosowana była w przedsiębiorstwach na długo przed pandemią COVID-19, choć zasadniczo dotyczyła wąskiej grupy zawodów i branż. Globalne zagrożenie dla zdrowia przyczyniło się do gwałtownej, a przy tym masowej zmiany modelu świadczenia pracy. Pracownicy mieli pozostać w domach, a wielu z nich, mimo niewielkiego już ryzyka, nadal pracuje zdalnie lub hybrydowo. Zmiana modelu pracy postawiła przed działami IT szereg nowych wyzwań, z którymi te w trybie pilnym musiały się zmierzyć. Jednym z nich było zapewnienie warunków świadczenia pracy na odległość, w tym udostępnienie pracownikom narzędzi umożliwiających sprawną komunikację wewnątrz firmy i poza nią. Wideorozmowy i wideokonferencje zmieniły zasady kontaktów między ludźmi. W spotkaniach może teraz uczestniczyć większa liczba współpracowników, a spotkania z kontrahentami i klientami wcale nie muszą odbywać się na miejscu. Choć wiele osób przyzna, że w biznesie nic nie zastąpi kontaktów osobistych, to rozwiązania do spotkań wideo online doskonale uzupełniły wachlarz dostępnych środków komunikacji. W końcu pracodawcy dostrzegają zalety pracy zdalnej i hybrydowej, a wielu pracowników nie wróci już do wykonywania swoich obowiązków służbowych całkowicie w trybie stacjonarnym. Badanie Computerworld miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: jak pandemia COVID-19 wpłynęła na wykorzystanie narzędzi komunikacyjnych w firmach? Czy wideorozmowy i wideokonferencje zdominowały lub wyparły tradycyjne formy komunikacji w kontaktach z współpracownikami, kontrahentami i klientami? Jak w erze postpandemicznej wygląda komunikacja w firmach?
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »