Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
ATM sprzedane za pół miliarda zł
Ludwik Krakowiak, 31.12.2020
Sprzedaż ATM sfinalizowana. Nowym właścicielem operatora centrów danych została firma Taviomer Investments (Global Compute Poland).
Colt i Equinix ogłosiły współpracę
Janusz Chustecki, 30.12.2020
Firma Colt Technology Services ogłosiła strategiczne partnerstwo z Equinix, globalnym dostawcą centrów danych. Po połączeniu sieci Colt IQ Network z chmurowym ekosystemem Equinix, użytkownicy korzystający z rozwiązań obu firm będą mieć szerszy dostęp do chmurowych usług.
Materiał promocyjny
Pamięci masowe w roku 2021 – wyzwania i szanse
Computerworld, 23.12.2020
„Orzeł wylądował” – to zdanie Neila Armstronga mogło być wypowiedziane dzięki komputerom dysponującymi 4 kB pamięci operacyjnej i 74 kB pamięci ROM zbudowanej na rdzeniach ferrytowych. Po upływie półwiecza, większą mocą obliczeniową dysponują już ładowarki USB-C. Apollo 11 nie posiadało w ogóle żadnego urządzenia pamięci masowej. Dziś relatywnie niewielkie urządzenie np. IBM FlashSystem® 5100 może dysponować 768 TiB pamięci w urządzeniu o wysokości 2U. Postęp jest gigantyczny, i to za życia jednego pokolenia.
Computerworld
Proste i efektywne przetwarzanie danych na brzegu sieci
Computerworld, 19.12.2020
Większość danych powstaje dzisiaj poza tradycyjnymi data center. I właśnie tam – mając na uwadze zwiększanie efektywności i szybkości działania – powinny być przetwarzane. Dostarczenie mocy obliczeniowej na brzeg sieci wymaga jednak nowego podejścia, uwzględniającego specyficzne wymogi bezpieczeństwa, trudne warunki środowiskowe oraz ograniczoną przestrzeń. Serwery edge computing Lenovo zapewniają wydajność, niezawodność i wytrzymałość w kompaktowych wymiarach.
Materiał promocyjny
Pamięci masowe – jak zwiększyć wartość dla biznesu?
Computerworld, 15.12.2020
Globalna pandemia przyspieszyła plany firm związane z digitalizacją biznesu i operacji, organizacje zaczynają także intensywnie inwestować w sztuczną inteligencję i cloud, jednocześnie starają się redukować koszty i podnosić standardy bezpieczeństwa.
Materiał promocyjny
Wdrożenie systemu SAM (Software Asset Management) w SGB-Banku S.A.
Computerworld, 15.12.2020
System SAM (Software Asset Management) automatyzuje, przyspiesza i ułatwia zarządzanie licencjami. Jego wdrożenie pozwala optymalnie wykorzystywać licencje na oprogramowanie. Oznacza to przede wszystkim oszczędności, ponieważ unikamy zakupu nadmiarowych licencji, a ponadto ogranicza ryzyko niezgodności licencyjnej dzięki funkcji monitorowania zgodności z warunkami licencyjnym głównych producentów takich jak Microsoft, Oracle czy też IBM. Praktyka pokazuje, że wdrożenie systemu SAM zwraca się w przeciągu dwóch lat. O tym czy tak jest w rzeczywistości oraz jakie inne korzyści można odnieść z dobrego wdrożenia systemu SAM rozmawiamy z Piotrem Mazurem, Dyrektorem Departamentu Informatyki w SGB-Banku S.A.
Materiał promocyjny
FlashCore Module – ewolucja z cechami rewolucji
Computerworld, 14.12.2020
Naśladując Sienkiewicza, można napisać, że rok 2020 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. Rzeczywiście, nawet w branży IT dało się odczuć tę nadzwyczajność. Wystarczy spojrzeć np. do raportu Gemius o polskim e-handlu – już 73% internautów deklaruje dokonywanie zakupów on-line. W poprzednich dwóch latach te wskaźniki wynosiły zaledwie 56% i 54%. To duży skok i znacząca zmiana. Jak nietrudno zauważyć, fundamentem e-commerce jest solidna infrastruktura IT. W innych branżach także nastąpiła radykalna i szybka zmiana związana z przejściem na pracę zdalną. Dla wielu działów IT było to poważne wyzwanie. Bez względu na skalę problemu, optymalna infrastruktura IT ułatwiała rozprawienie się z problemem.
Materiał promocyjny
Złożoność to wróg bezpieczeństwa danych
Computerworld, 14.12.2020
Złożoność to wróg bezpieczeństwa danych. Nadal sprawia, że organizacje są podatne na atak, ponieważ jest to największa bariera przeszkadzająca w chronieniu najcenniejszego majątku organizacji – danych, zwłaszcza danych wrażliwych. Niemal 40% respondentów z branży bezpieczeństwa IT w Globalnym Raporcie o Zagrożeniach Danych Thales z 2020 r. mówiło, że złożoność to główna bariera przy wdrażaniu środków bezpieczeństwa, a rozrzucenie zasobów ludzkich wcale nie ułatwia ochrony danych.
Rośnie popyt na serwery wyposażone w procesory ARM
Janusz Chustecki, 10.12.2020
IDC podaje, że w trzecim kwartale globalne przychody na rynku serwerów nieznacznie wzrosły, co należ zawdzięczać głównie dwóm czynnikom: pojawieniu się nowych serwerowych układów CPU bazujących na architekturze ARM oraz zwiększonemu popytowi na serwery w Chinach.
Computerworld
Sieciowe narzędzia analityczne i diagnostyczne - czyli kilka słów o tym jak proaktywnie zapewniać działanie usług w data center
Computerworld, 07.12.2020
Wymagania jakie stawiają przed Data Center nowoczesne platformy IT i technologie programistyczne powodują, że zmieniają się wzorcowe modele infrastruktury sieciowej. Znany dotąd tradycyjny model dwuwarstwowy oparty na spanning tree z modularnymi przełącznikami dystrybucyjnymi zastępuje sieć w pełni routowalna, oparta o architekturę leaf-spine oraz warstwę tunelującą VXLAN. To duże zmiany. Nowoczesne sieci potrzebują w związku z tym zaawansowanych mechanizmów zarządzania, monitorowania i analizowania ruchu, aby oferować utrzymanie odpowiedniego poziomu niezawodności działania systemów i śledzić zachodzące w nich zmiany.
Konteneryzacja i wirtualizacja w firmie
Marcin Bieńkowski, 04.12.2020
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne centrum danych bez wdrożonych mechanizmów wirtualizacji i konteneryzacji. Należy się zastanowić, kiedy od strony biznesowej i prowadzonych w firmie procesów warto zainteresować się konteneryzacją, a kiedy wirtualizacją.
Computerworld
Centra danych – nadchodzi wielka zmiana
Computerworld, 02.12.2020
Czy Data Centers czeka nowa epoka, wielka zmiana technologiczna i przetasowania rynkowe? W jaki sposób zmienia się podejście firm do przetwarzania szybko rosnących wolumenów danych? Zdaniem Roberta Sepety, Business Development Manager, Kingston Technology, w przyszłym roku znacząco wzrośnie dynamika całego sektora DC.
Materiał promocyjny
E-USŁUGI – cyfrowa transformacja w służbie zdrowia
Monika Gałązka, 30.11.2020
Sektor ochrony zdrowia przechodzi intensywną cyfrową transformację, która dotyczy także szpitali – w jednostkach utworzonych i nadzorowanych przez MON prowadzony jest projekt budowy ogólnodostępnej platformy e-usług publicznych.
Łańcuch dostaw w czasie zarazy
Grzegorz Stech, 24.11.2020
Czy wiosenna lekcja, jaką pandemia zafundowała firmom uzależnionym od chińskich dostaw komponentów IT, znajdzie finał w całkowitym przeniesieniu produkcji do Europy i do Stanów Zjednoczonych? Taki scenariusz dziś wydaje się mało realny. Producenci technologiczni będą jednak szukać sposobów na lepsze zabezpieczenie łańcuchów dostaw. W sukurs na pewno przyjdzie technologia…
Data Driven Innovation - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski, 30.10.2020
Świat, który znamy dzisiaj nie może istnieć bez paliwa jakim jest nowa ropa, czyli dane. Dzięki rozwojowi technologii wytwarzamy i magazynujemy ich ogromne ilości. Dobrze wykorzystane mogą stać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem na konkurencyjnych rynkach w szybko zmieniającym się świecie.
HPC od HPE
Grzegorz Stech, 26.10.2020
W Czechach powstanie jeden z najmocniejszych superkomputerów w Europie. System oparty o rozwiązania HPE będzie wspierał badania naukowe, medyczne i inżynieryjne.
Red Hat Forum EMEA 2020 już 3 listopada
Ludwik Krakowiak, 08.10.2020
Chmura, automatyzacja, kontenery, wirtualizacja – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą na nadchodzącej konferencji Red Hat Forum Virtual Experience. Eksperci oprogramowania open source opowiedzą wówczas o kluczowych trendach i technologiach kształtujących obraz współczesnego biznesu.
Infrastruktura hiperkonwergentna sprawdza się w trudnych czasach
Computerworld, 24.09.2020
Firmy coraz częściej wykorzystują infrastrukturę hiperkonwerkentną (HCI) w centrach danych – wpisuje się w to widoczny od lat trend upraszczania środowisk serwerowych i ułatwia skalowanie działalności.
Poprzednia
strona
1
...
5
6
7
8
9
...
138
Następna
strona
Redakcja poleca
Huawei prezentuje zaawansowaną ofertę rozwiązań dla centrów danych
Computerworld
Pierwszy na świecie komputer kwantowy działający w temperaturze pokojowej
Grzegorz Kubera
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Grzegorz Stech
Dzięki tej pamięci serwery kolejnej generacji będą pracować dużo wydajniej
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation 2022
Biblioteka IT
Rozwiń biznes z chmurą hybrydową i nowoczesną technologią IBM Power10
Odporność na cyberataki oraz szybkie i wydajne przetwarzanie danych to dla wielu firm filary wzrostu i rozwoju konkurencyjności. W odpowiedzi na tego rodzaju oczekiwania klientów, Cloudware Polska oferuje doskonałe rozwiązania IBM, marki, która nie tylko opracowała i wprowadziła na rynek kolejną generację cenionych od lat serwerów i procesorów Power, ale też zadbała o jeszcze większą dostępność i elastyczność tej nowoczesnej technologii. Serwery IBM Power10 tworzą najlepiej zabezpieczoną i najbardziej niezawodną platformę w swojej klasie, dodatkowo udoskonaloną dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu pamięci oraz szybszej analizie danych. Przeczytaj, jak we współpracy z ekspertami Cloudware Polska możesz wdrożyć najnowsze rozwiązania w swojej firmie i na jakie zyski ma szansę się przełożyć taka inwestycja.
Kubernetes dla opornych
Kubernetes staje się standardem – w najprostszym ujęciu ułatwia zarządzanie złożonym środowiskiem aplikacji. To narzędzie coraz bardziej doceniane przez różne grupy specjalistów IT. Przedstawiamy niezwykłe opracowanie, które pokazuje podstawową mapę drogową udanego wdrożenia strategii konteneryzacji i pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie do zarządzania Kubernetes, pasujące do potrzeb firmy. Czemu Kubernetes? Firmy wybierają to rozwiązanie, ponieważ znacząco pomaga zwiększyć elastyczność i wydajność działów developmentu, umożliwiając zredukowanie czasu obsługi i złożoności środowiska. Działy ITOps (Information technology operations) lubią Kubernetes, ponieważ pomaga zwiększyć produktywność, zredukować koszty, ryzyko i przybliżyć organizację do osiągnięcia celów związanych z chmurą hybrydową. Deweloperzy uwielbiają Kubernetes za to, że daje im maksymalną elastyczność przy tworzeniu aplikacji cloud-native. Opracowanie „Kubernetes Management for Dummies” przeznaczone jest dla osób, które mają już podstawową wiedzę na temat kontenerów i Kubernetes, ale może być to wiedza bardzo powierzchowna. To książka dla osób pracujących w IT, menedżerów, osób z działu DevOps, które chcą rozwiązać konkretny problem i określić, czy Kubernetes, Rancher lub inne tego typu technologie są odpowiednim rozwiązaniem. W jaki sposób przedsiębiorstwa z różnych branż i różnej wielkości wykorzystują Kubernetes do poprawy swojej działalności operacyjnej? Autorzy prezentują także przykłady case studies z firm, które wybrały Kubernetes i rozwiązanie Rancher do zarządzania konteneryzacją. Zapraszamy do niezwykłej podróży do świata Kubernetes – pobierz opracowanie.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »