Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Serwery Arm stawiają coraz śmielej czoła serwerom x86
Janusz Chustecki, 30.03.2022
Jak donosi firma analityczna TrendForce, coraz więcej dostawców usług wykorzystujących chmury decyduje się na zakup serwerów wyposażonych w procesory Arm. Szacuje się, że do 2025 roku w chmurowych centrach danych serwerów takich będzie ok. 22% i w kolejnych latach będzie ich tam coraz więcej.
Fabryka przyszłości. Na jakie przeszkody mogą natknąć się firmy cyfryzujące produkcję?
Anna Ładan, 23.03.2022
NTT DATA Business Solutions opublikował raport „O wyzwaniach w drodze do fabryki przyszłości” z badania poziomu cyfryzacji polskiej produkcji.
Aktualizacja do iOS 15.4 powoduje problemy z baterią
Daniel Olszewski, 21.03.2022
Wiele tygodni testów nie uchroniło firmy Apple przed wpadką jakościową. Aktualizacja do iOS 15.4 potrafi znacząco skrócić żywotność baterii iPhone'a.
Podcast
Ochrona zdrowia wspierana technologią
Grzegorz Stech, 16.03.2022
Zapraszamy do słuchania nowego podcastu Computerworld Tech Trends. Tym razem opowiemy wraz z ekspertami z Oracle i Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach jak cyfryzuje się duże jednostki ochrony zdrowia w Polsce.
Ukraina przygotowuje się do potencjalnego przeniesienia wrażliwych danych do innego kraju
Computerworld, 10.03.2022
Rząd Ukrainy przygotowuje się do potencjalnej konieczności przeniesienia swoich danych i serwerów za granicę, jeśli rosyjskie siły inwazyjne wbiją się głębiej w kraj, powiedział w środę agencji Reuters wysoki rangą urzędnik ds. bezpieczeństwa cybernetycznego.
Za nami Państwo 2.0
Computerworld, 04.03.2022
Zakończyła się 12 konferencja Państwo 2.0. Przez dwa dni eksperci z sektorów publicznego i prywatnego debatowali o palących kwestiach współczesności.
Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
Grzegorz Stech, 17.02.2022
Znamy planowaną lokalizację polskiej lokalnej strefy Amazon Web Services (AWS). Powstanie ona w Warszawie.
Kubernetes z pamięcią masową
Grzegorz Stech, 17.02.2022
Red Hat, globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o włączeniu rozwiązania Red Hat OpenShift Data Foundation do platformy Red Hat OpenShift Platform Plus. Dzięki temu usługi w zakresie danych, w tym pamięć masowa definiowana programowo, są obecnie dostępne w ramach platformy Kubernetes.
Cyfryzacja w polskich firmach coraz dojrzalsza
Grzegorz Stech, 16.02.2022
Aż 93 % firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a 30 % przedsiębiorstw badanych w raporcie Polcom i Intel „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie” poddało cyfryzacji i automatyzacji zdecydowaną większość swoich procesów biznesowych.
Globalny rynek data center wciąż rośnie
Wiesław Pawłowicz, 15.02.2022
Analitycy firmy Turner & Townsend uważają, że w 2022 roku można oczekiwać wzrostu inwestycji w budowę kolejnych centrów danych i to mimo rosnących kosztów oraz polityki klimatycznej wymagającej ograniczeń w zużyciu energii.
Vultr otworzył nowe centrum danych w Warszawie
Wiesław Pawłowicz, 14.02.2022
Firma Vutr, niezależny dostawca usług chmurowych, ogłosiła otwarcie nowego, pierwszego w Polsce centrum danych. Vultr Warszawa jest siódmym centrum danych tej firmy w Europie i 23. na świecie.
Nowa prezes Equinix
Grzegorz Stech, 08.02.2022
Equinix, globalny dostawca infrastruktury cyfrowej, powołał Sylwię Pyśkiewicz na stanowisko prezesa zarządu spółki w Polsce. Oprócz kierowania główną działalnością w Polsce, nowa prezes będzie nadzorować oraz rozwijać Equinix Internet Exchange w Warszawie (wcześniej PLIX), uznawany za największy komercyjny punkt wymiany internetu (Internet Exchange) w Polsce.
Usprawnienie zarządzania i jakości danych dzięki strategii Data Fabric
David Amzallag, 01.02.2022
Aby poprawić wyniki, przedsiębiorstwa muszą prawidłowo zarządzać danymi i poprawić ich jakość poprzez odejście od tradycyjnego podejścia.
Snowflake kupuje software house Pragmatists
Grzegorz Stech, 31.01.2022
Snowflake, globalna spółka oferująca Chmurę Danych, dokonała akwizycji zespołu inżynierów polskiego software hause’u, zajmującego się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. Jak wyjaśnia Computerwordowi szef warszawskiego biura Snowflake, zakup wzmocni działania lokalnego zespołu o m.in. obszar interfejsu użytkownika w ramach Snowflake Data Marketplace czy ulepszy ekosystem konektorów, czyli rozwiązań, które pozwalają klientom migrować dane do Chmury Danych Snowflake.
Nvidia zrezygnuje z przejęcia Arm?
Wiesław Pawłowicz, 27.01.2022
Według najnowszych, nie potwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, do przejęcia Arm przez Nvidię najprawdopodobniej nie dojdzie i po raz kolejny nie zostanie pobity rekord wartości transakcji na rynku producentów układów scalonych.
DATA4 buduje w Polsce duży kampus przetwarzania danych
Janusz Chustecki, 26.01.2022
Francuska firma DATA4 zaczęła budować w Polsce kampus przetwarzania danych, inwestując w to przedsięwzięcie ponad 1 mld złotych. Centrum danych powstaje w Jawczycach pod Warszawą, gdzie docelowo na działce o powierzchni 4 ha powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 15 tys. metrów kwadratowych, pobierające moc rzędu 50 MW.
Bare Metal Cloud
Wiesław Pawłowicz, 24.01.2022
Koncepcja usługi Bare Metal Cloud w ostatnich latach coraz szybciej zyskuje popularność i wiele firm decyduje się na przeniesienie systemów IT z lokalnych centrów danych do ośrodków obsługiwanych przez dostawców usług chmurowych. Jakie są zastosowania, a także zalety i wady tego rozwiązania?
W niemieckim Jülich uruchomiono pierwszy w regionie komercyjny komputer kwantowy o europejskim dostępie
Anna Ładan, 18.01.2022
D-Wave uruchomiła pierwszy komputer oparty na chmurze kwantowej Leap™ poza Ameryką Północną w Centrum Superkomputerowym Forschungszentrum Jülich. To pierwszy komputer kwantowy zaprojektowany z myślą o zastosowaniach przemysłowych
Poprzednia
strona
1
...
4
5
6
7
8
...
142
Następna
strona
Redakcja poleca
Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.
Michael Cooney
Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?
Daniel Olszewski
2023 - bezpieczeństwo, chmura i zeroemisyjność
Grzegorz Stech
Dyski twarde 1 TB potanieją. Ceny zaskoczą w 2023
Grzegorz Kubera
Biblioteka IT
Zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych
Cyfryzacja kolejnych procesów biznesowych wykładniczo zwiększa złożoność oraz zależność systemów informatycznych. W efekcie funkcjonowanie współczesnych organizacji w niespotykanym wcześniej stopniu zależy od pełnej dostępności środowisk IT. Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń, które istotnie mogą wpłynąć na zakłócenie procesów biznesowych przedsiębiorstwa, znacząco wzrosło. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie wymusiła na firmach rewizję planów zachowania ciągłości działania pod kątem zdarzeń, które, w głębokim przekonaniu, nie miały prawa się zdarzyć. Dzisiaj w analizie ryzyka, obok awarii infrastruktury czy katastrof naturalnych, w większym niż kiedykolwiek wcześniej stopniu należy przyjrzeć się ryzykom wynikającym z niespokojnej sytuacji geopolitycznej (ataki cybernetyczne, wojna, kryzys energetyczny). Konsekwencje zaburzenia ciągłości działania mogą być poważne – od niezrealizowanej sprzedaży po brak możliwości realizacji większości operacji przedsiębiorstwa, a w efekcie narażenie firmy na konsekwencje prawne i utratę zaufania klientów. Badanie „Computerworld” miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób rodzime przedsiębiorstwa podchodzą do kwestii zapewnienia sprawności procesów? Jaki wpływ na biznes ma utrata ciągłości działania systemów IT? Czy firmy mają gotowe plany zachowania ciągłości i przywracania procesów po awarii? W jakim stopniu zapasowe centra danych, nowoczesne techniki backupu i chmura obliczeniowa mogą pomóc w zwiększeniu dostępności systemów i danych?
3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Best asset for Data Practitioners: 3 WAYS TO ACHIEVE MACHINE LEARNING EXCELLENCE
Analyst Report Forrester TEI
Analyst Report | Forrester - The Total Economic Impact™ Of Cloudera Data Platform Public Cloud
W poszukiwaniu optymalizacji. Centra danych, kolokacja i chmura.
Biznes poszukuje optymalizacji IT w wielu wymiarach: technologicznym, organizacyjnym i kosztowym. Wybór właściwego modelu przetwarzania i przechowywania danych ma zaś niebagatelny wpływ na zapewnienie ciągłości działania przedsiębiorstwa oraz jego konkurencyjności i innowacyjności na rynku. Wszystko to w niepewnych czasach, krótko po pandemii COVID-19 i w trakcie wojny w Ukrainie. Jeśli kolokacja i infrastruktura dedykowana zapewniają dostęp do technologii i rozwiązań kosztownych lub trudnych do pozyskania we własnym centrum danych, dlaczego tak wiele firm nadal ma i korzysta z własnych centrów danych? Badanie Computerworld miało na celu nakreślenie preferencji polskich firm w zakresie przetwarzania i przechowywania danych. Jak rodzime przedsiębiorstwa postrzegają różne modele dostarczania zasobów IT? Co okazuje się lepsze: własne centrum danych, a może outsourcing zasobów w ramach usług kolokacji, infrastruktury dedykowanej i chmury?
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »