Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
DataCenter
DataCenter
Kolejne macierze Raidtec
Juliusz Kornaszewski, 17.07.2001
Veracomp S.A. rozpoczął sprzedaż produktów wchodzących w skład nowej rodziny macierzy dyskowych firmy Raidtec.
Nowe zasilacze awaryjne APC
Juliusz Kornaszewski, 16.07.2001
W ofercie Ingram Micro pojawiły się nowe zasilacze awaryjne UPS-CyberFort o mocy 350VA i 500VA.
Fujitsu poszerza linię serwerów PrimePower
Agnieszka Madej, 13.07.2001
Japoński producent prezentuje 128-procesorowy serwer z serii PrimePower 2000 mający konkurować z produktami Sun Microsystems. Urządzenie działa jednak pod kontrolą systemu Solaris.
Nowy uniksowy serwer Fujitsu
Agnieszka Madej, 13.07.2001
Firma zaprezentuje na początku przyszłego tygodnia nowy serwer wyposażony w 128 procesorów. Fujitsu jest na rynku serwerów stosunkowo nowym graczem, ale dzięki serwerowi PrimePower 2000 zamierza zagrozić liderom rynku, firmom Sun Microsystems, IBM i Hewlett-Packard.
Tańsze serwery HP
Agnieszka Madej, 10.07.2001
Koncern zdecydował się na wprowadzenie nowego systemu pobierania opłat za wykorzystywanie serwerów HP. Jednocześnie firma obniżyła ceny niektórych swoich serwerów z serii Netserver.
SAN Solution Center w Krakowie
Jarosław Ochab, 29.06.2001
Laboratorium uruchomione przez Polcom i IBM posłuży do prezentacji i testowania rozwiązań służących do budowy systemów Storage Area Network.
VIA C3 również w serwerach
Agnieszka Madej, 28.06.2001
Najnowsze układy tajwańskiego producenta znajdą zastosowanie w tanich serwerach internetowych. Ich producentem będzie mało znana amerykańska firma Rauch Medien oferująca platformy sprzętowe dla systemów Linux.
Pierwsze serwery z procesorami Tualatin
Jarosław Ochab, 26.06.2001
IBM wprowadza do sprzedaży dwa średniej klasy serwery zbudowane w oparciu o energooszczędne wersje procesorów Pentium III.
Rynkowa premiera IA-64
Tomasz Marcinek, 04.06.2001
Już w czerwcu do sprzedaży trafią pierwsze modele serwerów i stacji roboczych, wyposażonych w najnowszy, 64-bitowy procesor Intela. Premiera Itanium następuje prawie 7 lat od momentu, gdy Intel i Hewlett-Packard rozpoczęły pracę nad architekturą nowego układu.
PC Guardian oficjalnie w Polsce
Jarosław Ochab, 28.05.2001
Przedstawicielem firmy będzie warszawska spółka IT Business Centre. PC Guardian jest jednym z najbardziej znanych na świecie producentów sprzętowych i programowych systemów zabezpieczania dostępu do danych oraz rozwiązań zapobiegających kradzieży sprzętu komputerowego.
Itanium w serwerach Della
Agnieszka Madej, 23.05.2001
Dell utrzymuje, że będzie pierwszym producentem, który wprowadzi na rynek wieloprocesorowe serwery oparte na nowym układzie Intela. Seria PowerEdge 7150 znajdzie się w sprzedaży już na przełomie lipca i sierpnia br.
Itanium w serwerach Della
Agnieszka Madej, 23.05.2001
Dell w najbliższych tygodniach wprowadzi na rynek serwery wyposażone w nowe procesory Intela - Itanium.
IBM zSeries za darmo
Arkadiusz Piasek, 23.05.2001
IBM zapewni chętnym darmowy dostęp do jednego ze swoich serwerów typu zSeries.
Power4 z superkomputerów do serwerów
Arkadiusz Piasek, 18.05.2001
IBM zbuduje superkomputer do badań nad nieuleczalnymi chorobami. Urządzenie oparte będzie na 24 procesorach Power4, które wkrótce znajdą także zastosowanie w nowej linii serwerów eServer.
Umowa Fujitsu Siemens i STGroup
Agnieszka Madej, 17.05.2001
Spółki podpisały umowę dotycząca dystrybucji serwerów Primepower. Fujitsu Siemens Computers zamierza aktywniej działać na Polskim rynku. W ciagu dwóch najbliższych lat FSC planuje zwiększyć obroty o połowę oraz stać się jednym z trzech największych w Polsce dostawców notebooków.
Mobilne serwery
Arkadiusz Piasek, 16.05.2001
IBM będzie dystrybuował ultra-cienkie serwery firmy RLX Technologies o nazwie 324. Ciekawostką jest fakt, że urządzenia te zbudowano w oparciu o procesory Crusoe przeznaczone dla komputerów przenośnych.
Wsparcie dla AIX i Linuxa
Jarosław Ochab, 15.05.2001
Warszawski ośrodek Solution Partnership Center firmy IBM wzbogacił się o wydajne dwuprocesorowe serwery serii eServer p460. Dzięki nowej platformie sprzętowej partnerzy firmy będą mogli testować tworzone przez siebie aplikacje biznesowe dla systemów AIX oraz Linux.
Nowe serwery Compaq dla centrów danych
Agnieszka Madej, 08.05.2001
Pod koniec roku Compaq wprowadzi do sprzedaży linię serwerów QuickBlade. Niewielkie niskonapięciowe komputery przeznaczone będą dla centrów danych i usługodawców internetowych.
Poprzednia
strona
1
...
128
129
130
131
132
Następna
strona
Redakcja poleca
Dell automatyzuje infrastrukturę i oferuje ją jako usługę
Tomasz Bitner
ATM sprzedane za pół miliarda zł
Ludwik Krakowiak
W Poznaniu powstanie potężny ośrodek obliczeniowy świadczący usługi polskim uczelniom technicznym
Janusz Chustecki
Ten raport pokazuje, dlaczego centra danych są coraz bardziej energooszczędne
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Najlepsze standardy wydajności na 2021
Zarejestruj się
SAP HANA nie taka straszna. Dowiedz się wszystkiego od kuchni.
Biblioteka IT
CIO TRENDBOOK Część piąta
W V (i ostatniej) części CIO Trendbook „JAKIEJ MOCY POTRZEBUJE CYFRYZUJĄCA SIĘ FIRMA?” - Cyfrowy świat po COVID-19: strategie technologiczne na ciężkie czasy. Autorzy wraz z zaproszonymi ekspertami podsumowują pojawiające się podczas dyskusji w gronie polskich CIO wątki dotyczące wyzwań, przed jakimi stanęli menedżerowie wiosną 2020. Doświadczenie pandemii uwolniło w wielu firmach drzemiący potencjał technologicznych zmian i optymalizacji środowisk IT. W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy wyzwaniami a możliwościami organizacji w procesie cyfrowej zmiany autorzy CIO Trendbooka przeanalizują strategie technologiczne, które zapewniły firmom stabilność i ciągłość działania. Publikacja jest wyjątkowym przewodnikiem technologicznym, który może inspirować firmy do zmian.
E-USŁUGI W SZPITALACH - Jak wybrać najlepszą platformę sprzętową
Trwa intensywna digitalizacja w służbie zdrowia. W podmiotach leczniczych utworzonych i nadzorowanych przez MON konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań, związanych e-usługami. W tego typu projektach kluczem do sukcesu jest dobra, sprawdzona platforma sprzętowa i współpraca z doświadczonymi partnerami technologicznymi, którzy znają potrzeby i wyzwania branży. To ważna i długoterminowa inwestycja, dlatego platforma powinna być ekonomiczna w implementacji, utrzymaniu i rozbudowie. Projekt musi przebiegać sprawnie, szybko i terminowo, bez niespodzianek kosztowych. HPE od dawna realizuje tego typu wdrożenia, dostarcza kompleksowe rozwiązania data center do szpitali i współpracuje ze wszystkimi dostawcami rozwiązań dziedzinowych oprogramowania wykorzystywanego w jednostkach ochrony zdrowia. Dlatego, bazując na doświadczeniach ekspertów HPE, przedstawiamy Państwu specjalne opracowanie, które pokazuje najważniejsze aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej platformy sprzętowej.
Praca zdalna na wirtualnych pulpitach. Szybko i efektywnie dzięki rozwiązaniom od HPE
W obliczu poważnych wyzwań dla działalności biznesowej na całym świecie spowodowanych pandemią COVID-19 organizacje polegają na infrastrukturze wirtualnych pulpitów (VDI), aby zapewnić zdalnym użytkownikom możliwość pracy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych. Proste, łatwe do skalowania rozwiązanie HPE SimpliVity z wbudowaną ochroną danych idealnie zaspokaja potrzeby związane z infrastrukturą VDI. Wszystko wskazuje na to, że praca zdalna nie jest rozwiązaniem tylko na czas pandemii. Pracownicy Google’a i Facebooka będą pracować z domów do końca roku. Twitter zapowiedział, że każdy, kto chce, może pozostać poza biurem już na zawsze. Nie tylko giganci technologiczni wybierają takie opcje. To z jednej strony rewolucja dla pracodawców, z drugiej – ogromne wyzwanie dla działów IT. Jak zorganizować wydajną i bezpieczną pracę w systemie rozproszonym?
VDI aaS z HPE GreenLake - Lokalne VDI dostarczane w modelu chmurowym
VDI as a Service (HPE GreenLake dla VDI) to innowacyjne, gotowe do użycia rozwiązanie oferowane przez HPE. Zapewnia organizacjom z zespołami zdalnych lub mobilnych pracowników wyjątkową opcję zwiększenia ich efektywności z wykorzystaniem modelu as-a-service. Dzięki temu mogą realizować VDI w swoim własnym Centrum Przetwarzania Danych, w prosty sposób je skalować, a przy tym dokonywać miesięcznych opłat w odniesieniu do liczby aktywnych użytkowników.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »