Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
cyfryzacja administracji
Temat: cyfryzacja administracji
Obsługa cudzoziemców wspierana cyfrowo
Podcast
Samorządy na ścieżce cyfryzacji – nowy podcast
Państwo 2.0. Pandemia wspiera cyfryzację
Tomasz Miarecki, 04.03.2021
Pandemia znacząco przyspieszyła cyfryzację w Polsce, a wizja e-państwa to nieustanny rozwój. W ubiegłym roku pojawiły się nowe ważne projekty, ale wciąż pozostaje wiele wyzwań, w tym budowanie świadomości użytkowników i walka z cyfrowym wykluczeniem – za nami pierwszy dzień konferencji Państwo 2.0.
Jakich e-usług potrzebuje obywatel? Debata o stanie e-Państwa
Grzegorz Stech, 17.03.2020
Zarówno przedstawiciele administracji jak i dostawcy technologii wysoko oceniają stopień cyfryzacji państwa. Widzą co prawda główne bolączki i wyzwania dla e-usług w Polsce, ale doceniają już zrealizowane projekty. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się podczas debaty Innowacje ICT w sektorze publicznym podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
Państwo 2.0. Statystyka nie potrzebuje papieru
Grzegorz Stech, 13.03.2020
Czy przyszłoroczny Narodowy Spis Powszechny będzie możliwy do przeprowadzenia zgodnie z duchem paperless? Dużo na to wskazuje. To konsekwencja ciągłego rozwoju informatycznego Głównego Urzędu Statystycznego i postępu technologicznego w polskiej administracji. Mówił o tym Janusz Dygaszewicz, Dyrektor Departamentu Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów, GUS podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
7 najczęstszych problemów z projektami IT w administracji publicznej
Wiesław Pawłowicz, 12.03.2019
Praktycznie żaden projekt nie jest realizowany zgodnie z planami, a jakość wielu wniosków o finansowanie jest niska. Jakie są tego przyczyny, wyjaśniał podczas konferencji Państwo 2.0 Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Stymulowanie administracji nowymi rozwiązaniami IT
Grzegorz Stech, 26.10.2018
Administracja publiczna coraz bardziej otwiera się na innowacje IT. Pozyskuje je nie tylko od tradycyjnych dostawców, ale także od startupów czy w efekcie organizowanych hackatonów. O tym, co zmienia się w tej materii rozmawiali uczestnicy październikowego spotkania GovTech Klubu.
Forum Informatyki nagrodziło najlepszych
Grzegorz Stech, 03.10.2018
Laureatami tegorocznej Nagrody im. Marka Cara zostali Krzysztof Mączewski i dr Janina Mincer-Daszkiewicz. Już po raz 17. podczas Forum Teleinformatyki organizatorzy wydarzenia nagrodzili osoby wyróżniające się wybitnymi osiągnięciami w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.
Cyfrowe przebudzenie mocy w podatkach
Szymon Augustyniak, 05.10.2017
Imponujący sukces państwa w zasypywaniu luki VAT-owskiej nie byłby możliwy, gdyby nie projekty przeprowadzone przez IT Ministerstwa Finansów.
Strategia cyfrowej Polski musi być spójna
Grzegorz Stech, 10.07.2017
Ministerstwo Cyfryzacji w strategii jednolitego rynku cyfrowego zaproponowało państwom UE skupienie się na obszarze danych – poinformował Krzysztof Szubert, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji podczas oficjalnej prezentacji raportu Computerworld TOP200. Resortowi udało się zebrać podpisy 19 państw unijnych pod dokumentem proponującym odmiejscowienie gromadzenia danych i kładącym nacisk na ich bezpieczeństwo. Według ministra polska gospodarka powinna być oparta o dane, ponieważ mamy do tego odpowiednie zaplecze.
Blockchain stwarza alternatywny świat
Jan Mazurek, 20.06.2017
Rozwiązania oparte o technologię blockchain mogą znieść i unieważnić wiele dotychczasowych uwarunkowań, zmieniając sposób funkcjonowania społeczeństw i gospodarki. Prof. Krzysztof Piech i mecenas Justyna Matuszak-Leśny wskazują jako bardzo obiecujące obszary zastosowania blockchain administrację publiczną i rozwiązanie inteligentnych kontraktów.
Po pierwsze, służyć
Grzegorz Stech, 16.03.2017
Transformację cyfrową coraz częściej określa się jako kolejna falę rozwoju cywilizacyjnego. By spełniała swoją właściwą rolę, musi być działaniem kierowanym od organizacji do użytkownika.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »