Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Symantec: profilowanie ryzyka "w chmurach"
Józef Muszyński, IDG News Service, 10.12.2008
Firma wybrała narzędzia oceny ryzyka - Veritas Operations Service (VOS) - do stworzenia swojego pierwsze przedsięwzięcia typu "cloud computing".
Zarządzanie IT w formule SaaS
Józef Muszyński, IDG News Service, 25.11.2008
Dostawcy rozwiązań zarządzania coraz szerzej oferują swoje produkty w modelu hostingu. Oprogramowanie zarządzania dla przedsiębiorstw w latach 90. zasłużenie cieszyło się reputacją trudnego we wdrażaniu oraz utrzymaniu i niezależnie od wysiłków dostawców taka opinia utrzymywała się przez lata.
Veritas: usługa do wynajdywania ukrytych problemów w centrach danych
Józef Muszyński, IDG News Service, 17.11.2008
Spółka zależna Symantec uruchomiła usługę, która ma wspomagać firmy w lepszym wykorzystaniu inwestycji w centra danych poprzez wyszukiwanie problemów konfiguracyjnych i podawanie sposobów ich usuwania.
Gartner: wydatki na aplikacje SaaS gwałtownie rosną
Józef Muszyński, IDG News Service, 24.10.2008
Według firmy badawczej, wydatki na aplikacje SaaS (Software-as-a-Service) w przedsiębiorstwach osiągną w tym roku kwotę 6,4 miliarda USD - to o 17 proc. więcej niż w roku 2007, a w 2012 r. mają osiągnąć wartość 14,8 mld USD.
Symantec przejmuje MessageLabs
[PC World Online], 21.10.2008
Symantec poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia (za 695 mln $) firmy MessageLabs - renomowanego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych.
Citrix: rozwiązania dla cloud computing
NetWorld Online JM, 03.10.2008
Firma udostępniła nową serię produktów Citrix Cloud Center (C3), integrującą rozwiązania wirtualizacyjne i sieciowe.
IBM uruchomił cztery nowe centra "cloud computing"
Janusz Chustecki, IDG News Service, 25.09.2008
IBM otworzył wczoraj w czterech krajach nowe centra obliczeniowe typu "cloud computing", które będą wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, uniwersytety i instytucje rządowe do testowania usług i aplikacji opartych na technologii Web.
Cloud computing a bezpieczeństwo - nowe możliwości i zagrożenia
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 18.07.2008
Zdaniem analityków Gartnera w ciągu najbliższych pięciu lat popularność systemów zabezpieczeń oferowanych wedle idei cloud computing wzrośnie trzykrotnie. Będzie to związane m.in. ze zmianami potrzeb biznesu i rozwojem funkcjonalności aplikacji internetowych. Cloud computing to również nowe zagrożenia.
Microsoft Online Services: biznesowe aplikacje w abonamencie
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 10.07.2008
Microsoft opublikował informacje dotyczące własnego pakietu aplikacji biznesowych w modelu SaaS. To kolejny krok w stronę zmiany sposobu licencjonowania oprogramowania koncernu z Redmond. Zapowiedziana oferta może oznaczać poważne zmiany m.in. dla partnerów handlowych Microsoftu.
Przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują SaaS
Józef Muszyński, 09.05.2008
Model SaaS (Software-as-a-Service), który pozwala organizacjom na dostęp do oprogramowania za pośrednictwem internetu, zamiast użytkowania go lokalnie na desktopie, szybko opanowuje przedsiębiorstwa. Prawie 73 proc. dużych firm potwierdza, iż wykorzystuje lub planuje korzystanie tego modelu w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
SaaS: 9 faktów o oprogramowaniu jako usłudze
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 19.12.2007
Rozwiązania tego typu stale ewoluują i stają się znaczącym nurtem wśród rozwiązań IT dla biznesu. Przedsiębiorstwom z sektora MSP daje dostęp do systemów zarezerwowanych dotychczas dla większych organizacji, którym z kolei umożliwia redukcję kosztów funkcjonowania. Prezentujemy dziewięć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania o SaaS.
Webroot kupuje Email Systems
Józef Muszyński, 28.11.2007
Webroot, dostawca popularnego programu antyspyware o nazwie Spy Sweeper, planuje nabycie spółki Email Systems, która jest dostawcą usług zabezpieczeń poczty elektronicznej.
SAP wkracza w obszar hostingu ERP
Józef Muszyński, 20.09.2007
Spółka udostępnia usługę hostingu aplikacji biznesowych, wchodząc na trudny rynek hostingu ERP w szerszym zakresie. Usługa ma być początkowo dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach.
Red Hat udostępnia system monitorowania online
Józef Muszyński, 30.08.2007
Firma udostępniła wersję online zintegrowanej usługi monitorowania serwera i aplikacji - Command Center, dodając do niej nowe mechanizmy i bezpłatną wersję próbną.
Poprzednia
strona
1
...
90
91
92
93
94
Redakcja poleca
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Computerworld
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przygotuj, zaplanuj i przeprowadź migrację do chmury obliczeniowej AWS
Biblioteka IT
Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery
Chmura obliczeniowa od ponad dekady nadaje kierunek rozwoju infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw. Nie jest już „miejscem”, a sposobem działania czy elementem strategii. Na przekór innym trendom, które pojawiają się i równie szybko znikają, udział rozwiązań cloud w rynku systematycznie rośnie. Termin „chmura” dawno już wyszedł poza krąg ludzi bezpośrednio związanych z technologią, a o sposobach wykorzystania tego modelu w drodze ku cyfrowej transformacji dyskutuje się podczas zebrań zarządów. Z RAPORTU DOWIESZ SIĘ: • ile firm działających w Polsce korzysta z chmury? • ile z nich zaimplementowało środowiska wielochmurowe i jakie korzyści z tego czerpie? • w jaki sposób organizacje podchodzą w praktyce do modelu chmurowego? • jaki typ usług chmurowych wybierają w zależności od kontekstu biznesowego? • z jakimi trudnościami i wyzwaniami muszą się mierzyć w związku z korzystaniem z chmury? • jak wykorzystanie chmury wpisuje się w strategię firm w czasach błyskawicznych zmian? • które obszary warto przenosić do chmury, a kiedy z tego modelu się wycofać?
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »