Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Wszystkie systemy biznesowe rodziny Microsoft Dynamics będą dostępne w modelu cloud
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 12.04.2011
Microsoft zapowiedział, że przyszłe wersje oprogramowania linii Dynamics będą przystosowane do obsługi Windows Azure i oferowane w modelu usługowym.
Rola Informatyki w podnoszeniu wartości banków
Bogdan Pilawski, 12.04.2011
Niełatwo jest zorganizować imprezę, która byłaby jednocześnie biznesowa i informatyczna, a także - masowa i elitarna. Potrafił to zrobić zespół prof. Leszka Pawłowicza z Gdańskiej Akademii Bankowej, organizując XVI już raz seminarium w Juracie skierowane do sektora bankowo-finansowego.
Cloud computing - szansa, czy zagrożenie dla CIO?
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 11.04.2011
Większość osób odpowiedzialnych za korporacyjne środowiska IT jest świadoma potencjalnych korzyści biznesowych wynikających z zastosowania rozwiązań oferowanych w modelu usługowym. W miarę wzrostu liczby wykorzystanych aplikacji dostarczanych w formie usługi rosną jednak obawy przed utratą kontroli nad środowiskiem IT.
DELL inwestuje miliard dolarów w rozwiązania i usługi
Monika Tomkiewicz, 08.04.2011
W tym roku finansowym Dell zainwestuje miliard dolarów na dostarczenie rozwiązań, usług i technologii opartych na chmurze. Firma ma w planach budowę centrów danych na całym świecie - w tym roku otworzy 12 Globalnych Centrów Rozwiązań, a w ciągu najbliższych 18 miesięcy planuje otwarcie 10 kolejnych.
Novell wchodzi w korporacyjne rozwiązania wspierające pracę zespołową
Piotr Waszczuk, 07.04.2011
Na początku kwietnia br. na rynku oficjalnie zadebiutowała platforma Novell Vibe Cloud. Wspierające pracę grupową środowisko bazuje m.in. na rozwiązaniach znanych z sieci społecznościowych i jest oferowane w modelu usługowym. Podstawowa funkcjonalność oprogramowania jest dostępna bezpłatnie.
Czy Microsoft Office 365 pozbawi chleba administratorów MS Exchange?
IDG News Service, Michał Witkowski, 07.04.2011
Następca BPOS dostępny jest w zamkniętych testach od października. Czy jego premiera zmniejszy zapotrzebowanie na specjalistów od Exchange?
G Data CloudSecurity - wtyczka bezpieczeństwa dla Firefoksa i IE
Ludwik Krakowiak, 06.04.2011
Firma G Data udostępniła bezpłatny dodatek do przeglądarek Internet Explorer i Firefox. Jego zadaniem jest ochrona przed uruchomieniem złośliwego oprogramowania oraz wyłudzaniem danych.
Microsoft Intune - zarządzanie komputerami z chmury
IDG News Service, Michał Witkowski, 05.04.2011
Po rocznych testach beta usługa Intune firmy Microsoft trafiła na rynek
Cloud computing w dojrzałej administracji - na początek komunikacja
Andrzej Machnacz, 05.04.2011
Wdrażanie rozwiązań opartych na modelu chmury można zacząć w polskiej administracji od platform wideokonferencyjnych i narzędzi pracy grupowej.
Polski urząd w chmurze
Monika Tomkiewicz, 04.04.2011
Administracja publiczna w Polsce interesuje się rozwiązaniami cloud computing. Na przeszkodzie do ich wykorzystania stoją jednak często regulacje prawne.
Pierwsze polskie badanie poświęcone adaptacji rozwiązań cloud computing
Computerworld, 30.03.2011
Polskie firmy zmierzają ku modelowi Cloud Computing. Obecny etap tego procesu polega przede wszystkim na adaptacji rozwiązań do tworzenia chmury prywatnej.
Cloud Computing alla Polacca: relacja po spotkaniu
Szymon Augustyniak, 29.03.2011
W jaki sposób polscy menedżerowie IT postrzegają model Cloud Computing? Dyskusja w gronie CIO polskich firm, która odbyła się 22 marca br., w ramach kolejnego CIO Espresso, koncentrowała się na problemach gotowości polskich firm do szerszego otwarcia się na model chmury obliczeniowej.
Konsumenci, biznes i chmura
Piotr Waszczuk, 29.03.2011
Leo Apotheker w cztery miesiące po objęciu kierownictwa HP ogłosił nową strategię koncernu. Wbrew oczekiwaniom, niewiele w niej uwagi poświęcono oprogramowaniu
Sygnity: (wreszcie) koniec restrukturyzacji?
Andrzej Maciejewski, 22.03.2011
Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity ogłasza koniec nieustającej od kilku lat restrukturyzacji. Spółkę czekają - wedle jego słów - zmiany ewolucyjne, dostosowane do wymagań rynku.
Do czego w firmie służy chmura?
Marcin Marciniak, 22.03.2011
Cloud computing w firmie to nie tylko uruchomienie różnych aplikacji - jest to także zmiana modelu myślenia działu IT, zakładająca przeniesienie części zadań do podmiotu zewnętrznego.
Co audytorzy bezpieczeństwa myślą o szyfrowaniu?
IDG News Service, Radosław Szpunar, 16.03.2011
Według badań Ponemon Institute, audytorzy sprawdzający wymogi bezpieczeństwa IT uważają, że firmy nie przejmują się za bardzo bezpieczeństwem i prywatnością. Według nich, szyfrowanie jest stosowane jedynie na minimalnym wymaganym poziomie.
Leo Apotheker, prezes HP, przedstawia nową strategię
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 15.03.2011
Nowa strategia HP zakłada m.in. stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań pozwalającej na świadczenie usług w modelu cloud computing. Jej sercem ma być infrastruktura bazująca na rozwiązaniach sprzętowych HP. Podstawowe komponenty nowej platformy mają być dostępne jeszcze w tym roku. Wedle zapowiedzi środowisko będzie przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych i osób prywatnych.
Botnety i chmura obliczeniowa wykorzystywane w atakach na VoIP?
IDG News Service, Radosław Szpunar, 11.03.2011
Liczba ataków na systemy internetowej komunikacji głosowej (centrale IP PBX) wzrosła jesienią minionego roku i nic nie wskazuje na to, by miała się zmniejszyć. Pojawiły się spekulacje, że ludzie za nimi stojący wykorzystują botnety i zasoby chmury obliczeniowej do prowadzenia swojej nielegalnej działalności.
Poprzednia
strona
1
...
85
86
87
88
89
...
94
Następna
strona
Redakcja poleca
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Computerworld
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przygotuj, zaplanuj i przeprowadź migrację do chmury obliczeniowej AWS
Biblioteka IT
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Nowoczesna hurtownia danych – krótki przewodnik
Do 2025 roku ilość gromadzonych danych wzrośnie 5-krotnie, a większość przedsiębiorstw będzie korzystała z technologii AI i uczenia maszynowego, aby usprawnić procesy decyzyjne. Działy IT muszą zapewnić w swoich organizacjach pełną dostępność danych, możliwość ich przetwarzania i analizowania – w coraz szybszym tempie. Co to oznacza dla liderów w dziedzinie danych i IT? Do najważniejszych wyzwań należą duże, złożone hurtownie danych, nieprzewidywalne koszty zarządzania, duże wolumeny danych przedsiębiorstwa, ograniczona elastyczność, błędy operacyjne i kwestie wydajności oraz zapewnienie bezpieczeństwa. W jaki sposób firmy mogą odpowiedzieć na te wyzwania? Zachęcamy do lektury eksperckiego materiału, który pokazuje korzyści płynące z wyboru rozwiązania dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, opisuje zalety i przykłady wykorzystania nowoczesnej hurtowni danych. To także krótki przewodnik po metodach rozpoczęcia pracy. Pobierz materiał już teraz.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »