Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Cloud computing kluczowy tylko w co piątej firmie
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 20.05.2011
Większość szefów IT europejskich firm po wdrożeniu rozwiązań biznesowych dostarczanych w modelu cloud oczekuje oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych. Jednak rozwiązania dostarczane w modelu cloud są uznawane za kluczowe dla realizacji planów strategicznego rozwoju środowiska informatycznego tylko w 20 proc. firm.
Komisja Europejska rozpoczyna konsultacje społeczne ws. regulacji usług w modelu cloud
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 19.05.2011
Na początku tygodnia rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące rzeczywistych potrzeb i problemów związanych z przetwarzaniem danych w modelu cloud computing. Ich wnioski mają być wykorzystane do stworzenia unijnych regulacji sprzyjających ochronie interesów użytkowników oprogramowania dostępnego w chmurze oraz ujednoliceniu europejskiego rynku takich rozwiązań.
AMD: cloud computing według Europy i Azji
Andrzej Maciejewski, 17.05.2011
Badanie AMD pokazuje różnice w podejściu do tematu cloud computing w różnych częściach świata.
SAP i Dell będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami cloud computing
(aja), 17.05.2011
Obie firmy ogłosiły rozszerzenie współpracy na obszary cloud computing i technologii in-memory. Działania te mają zapewne na celu szukanie "sojuszników" wobec działań Oracle po przejęciu Sun Microsystems.
BCMLogic zwyciężyła w konkursie Windows Azure
Monika Tomkiewicz, 12.05.2011
Wczoraj zakończył się konkurs "Twoja firma, Twoja szansa na sukces", w ramach którego firmy tworzące oprogramowanie miały przygotować aplikacje wykorzystujące platformę Windows Azure firmy Microsoft. Zwycięzcą konkursu został projekt BCMLogic - "Platforma Zarządzania Ciągłością Działania".
Nowe rozwiązań BMC do zarządzania chmurą
Monika Tomkiewicz, 05.05.2011
Firma BMC Software wprowadziła zmiany w swoim portfolio rozwiązań do zarządzania przetwarzaniem w chmurze, które mają umożliwić przedsiębiorstwom i dostawcom usług budowanie elastycznych usług i zarządzanie nimi w środowiskach chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych. Firma wprowadziła też nowe rozwiązania Service Governor i Service Blueprinting.
VMware: druga awaria Cloud Foundry efektem błędu w czasie naprawy pierwszej
IDG News Service, Radosław Szpunar, 04.05.2011
Niedawno firma VMware spotkała się z dwiema awariami swojej usługi Cloud Foundry. Efektem pierwszej była kilkugodzinna przerwa w dostępie do usługi. Podczas szukania sposobu na zapobieganie kolejnym problemom tego typu, błąd zespołu zaowocował jeszcze groźniejszą awarią.
Czy dostrzegają Państwo chmurę?
Szymon Augustyniak, 04.05.2011
Polskie firmy zmierzają ku modelowi cloud computing (przetwarzanie w chmurze obliczeniowej). Obecny etap tego procesu polega na adaptacji rozwiązań do tworzenia chmury prywatnej.
Bardziej konkurencyjni dzięki chmurze
Monika Tomkiewicz, 28.04.2011
Bardziej racjonalne wykorzystywanie zasobów, więcej miejsc pracy, wyższe PKB i bardziej konkurencyjne firmy - takie korzyści makroekonomiczne ma przynieść popularyzacja cloud computingu.
Google Apps dla korporacji bez rocznego abonamentu
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 28.04.2011
Przedstawiciele koncernu Google zapowiedzieli wprowadzenie elastycznego planu rozliczeń za wykorzystywanie korporacyjnej wersji oprogramowania biurowego pakietu Google Apps. Zmiany dotyczyć mają m.in. uproszczenia i uelastycznienia płatności za korzystanie z aplikacji biurowych. Pięciokrotnie zmniejszy się jednak limit bezpłatnych kont dla nowych użytkowników korporacyjnej wersji Google Apps.
Microsoft rozwija office'owy app store
Antoni Steliński, 27.04.2011
Koncern z Redmond robi wiele, by przekonać dzisiejszych użytkowników SharePointa do świadczonej w chmurze usługi SharePoint Online - jednym z warunków koniecznych do realizacji tego zadania będzie dostarczenie im odpowiednich narzędzi do pracy. Temu celowi ma służyć zaprezentowany niedawno serwis z aplikacjami - Office 365 Marketplace.
CIO w prywatnych chmurach
Marcin Marciniak, 26.04.2011
Większość organizacji planuje strategię wykorzystania przetwarzania danych w chmurze albo podobne usługi wykorzystuje w praktyce. Czym jest prywatna chmura dla CIO?
Czarne chmury
Marcin Marciniak, 26.04.2011
Usługi cloud computing są coraz częściej wykorzystywane przez firmy, w tym także polskie. Oprócz zysków przetwarzanie w chmurze niesie z sobą także zagrożenia.
Microsoft łączy komputery wbudowane z chmurą obliczeniową
IDG News Service, Radosław Szpunar, 22.04.2011
Według firmy Microsoft, cloud computing odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju komputerów wbudowanych. Rozszerzy ich zakres działania i funkcjonalność, co powinno przynieść znaczne korzyści dla biznesu. Połączenie tych dwóch technologii może zaowocować powstaniem tzw. Internetu rzeczy.
HP: trendy i nowe funkcjonalności systemów pamięci masowych
Andrzej Maciejewski, 22.04.2011
Producent uważa, że ochrona dziedzictwa narodowego, nowoczesna medycyna, nowe potrzeby lokalnej administracji -wpływają dzisiaj na rozwój rynku pamięci masowych.
Większa elastyczność biznesowa dzięki wykorzystaniu Utility Services
Monika Tomkiewicz, 19.04.2011
Na zakup usługi HP Utility Services zdecydowała się firma TREVICA, zajmująca się przetwarzaniem transakcji elektronicznych dokonywanych za pomocą kart i urządzeń płatniczych. Potrzebowała ona infrastruktury IT, ale nie chciała inwestować we własne centrum danych, ponieważ zaplanowanie z góry ilości potrzebnych zasobów było tak samo trudne jak prognoza wzrostu skali biznesu w przyszłości.
Jak będzie wyglądał Office 365, czyli biuro Microsoftu w chmurze
Marcin Marciniak, 05.04.2011
Nowy pakiet Microsoftu jest obecnie w fazie testów beta, ale jeszcze przed wakacjami ma się znaleźć w sprzedaży. Wczoraj (17 kwietnia) Microsoft udostępnił publicznie wersję beta Office 365.
Redhat przygotowuje platformę cloud computing dla deweloperów (PaaS)
IDG News Service, Radosław Szpunar, 18.04.2011
Dotychczas Red Hat pomagał przedsiębiorstwom i dostawcom usług w używaniu swojego oprogramowania przy tworzeniu ich sieci chmur obliczeniowych. Dzięki nabyciu firmy Makara wraz z jej zespołem, Red Hat ma zamiar sam stać się dostawcą usług świadczonych w chmurze.
Poprzednia
strona
1
...
84
85
86
87
88
...
94
Następna
strona
Redakcja poleca
Cyfrowa obsługa klienta – jakie rozwiązanie wybrać?
Computerworld
Nowe zabezpieczenia Windows 11 wymagają reinstalacji systemu
Daniel Olszewski
Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Computerworld
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Wydarzenia
Zarejestruj się
Przygotuj, zaplanuj i przeprowadź migrację do chmury obliczeniowej AWS
Biblioteka IT
Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022
Pandemia COVID-19 istotnie wpłynęła na działalność firm, a pierwsze skrzypce w przemianach biznesu zaczęło odgrywać IT. Globalna epidemia nie zahamowała cyfrowej transformacji, ale wydatnie przyspieszyła procesy automatyzacji i cyfryzacji wielu obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw. Beneficjentem okazała się chmura obliczeniowa – wynika z badania Computerworld przeprowadzonego we współpracy z firmą Polcom, dostawcą polskiej chmury dla biznesu. Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw dzieje się na naszych oczach. 93% firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji. Najczęściej respondenci utożsamiają cyfrową transformację z udostępnianiem pracownikom rozwiązań technologicznych zwiększających produktywność (75% odpowiedzi) oraz szerszą adaptacją cyfrowych miejsc pracy (61% wskazań). – Cyfrowa transformacja to potężne wyzwanie dla biznesu. Każdy zgodzi się jednak, że obecnie nie ma już od niej odwrotu. Nie dziwi więc, że rozwiązania chmurowe - pozwalające na skalowalność i znaczne przyspieszenie wdrożenia projektów informatycznych - w dobie pandemii zyskały na popularności. Obecnie aż 93 proc. badanych przez nas firm podejmuje działania w obszarze cyfrowej transformacji, a rozwiązania chmurowe stanowią istotny element tej strategii. Co więcej, z naszych obserwacji wynika, że chmura wspiera rozwój biznesu we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - przemysłu i produkcji, ochrony zdrowia i medycyny aż po finanse i bankowość. Kolejną widoczną tendencją jaką zauważamy w 2022 roku jest to, że firmy coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w ochronę przed atakami i rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Trend ten jest zauważalny niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości biznesu, zarówno w sektorze większych firm jak i MŚP. Jest to kolejny aspekt, który determinuje rosnącą popularność chmury, ponieważ daje ona nieporównanie większe możliwości zabezpieczenia danych bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji w dodatkowy sprzęt czy oprogramowanie. W mojej opinii, te dwa czynniki: dążenie do wyższej elastyczności biznesowej oraz potrzeba nowych strategii ochrony przed cyberzagrożeniami, będą obecnie kształtowały rynek usług chmurowych. Co więcej, będą one istotnym bodźcem do dalszego rozwoju biznesu w kierunku transformacji cyfrowej, niezależnie od reprezentowanego sektora rynku. – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Polcom. Zmienia się także rola menedżerów IT/CIO - od opiekuna infrastruktury i generatora kosztów do strategicznego partnera. Ten powinien funkcjonować jako katalizator innowacji, który wprowadza nowe technologie do organizacji, ale także potrafić także pozyskiwać potrzebne usługi i rozwiązania u zewnętrznych dostawców. W tym usługi chmurowe. 67% ankietowanych uważa, że chmura obliczeniowa będzie lub już jest głównym motorem zmian technologicznych IT. W opinii 83% ankietowanych najważniejszym powodem za wyborem chmury będzie większa elastyczność i skalowalność infrastruktury IT w zależności od aktualnych potrzeb biznesu. Zachęcamy do pobrania raportu, w którym szczegółowo omawiamy i komentujemy wyniki badania.
Wydajna i uniwersalna platforma bazodanowa
Współczesny biznes napędzany jest danymi. Dzisiaj to kluczowe zasoby i istotna wartość dla każdej organizacji. Dlatego istotne jest, by zarządzanie danymi i dostęp do nich był maksymalnie efektywny i przynosił wartość dodaną każdej organizacji. Przyrost danych (często niekontrolowany), ich rozproszenie, brak mechanizmów automatyzujących ich zarządzanie, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi, mogą być wielkim wyzwaniem dla firm. Dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które uproszczą zarządzanie, dadzą wgląd w firmowe środowisko danych i przyspieszą ich pozyskiwanie. Platforma zarządzania danymi Oracle zmienia całkowicie podejście do zarządzania danymi. Autonomiczna, oparta na samouczeniu, zdolna do pracy w chmurze, efektywna i prosta w zarządzaniu platforma bazodanowa nie tylko odciąży administratorów, ale przyczyni się do zwiększania przewag biznesowych organizacji. Przeczytaj, jakie korzyści oferuje ten wszechstonny produkt Oracle.
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Nowoczesna hurtownia danych – krótki przewodnik
Do 2025 roku ilość gromadzonych danych wzrośnie 5-krotnie, a większość przedsiębiorstw będzie korzystała z technologii AI i uczenia maszynowego, aby usprawnić procesy decyzyjne. Działy IT muszą zapewnić w swoich organizacjach pełną dostępność danych, możliwość ich przetwarzania i analizowania – w coraz szybszym tempie. Co to oznacza dla liderów w dziedzinie danych i IT? Do najważniejszych wyzwań należą duże, złożone hurtownie danych, nieprzewidywalne koszty zarządzania, duże wolumeny danych przedsiębiorstwa, ograniczona elastyczność, błędy operacyjne i kwestie wydajności oraz zapewnienie bezpieczeństwa. W jaki sposób firmy mogą odpowiedzieć na te wyzwania? Zachęcamy do lektury eksperckiego materiału, który pokazuje korzyści płynące z wyboru rozwiązania dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, opisuje zalety i przykłady wykorzystania nowoczesnej hurtowni danych. To także krótki przewodnik po metodach rozpoczęcia pracy. Pobierz materiał już teraz.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »