Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Symantec: usługi dla centrów danych
NetWorld Online JM, 23.01.2009
Firma uruchamia nowe usługi Veritas Operations Services w modelu "cloud". Mają one ułatwiać wykrywanie ukrytych zagrożeń w centrach danych.
Microsoft zaoferuje programy w systemie online
Jakub Kuchnio, 10.12.2008
Na popularności zyskują pełnowartościowe programy dostępne bezpośrednio w systemie online. Skorzystać z tego chce firma Microsoft, która zaoferuje w takiej właśnie formie część swoich aplikacji. Użytkownicy będą mogli z nich skorzystać już w przyszłym roku.
Symantec: profilowanie ryzyka "w chmurach"
Józef Muszyński, IDG News Service, 10.12.2008
Firma wybrała narzędzia oceny ryzyka - Veritas Operations Service (VOS) - do stworzenia swojego pierwsze przedsięwzięcia typu "cloud computing".
Zarządzanie IT w formule SaaS
Józef Muszyński, IDG News Service, 25.11.2008
Dostawcy rozwiązań zarządzania coraz szerzej oferują swoje produkty w modelu hostingu. Oprogramowanie zarządzania dla przedsiębiorstw w latach 90. zasłużenie cieszyło się reputacją trudnego we wdrażaniu oraz utrzymaniu i niezależnie od wysiłków dostawców taka opinia utrzymywała się przez lata.
Veritas: usługa do wynajdywania ukrytych problemów w centrach danych
Józef Muszyński, IDG News Service, 17.11.2008
Spółka zależna Symantec uruchomiła usługę, która ma wspomagać firmy w lepszym wykorzystaniu inwestycji w centra danych poprzez wyszukiwanie problemów konfiguracyjnych i podawanie sposobów ich usuwania.
Gartner: wydatki na aplikacje SaaS gwałtownie rosną
Józef Muszyński, IDG News Service, 24.10.2008
Według firmy badawczej, wydatki na aplikacje SaaS (Software-as-a-Service) w przedsiębiorstwach osiągną w tym roku kwotę 6,4 miliarda USD - to o 17 proc. więcej niż w roku 2007, a w 2012 r. mają osiągnąć wartość 14,8 mld USD.
Symantec przejmuje MessageLabs
[PC World Online], 21.10.2008
Symantec poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia (za 695 mln $) firmy MessageLabs - renomowanego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych.
Citrix: rozwiązania dla cloud computing
NetWorld Online JM, 03.10.2008
Firma udostępniła nową serię produktów Citrix Cloud Center (C3), integrującą rozwiązania wirtualizacyjne i sieciowe.
IBM uruchomił cztery nowe centra "cloud computing"
Janusz Chustecki, IDG News Service, 25.09.2008
IBM otworzył wczoraj w czterech krajach nowe centra obliczeniowe typu "cloud computing", które będą wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, uniwersytety i instytucje rządowe do testowania usług i aplikacji opartych na technologii Web.
Cloud computing a bezpieczeństwo - nowe możliwości i zagrożenia
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 18.07.2008
Zdaniem analityków Gartnera w ciągu najbliższych pięciu lat popularność systemów zabezpieczeń oferowanych wedle idei cloud computing wzrośnie trzykrotnie. Będzie to związane m.in. ze zmianami potrzeb biznesu i rozwojem funkcjonalności aplikacji internetowych. Cloud computing to również nowe zagrożenia.
Microsoft Online Services: biznesowe aplikacje w abonamencie
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 10.07.2008
Microsoft opublikował informacje dotyczące własnego pakietu aplikacji biznesowych w modelu SaaS. To kolejny krok w stronę zmiany sposobu licencjonowania oprogramowania koncernu z Redmond. Zapowiedziana oferta może oznaczać poważne zmiany m.in. dla partnerów handlowych Microsoftu.
Przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują SaaS
Józef Muszyński, 09.05.2008
Model SaaS (Software-as-a-Service), który pozwala organizacjom na dostęp do oprogramowania za pośrednictwem internetu, zamiast użytkowania go lokalnie na desktopie, szybko opanowuje przedsiębiorstwa. Prawie 73 proc. dużych firm potwierdza, iż wykorzystuje lub planuje korzystanie tego modelu w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
SaaS: 9 faktów o oprogramowaniu jako usłudze
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 19.12.2007
Rozwiązania tego typu stale ewoluują i stają się znaczącym nurtem wśród rozwiązań IT dla biznesu. Przedsiębiorstwom z sektora MSP daje dostęp do systemów zarezerwowanych dotychczas dla większych organizacji, którym z kolei umożliwia redukcję kosztów funkcjonowania. Prezentujemy dziewięć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania o SaaS.
Webroot kupuje Email Systems
Józef Muszyński, 28.11.2007
Webroot, dostawca popularnego programu antyspyware o nazwie Spy Sweeper, planuje nabycie spółki Email Systems, która jest dostawcą usług zabezpieczeń poczty elektronicznej.
SAP wkracza w obszar hostingu ERP
Józef Muszyński, 20.09.2007
Spółka udostępnia usługę hostingu aplikacji biznesowych, wchodząc na trudny rynek hostingu ERP w szerszym zakresie. Usługa ma być początkowo dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach.
Red Hat udostępnia system monitorowania online
Józef Muszyński, 30.08.2007
Firma udostępniła wersję online zintegrowanej usługi monitorowania serwera i aplikacji - Command Center, dodając do niej nowe mechanizmy i bezpłatną wersję próbną.
Poprzednia
strona
1
...
100
101
102
103
104
Redakcja poleca
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Wyniki konkursu Best in Cloud 2023
Computerworld
AI jest coraz lepsze, ale tych zawodów jeszcze długo nie zastąpi
Daniel Olszewski
Sztuczna inteligencja pomaga rozwiązywać problemy z sieciami
Jeff Vance
Biblioteka IT
10 rzeczy, których należy unikać budując chmurę obliczeniową
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który bazuje na doświadczeniach z projektu wdrożenia chmury hybrydowej i integracji systemów dla jednej z największych międzynarodowych firm ubezpieczeniowych. To jedno z pięciu największych wdrożeń w Polsce. Na konkretnym przykładzie można stwierdzić czego najlepiej uniknąć, aby projekt przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Korzyści z wdrożenia to m.in.: poprawa time-to-market - dzięki wdrożeniu chmury hybrydowej VMware możemy w ciągu kilku minut zamówić i dostarczyć kompletną platformę pod nowo powstałą aplikację lepsze wykorzystanie zasobów IT zmniejszenie kosztów i poprawa przychodu przez innowacje gwarancja bezpieczeństwa - w ramach chmury zostały wdrożone najnowsze systemy bezpieczeństwa, takie jak Vmware NSX, które realizują separację i izolację najmniejszych komponentów obliczeniowych zmniejszenie ryzyka (wizerunku, utraty przychodów, utraty klientów, kar finansowych) wdrożenie chmury Vmware umożliwi prywatnym odbiorcom po stronie klienta, którzy korzystają z zasobów IT, uzyskać pełną transparentność kosztową
Przewodnik OWASP OWASP Cloud-Na tiveApplication Security Top 10 Guide
Nowoczesne aplikacje natywne w chmurze zapewniają krytyczną funkcjonalność dla różnych procesów biznesowych. Liczba aplikacji internetowych rośnie, a interfejsy API wystawione na działanie internetu rosną wykładniczo. Współczesne przedsiębiorstwa nadal przenoszą się do chmury i korzystają z pojawiających się architektur cloud native. W raporcie Palo Alto Networks 2022 State of Cloud Native Security stwierdzono, że organizacje spodziewają się, że w ciągu dwóch lat 68% swoich obciążeń roboczych będzie hostowanych w chmurze. Ponadto, do 2023 roku ponad 500 milionów aplikacji zostanie stworzonych przy użyciu podejść cloud native. Zapoznaj się z pełną wersją przewodnika OWASP.
Raport Forrester
W miarę jak organizacje starają się modernizować i przekształcać swoją infrastrukturę IT i operacje do chmury, pojawiają się luki w widoczności chmury oraz poszerzają się powierzchnie ataku, co zagraża bezpieczeństwu organizacji i zgodności z przepisami. Aby zniwelować te luki, organizacje muszą rozważyć rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na chmurze, które zapewnia prewencyjną ochronę w zakresie chmur, aplikacji, danych, sieci i użytkowników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem Forrestera, który ukazuje korzyści biznesowe oraz oszczędność kosztów rozwiązania Palo Alto Networks - Prisma Cloud.
Czy chmura zawsze jest chmurą? Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych
Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych. Rozważając adaptację chmury, warto poznać jej rodzaje i modele wdrożeń. Należy tu zwrócić uwagę, że chmura nie jest technologią, a modelem świadczenia usług IT. W jego ramach udostępniane są różne technologie, oprogramowanie, a także moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Warto też wiedzieć, jakie usługi mogą sugerować, że są rozwiązaniami chmurowymi, jednak nimi nie będąc. W przypadku konkretnej firmy wybranie najlepszego dla niej typu chmury i zestawu usług jest zadaniem dla specjalistów IT. Mogą to być pracownicy firmy, jeśli mają odpowiednie kompetencje, lub zewnętrzni konsultanci dysponujący specjalistyczną wiedzą, pozwalającą na dobór optymalnego rozwiązania. Ten materiał prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »