Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
ERP w chmurze
Nowa definicja bezpieczeństwa
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Gartner: wydatki na aplikacje SaaS gwałtownie rosną
Józef Muszyński, IDG News Service, 24.10.2008
Według firmy badawczej, wydatki na aplikacje SaaS (Software-as-a-Service) w przedsiębiorstwach osiągną w tym roku kwotę 6,4 miliarda USD - to o 17 proc. więcej niż w roku 2007, a w 2012 r. mają osiągnąć wartość 14,8 mld USD.
Symantec przejmuje MessageLabs
[PC World Online], 21.10.2008
Symantec poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia (za 695 mln $) firmy MessageLabs - renomowanego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych.
Citrix: rozwiązania dla cloud computing
NetWorld Online JM, 03.10.2008
Firma udostępniła nową serię produktów Citrix Cloud Center (C3), integrującą rozwiązania wirtualizacyjne i sieciowe.
IBM uruchomił cztery nowe centra "cloud computing"
Janusz Chustecki, IDG News Service, 25.09.2008
IBM otworzył wczoraj w czterech krajach nowe centra obliczeniowe typu "cloud computing", które będą wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, uniwersytety i instytucje rządowe do testowania usług i aplikacji opartych na technologii Web.
Cloud computing a bezpieczeństwo - nowe możliwości i zagrożenia
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 18.07.2008
Zdaniem analityków Gartnera w ciągu najbliższych pięciu lat popularność systemów zabezpieczeń oferowanych wedle idei cloud computing wzrośnie trzykrotnie. Będzie to związane m.in. ze zmianami potrzeb biznesu i rozwojem funkcjonalności aplikacji internetowych. Cloud computing to również nowe zagrożenia.
Microsoft Online Services: biznesowe aplikacje w abonamencie
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 10.07.2008
Microsoft opublikował informacje dotyczące własnego pakietu aplikacji biznesowych w modelu SaaS. To kolejny krok w stronę zmiany sposobu licencjonowania oprogramowania koncernu z Redmond. Zapowiedziana oferta może oznaczać poważne zmiany m.in. dla partnerów handlowych Microsoftu.
Przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują SaaS
Józef Muszyński, 09.05.2008
Model SaaS (Software-as-a-Service), który pozwala organizacjom na dostęp do oprogramowania za pośrednictwem internetu, zamiast użytkowania go lokalnie na desktopie, szybko opanowuje przedsiębiorstwa. Prawie 73 proc. dużych firm potwierdza, iż wykorzystuje lub planuje korzystanie tego modelu w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
SaaS: 9 faktów o oprogramowaniu jako usłudze
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 19.12.2007
Rozwiązania tego typu stale ewoluują i stają się znaczącym nurtem wśród rozwiązań IT dla biznesu. Przedsiębiorstwom z sektora MSP daje dostęp do systemów zarezerwowanych dotychczas dla większych organizacji, którym z kolei umożliwia redukcję kosztów funkcjonowania. Prezentujemy dziewięć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania o SaaS.
Webroot kupuje Email Systems
Józef Muszyński, 28.11.2007
Webroot, dostawca popularnego programu antyspyware o nazwie Spy Sweeper, planuje nabycie spółki Email Systems, która jest dostawcą usług zabezpieczeń poczty elektronicznej.
SAP wkracza w obszar hostingu ERP
Józef Muszyński, 20.09.2007
Spółka udostępnia usługę hostingu aplikacji biznesowych, wchodząc na trudny rynek hostingu ERP w szerszym zakresie. Usługa ma być początkowo dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach.
Red Hat udostępnia system monitorowania online
Józef Muszyński, 30.08.2007
Firma udostępniła wersję online zintegrowanej usługi monitorowania serwera i aplikacji - Command Center, dodając do niej nowe mechanizmy i bezpłatną wersję próbną.
Poprzednia
strona
1
...
99
100
101
102
103
Redakcja poleca
Inwestycje IT w czasach kryzysu. Chmura i nowe technologie
Computerworld
SAP S/4HANA Cloud zapewnia doskonały rozwój i przyspiesza cyfryzację
Monika Gałązka
Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
Daniel Olszewski
Jak bez problemów przejść do chmury?
Anna Ładan
Wydarzenia
Zarejestruj się
Best in Cloud 2023 Konkurs
Zarejestruj się
Best in Cloud 2023
Biblioteka IT
Czy chmura zawsze jest chmurą? Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych
Przewodnik po usługach chmurowych i chmuropodobnych. Rozważając adaptację chmury, warto poznać jej rodzaje i modele wdrożeń. Należy tu zwrócić uwagę, że chmura nie jest technologią, a modelem świadczenia usług IT. W jego ramach udostępniane są różne technologie, oprogramowanie, a także moc przetwarzania, pamięci masowe i infrastruktura sieciowa. Warto też wiedzieć, jakie usługi mogą sugerować, że są rozwiązaniami chmurowymi, jednak nimi nie będąc. W przypadku konkretnej firmy wybranie najlepszego dla niej typu chmury i zestawu usług jest zadaniem dla specjalistów IT. Mogą to być pracownicy firmy, jeśli mają odpowiednie kompetencje, lub zewnętrzni konsultanci dysponujący specjalistyczną wiedzą, pozwalającą na dobór optymalnego rozwiązania. Ten materiał prezentuje podstawowe pojęcia i znaczenia skrótów opisujących różne rodzaje chmur, typów usług, a także najważniejsze zasady selekcji odpowiedniego dostawcy.
INWESTYCJE IT W CZASACH KRYZYSU. CHMURA I NOWE TECHNOLOGIE.
Po latach prosperity złe informacje płyną z całego świata. Pandemia COVID-19, a później atak Rosji na Ukrainę stały się katalizatorami zmian, które od miesięcy wywierają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie społeczeństw i światowej gospodarki. Żyjemy w czasach czarnych łabędzi, w których dające się przewidzieć, ale starannie wypierane ze świadomości zda¬rzenia stają się faktem. Pandemia COVID-19 wymusiła zmianę modeli pracy, zwiększyła rolę e-handlu w wolumenie sprzedaży i zaburzyła łańcuchy dostaw, doprowadzając do braku dostępności kluczowych komponentów. Z kolei wojna za wschodnią granicą bezpośrednio przełożyła się na wzrost zagrożeń cybernetycznych i rosnącą in¬flację, a wraz z nią m.in. szokowy wzrost cen nośników energii. Mocny dolar i euro drenują budżety IT przeznaczane na zakupy usług i sprzętu. W przyszłości należy spodziewać się zaś stagflacji wpisanej w niezbyt pewny kontekst regulacyjny. Nie jest pewne, czy przywódcy polityczni poradzą sobie z narastającym kryzysem i czy podejmowane przez nich działania będą skuteczne. W czasach czarnych łabędzi tworzenie przewagi konkurencyjnej, albo po prostu budowanie modelu na trudne czasy, może zdecydować o tym, czy firmy będą zdolne rozwijać się, a w najgorszym scenariuszu przetrwać na rozchwianym rynku. IT ma tutaj do odegrania istotną rolę. Badanie „Computerworld” zadaje wiele pytań o przyszłość IT w najbliższych kilkunastu miesiącach. Które wydarze¬nia ostatnich miesięcy stanowią największe wyzwanie dla rodzimych przedsiębiorstw? Czy rosnące koszty utrzyma¬nia serwerowni i ryzyko ograniczeń zasilania zachęciły firmy do migracji do chmury? Jak ostatnie dwa lata wpłynęły na funkcjonowanie działów IT?
iResearch Report od Harvard Business Review na temat AI/ML
iResearch Report od Harvard Business Review na temat AI/ML
W poszukiwaniu optymalizacji. Centra danych, kolokacja i chmura.
Biznes poszukuje optymalizacji IT w wielu wymiarach: technologicznym, organizacyjnym i kosztowym. Wybór właściwego modelu przetwarzania i przechowywania danych ma zaś niebagatelny wpływ na zapewnienie ciągłości działania przedsiębiorstwa oraz jego konkurencyjności i innowacyjności na rynku. Wszystko to w niepewnych czasach, krótko po pandemii COVID-19 i w trakcie wojny w Ukrainie. Jeśli kolokacja i infrastruktura dedykowana zapewniają dostęp do technologii i rozwiązań kosztownych lub trudnych do pozyskania we własnym centrum danych, dlaczego tak wiele firm nadal ma i korzysta z własnych centrów danych? Badanie Computerworld miało na celu nakreślenie preferencji polskich firm w zakresie przetwarzania i przechowywania danych. Jak rodzime przedsiębiorstwa postrzegają różne modele dostarczania zasobów IT? Co okazuje się lepsze: własne centrum danych, a może outsourcing zasobów w ramach usług kolokacji, infrastruktury dedykowanej i chmury?
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »