Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
CFO
Temat: CFO
Pogwarki z cyberbankowcem
Jan Mazurek, 22.01.2018
Wirtualni doradcy to już nieomal standard w komunikacji instytucji finansowych z klientem, ale także w ich komunikacji wewnętrznej. Rozmowy z wirtualnym doradcą są efektywniejszą formą komunikacji, choć mają swoje ograniczenia.
Kiedy blockchain w systemie podatkowym?
Jan Mazurek, 10.01.2018
Blockchain ma szansę zrewolucjonizować sposób przetwarzania płatności podatkowych - na razie Ministerstwo Finansów nie prowadzi jednak prac nad jego wdrożeniem w tym obszarze.
Jak silni doradzają słabym? Keynesizm dla bogatych, neoliberalizm dla biednych
Małgorzata Pokojska, 10.01.2018
Jeśli kraje rozwijające się chcą osiągnąć sukces, to według dominującej dziś neoliberalnej doktryny, powinny kierować się zasadami wolnego rynku i wolnego handlu. Rzecz w tym, że wszystkie kraje rozwinięte bogaciły się dzięki receptom sprzecznym z ortodoksją liberalnej ekonomii. Dlaczego bogaci opowiadają biednym nieprawdziwą historię kapitalizmu? – zastanawia się Ha-Joon Chang, ekonomista z Cambridge, w książce „Źli Samarytanie”, wydanej u nas w 2015 r.
Mieć czy wynająć
Jan Mazurek, 15.12.2017
Ekonomia współdzielenia, gdy ludzie korzystają z jakiegoś dobra nie posiadając go na własność, to jedno ze zjawisk towarzyszących cyfrowej transformacji. Coraz łatwiej, sprawniej można uzyskać informację o „zasobach” do wynajęcia i dokonać transakcji. Wartość rynku będącego szansą i jednocześnie wyzwaniem dla istniejących modeli biznesowych sięgnąć ma do 2025 r. ponad 335 mld USD.
Żywa woda
Szymon Augustyniak, 28.11.2017
Na kanwie bezprecedensowego sukcesu rozwiązania IoT do wykrywania awarii sieci wodociągowej, stworzonego i wdrożonego we wrocławskim MPWiK, powstają i wprowadzane są w życie kolejne pomysły i koncepcje. „Dzięki tym działaniom mogę stwierdzić, że w poprzednich latach zmienialiśmy swoją organizację, a w roku 2017 po raz pierwszy wywarliśmy istotny wpływ na kierunek rozwoju całej branży” – mówi Piotr Słomianny, CIO i CFO w MPWiK Wrocław, finalista CIo Roku 2017.
Śmiało czerpiemy z cyfryzacji
Szymon Augustyniak, 27.11.2017
Nowoczesny CIO to broker technologii i całych modeli działania, pozwalający firmie wytyczać drogę i ustanawiać standardy cyfrowego biznesu dla całej branży – uważa Piotr Słomianny, CFO i CIO w MPWiK Wrocław, finalista konkursu CIO Roku 2017.
Nierówności jak sto lat temu
Małgorzata Pokojska, 23.10.2017
Jedni mogą kupić bilet na lot w kosmos, a inni muszą stać w kolejce do banku żywności. Nierówności osiągnęły obecnie poziom sprzed stu lat. Społeczeństwo byłoby lepiej zintegrowane, a wzrost gospodarczy bardziej stabilny, gdyby nikogo nie było stać na prywatny lot w kosmos i nikt nie musiał korzystać z banku żywności – pisze Anthony Atkinson, zmarły niedawno brytyjski ekonomista, w swojej książce „Nierówności – co da się zrobić?”
Komunikacja soczysta
Danuta Sass, 23.10.2017
Konwersacja biznesowa to odpowiadanie na pytania klientów, które zmieniają się na każdym etapie ich drogi do współpracy lub zamówienia. Ważne, by stać się dla klientów wiarygodnym partnerem – stwierdza Dariusz Puzyrkiewicz, specjalista od tekstów sprzedażowych, szef firmy Dynanet, autor książek „Błyskawiczny e-mail marketing” i „Biblia Copywritingu”, współautor nowego wydania „Biblii E-Biznesu”.
Wizerunkowe fundusze
Małgorzata Pokojska, 15.09.2017
Dostęp do europejskiego rynku, a nie transfer unijnych funduszy to trwałe źródło rozwoju gospodarczego. Ze Stefanem Kawalcem, ekonomistą, prezesem Capital Strategy, współautorem książki „Paradoks euro. Jak wyjść z pułapki wspólnej waluty”, jeden z inicjatorów i sygnatariuszy Manifestu Solidarności Europejskiej, który postuluje likwidację euro oraz powrót do walut narodowych rozmawia Małgorzata Pokojska.
TGE - giełda dla Trójmorza?
Jan Mazurek, 23.08.2017
Uruchomienie Towarowej Giełdy Energii było jednym z pierwszych działań w kierunku liberalizacji polskiego rynku energii elektrycznej w Polsce, nadaniu mu płynności i w efekcie zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Dziś przed TGE stoją wyzwania związane m.in. z dostosowaniem do MiFID II i szanse, np. w związku z projektem stworzenia w Polsce hubu gazowego dla Europy Środkowej i Wschodniej. Nasza rozmowa z Pawłem Ostrowskim, prezesem zarządu TGE.
Warufakis: euro dzieli zamiast łączyć
Małgorzata Pokojska, 22.08.2017
Europejska wspólnota zbudowana na wartościach, demokracji, poszanowaniu praw człowieka i dobrobycie była urzekającym marzeniem. Wtem w 2008 r. na Wall Street nastąpiła implozja, która pociągnęła za sobą katastrofę finansową i stała się początkiem końca europejskiego snu. Co wywołało kryzys? Jak się z niego wydobyć? Janis Warufakis, ekonomista, były minister finansów Grecji z ramienia Syrizy, odpowiada na te pytania w świetnie napisanej książce „A słabsi muszą ulegać? Europa, polityka oszczędnościowa, a zagrożenia dla globalnej stabilizacji”.
Waluty lokalne. Nie tylko sposób na niespokojne czasy
Anna Mazurek, 04.08.2017
Na świecie funkcjonuje już ponad 5000 lokalnych systemów walutowych i co ciekawe, głównie na terenie krajów wysoko rozwiniętych.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
32
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »