Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
BYOD
BYOD
Axim w Europie
Daniel Cieślak, 05.02.2003
Dell wprowadził właśnie na europejski rynek swojego pierwszego handhelda - model Axim X5. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach - tańsza z nich kosztować ma ok. 250 EUR.
Palm bez Graffiti
Jarosław Ochab, 14.01.2003
Urządzenia PDA z systemem Palm OS nie będą już oferowane z aplikacją do rozpoznawania odręcznego pisma znaną jako Graffiti. Zostanie ona zastąpiona oprogramowaniem Jot, znanym także użytkownikom palmtopów Windows CE i Pocket PC.
"Błyskający" PDA
Daniel Cieślak, 09.01.2003
Sony zaprezentował dziś najnowszego palmtopa z rodziny Clie - wyposażony w cyfrowy aparat fotograficzny model PEG-NZ90. Jako jedno z niewielu tego typu urządzeń, nowy Clie ma wbudowaną lampę błyskową.
IPAQ Pocket PC
Anna Machol, 04.12.2002
HP zaprezentował nowy model komputera kieszonkowego iPAQ Pocket PC h5400, w którym zintegrowano obsługę bezprzewodowej sieci LAN, uwierzytelnianie biometryczne na podstawie odcisków palców, technologię Bluetooth oraz uniwersalne zdalne sterowanie.
Handheld ze skanerem
Daniel Cieślak, 14.11.2002
HP zaprezentował dwa nowe palmtopy z serii IPaq - modele PC H5450 i H1910. Pierwszy z nich wyposażony jest w biometryczny system autoryzacji dostępu oraz obsługę bezprzewodowej sieci; drugi to model "budżetowy", przeznaczony dla mniej zamożnych użytkowników.
Palmtopy Della za dwa tygodnie
Daniel Cieślak, 05.11.2002
Amerykański koncern ostatecznie potwierdził, że rozpoczyna sprzedaż urządzeń PDA pod własną marką. Ich pierwsze modele zostaną zaprezentowane podczas listopadowych targów Comdex w Las Vegas.
Wolniejsze palmtopy
Jarosław Ochab, 04.11.2002
W minionym kwartale br. spowolnienie w większym stopniu dotknęło dotychczas dynamicznie rozwijający się rynek urządzeń PDA. Według analiz Gartner Dataquest w III kw. ich sprzedaż spadła o 2,4%.
Palmy na piątkę
Daniel Cieślak, 31.10.2002
Na rynek trafiły właśnie pierwsze palmtopy, wyposażone w system operacyjny Palm 5. Wśród nowości znalazł się Tungsten Palma oraz dwa nowe Clie firmy Sony.
Mobilny procesor Samsunga
Jarosław Ochab, 25.10.2002
Samsung Electronics będzie kolejnym dostawcą procesorów dla urządzeń PDA. Firma wprowadza do sprzedaży zintegrowany układ RISC dla palmtopów i telefonów komórkowych.
Przybij piątkę, a dowiesz się kim jestem
NetWorld OnLine, 14.10.2002
Jak podał "New Scientist" projektanci z japońskiej firmy telekomunikacyjnej Nippon Telegraph and Telephone i podległego jej NTT DoCoMo opracowali system, który pozwala na automatyczne przesyłanie danych pomiędzy handheldami w momencie, gdy ich właściciele wymieniają uścisk dłoni.
Nowy Zaurus coraz bliżej
Daniel Cieślak, 03.10.2002
Sharp zaprezentował prototyp nowego modelu "cyfrowego asystenta" Zaurus. PDA został poddany dość radykalnemu "odświeżeniu" - bardziej przypomina teraz miniaturowego notebooka niż klasycznego handhelda.
Palm szykuje rynkową ofensywę
Jarosław Ochab, 24.09.2002
Tracąca udziały w rynku PDA firma zapowiada wprowadzenie nowej linii palmtopów oraz obniżki cen obecnie oferowanych modeli. Palm będzie sprzedawał pod osobnymi markami urządzenia przeznaczone na rynek korporacyjny i konsumencki.
Coraz mobilniej
Szymon Augustyniak, 28.08.2002
Techmex sprzedał w I półroczu br. o 9% notebooków Toshiby więcej niż przed rokiem. Do końca roku spółka chce sprzedać łącznie 50 tys. urządzeń mobilnych.
Dell: nie tylko komputery
Jarosław Ochab, 19.08.2002
Prezes koncernu potwierdził, że Dell zamierza sprzedawać pod własną marką drukarki i urządzenia PDA. Zarząd firmy w dalszym ciągu nie przedstawił jednak konkretnych planów związanych z wejściem koncernu na nowe rynki.
Przedpremierowe Clie
Daniel Cieślak, 14.08.2002
Zanim koncern Sony zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych handheldów z serii Clie, w ofercie niektórych sklepów internetowych już pojawiły się urządzenia oznaczone jako Clie PEG-SJ20 oraz PEG-SJ30. "Komputerki" kosztują 300 i 750 USD – droższy model wyposażony został w kolorowy wyświetlacz.
3G z handheldem
Arkadiusz Piasek, 12.08.2002
Firma Handspring wprowadziła na rynek nowy model urządzenia łączącego możliwości handhelda oraz telefonu komórkowego (tzw. Smartphone) - Treo 300. Najważniejszą funkcją nowego Treo jest możliwość współpracy z sieciami telefonii komórkowej trzeciej generacji.
Handheldy tanieją powszechnie
Szymon Augustyniak, 30.07.2002
W najbliższym czasie spodziewane jest ogłoszenie przez Palm obniżki o ponad jedną trzecią cen urządzeń PDA amerykańskiego producenta. W związku ze znacznym obniżeniem wartości światowego rynku obniżki cen wprowadza większość producentów.
Mniej handheldów
Daniel Cieślak, 24.07.2002
W drugim kwartale 2002 r. w Europie Zachodniej sprzedano o 20% komputerów "naręcznych" mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – wynika z raportów przygotowanych niezależnie przez IDC oraz Dataquest.
Poprzednia
strona
1
...
99
100
101
102
103
...
105
Następna
strona
Redakcja poleca
Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie
Daniel Olszewski
Europa ostrzega Apple - chodzi o USB C z ograniczeniami
Daniel Olszewski
Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
Daniel Olszewski
Definitywny koniec wsparcia dla popularnych smartfonów
Daniel Olszewski
Biblioteka IT
Połączenie stylu i wydajności - Poznaj Surface Laptop 4
Od rozmów wideo w domu po wirtualną współpracę w biurze - Twoja praca wyróżnia się dzięki Surface Laptop 4. Surface Laptop 4 jest elegancki, lekki i smukły. Pracuj wybierając rozmiar, kolor i wykończenie klawiatury. Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki usprawnionemu wdrożeniu, nowoczesnemu zarządzaniu urządzeniami i wbudowanym zabezpieczeniom opartym na chmurze. Pobierz broszurę informacyjną.
Wszechstronność nowej generacji - Poznaj nowy Surface Pro 7+
Wszechstronność nowej generacji Dzięki naszemu ultralekkiemu urządzeniu 2w1 możesz pracować tak, jak chcesz. Surface Pro 7+ to idealne urządzenie przenośne, możesz je zabrać gdziekolwiek się udajesz. Waży zaledwie 0,77 kg, jednocześnie jest wystarczająco wydajny, by obsługiwać wszystkie aplikacje biznesowe. Porty USB-C® i USB-A umożliwiają ładowanie urządzeń lub podłączanie akcesoriów, które pomogą Ci podczas codziennej pracy. Pobierz broszurę informacyjną.
Pięć powodów, dla których warto posiadać komputer Microsoft Surface w firmie
Surface dla firm jest nie tylko urządzeniem do pracy, to element nowoczesnego środowiska pracy i współpracy od Microsoft. Został zaprojektowany od podstaw w taki sposób żeby idealnie uzupełniał ekosystem oprogramowania stworzony przez MS, pozwalający w pełni korzystać z ogromnych możliwości ekosystemu. Szerokie portfolio urządzeń pozwala dobrać urządzenia do Twoich potrzeb i scenariuszy biznesowych. Inspiracją do tworzenia urządzeń Surface są potrzeby pracowników i metody ich pracy, dzięki czemu na komputerach od Microsoft mogą pracować wydajniej i na swoich warunkach.
Microsoft Teams - jak używać bezpiecznie
Przez ostatni rok liczba użytkowników Microsoft Teams wzrosła pięciokrotnie. Poprzez Teams rozmawiamy, czatujemy, wymieniamy się dokumentami, wspólnie je edytujemy, robimy prezentacje i demonstracje. Zapraszamy do naszych zespołów i kanałów osoby z innych firm. Łatwo wtedy niechcący wpuścić gościa do kanału wewnątrzfirmowego. Ściągnąć dane firmowe na prywatny telefon. Udostępnić dane wrażliwe przez chat. Załadować plik z malware. Technicznie sprawę komplikuje fakt, że Teams używa szeregu technologii do przechowywania i przesyłania danych – OneDrive, Sharepoint, Exchanger. Z drugiej strony obowiązuje nas firmowa polityka bezpieczeństwa i potrzebne są narzędzia, które zapewnią monitoring i ochronę danych w Teams. Jak sobie z tym wszystkim radzić?Jakich narzędzi użyć? Zapraszamy do lektury.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »