Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
AI (Artificial Intelligence)
AI (Artificial Intelligence)
W ciągu 10 lat roboty przejmą 30% stanowisk pracy
Janusz Chustecki, 06.05.2015
Analitycy z firmy Gartner twierdzą, że w 2025 roku jedna trzecia istniejących obecnie stanowisk pracy zniknie, bo ludzi zastąpią roboty, inteligentne maszyny lub programy komputerowe.
Czym właściwie jest sztuczna inteligencja?
Computerworld/KB, 21.04.2015
Silna albo słaba, wyspecjalizowana albo ogólna – czym właściwie jest sztuczna inteligencja i czym różnią się poszczególne jej odmiany?
Ostrzeżenie przed młotkiem
Michał Bonarowski, 18.02.2015
Jeśli wierzycie, że Bill Gates w 1981 r. powiedział: „640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć”, to daliście się nabrać. Nie powiedział. Ale od lat chodzi z łatką faceta bez wyobraźni. Ciężko mu pewnie z tego powodu. Dzwoni do niego Zuckerberg albo Larry Ellison i śmieje się do słuchawki: „Hej, Bill, podobno nie wierzysz też, że iPhone jest lepszy od Windowsa na komórki?! Ha, ha, ha!”.
Stephen Hawking: sztuczna inteligencja doprowadzi do upadku ludzkości
Computerworld/KB, 09.12.2014
Znany fizyk, kosmolog i publicysta Stephen Hawking, jedna z najważniejszych postaci współczesnej nauki, ostrzega przed rozwojem sztucznej inteligencji w wywiadzie udzielonym stacji BBC. Podobnie jak jeszcze niedawno Elon Musk, Hawking uważa, że „pełne wykorzystanie potencjału, jaki niesienie ze sobą sztuczna inteligencja”, może oznaczać koniec ludzkości”.
Czwartkowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla, 04.12.2014
Przetargi na informatyzację ZUS pod lupą CBA. 14 aresztowanych... Coraz więcej komputerów w samochodach... Atak hakerów na Sony Pictures inspirowany przez władze Korei Północnej?... Platforma Teledoktor24 pomoże pacjentom i lekarzom... Użytkownicy smartfonów coraz ważniejsi dla banków... Czy Parlament Europejski zaszkodzi Google?... Sztuczna inteligencja może zagrażać ludzkości...
IBM Watson w roli instruktora fitness
Computerworld/KB, 23.11.2014
Mobilna aplikacja pełniąca rolę instruktora fitness i doradcy w sprawach zdrowia, to całkiem poważna propozycja firmy Pathway Genomics. Oprogramowanie zostało opracowane we współpracy z IBM Watson Group i ma się pojawić na rynku już w pierwszej połowie 2015 roku.
Dobra pogoda dla robotów
Wiesław Pawłowicz, 13.10.2014
Choć nie należy oczekiwać, że w najbliższych latach po ulicach zaczną chodzić człekokształtne roboty, a nad ich głowami pojawi się chmura dronów, wszystko wskazuje na to, że rozwój technologii robotycznych ulega ogromnemu przyspieszeniu.
Technologie na wojnie
Computerworld/KB, 07.08.2014
Następnym wielkim przełomem w przemyśle obronnym będą autonomiczne systemy sztucznej inteligencji. Bezzałogowe statki powietrzne, interfejsy HIM czy egzoszkielety są stosowane i rozwijane na szeroką skalę szczególnie w krajach anglojęzycznych, m.in. Australii, gdzie korzysta z nich zarówno departament obrony, jak i służba celna i graniczna.
Przewidywanie przyszłości jako usługa
Wiesław Pawłowicz, 17.06.2014
Microsoft zamierza udostępnić w lipcu br. usługę Azure Machine Learning umożliwiającą predyktywną analizę dużych, dynamicznie zmieniających się zbiorów danych.
Milowe kroki sztucznej inteligencji
Wiesław Pawłowicz, 09.06.2014
Pierwszy raz w historii komputer przeszedł pozytywnie test Turing’a, to ciekawostka, sensacja czy poważny news?
Pierwszy raz w historii komputer przeszedł pozytywnie test Turing’a
Janusz Chustecki, 09.06.2014
Brytyjska gazeta The Telegraph donosi, że pierwszy raz w historii oprogramowanie przeszło pozytywnie tzw. test Turing’a. Dokonał tego program noszący nazwę "Eugene Goostman", a twórcą testu (który powstał w 1950 r.) jest brytyjski matematyk Alan Turing, który w czasach II wojny światowej zajmował się tematyką szyfrowania danych i odniósł na tym polu wiele sukcesów.
Stephen Hawking ostrzega - sztuczna inteligencja może być groźna
Janusz Chustecki, 19.05.2014
Sztuczna inteligencja do wspaniałe osiągnięcie ludzkiego umysłu, ale coraz częściej rozlegają się głosy, że może ona również działać destrukcyjnie na wiele aspektów naszego życia, a nawet zagrażać naszej egzystencji, czy mówiąc bardziej ogólnie zdefiniować na nowo słowo humanizm. Obawy te podziela znany angielsko fizyk i kosmolog Stephen Hawking.
Algorytm VITAL w zarządzie spółki Deep Knowledge Venturs
Piotr Grabiec, 16.05.2014
Pochodząca z Hong Kongu firma o nazwie Deep Knowledge Ventures zaskoczyła świat ogłoszeniem, że nowym członkiem rady nadzorczej może zostać komputer. Algorytm o nazwie Vital miałby mieć takie same prawa, jak prawdziwy człowiek i podejmować decyzje dotyczące przyszłych inwestycji.
ENFACE: JADWIGA NOWOTNIK...
Dorota Bogucka , 09.04.2014
... dyrektor departamentu odpowiedzialnego za współpracę Asseco Poland z agencjami NATO i UE, który specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach klasy cyber defence
Google kupił Deep Mind. I co z tego?
Łukasz Cichy, 30.01.2014
Google ma już w swoim portfelu firmę Boston Dynamics, produkującą roboty na zamówienie amerykańskiej armii, oraz wartego 3,2 mld dolarów Nest, producenta inteligentnych termostatów. Wreszcie nadszedł czas także na DeepMind Technologies, przedsiębiorstwo produkujące rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji. Po co to wszystko?
Komputer który uczy się świata, analizując bez przerwy internetową grafikę
Janusz Chustecki, 29.11.2013
Większość internautów sądzi, że oglądanie witryn i ciągłe przewijanie wyświetlanych na nich obrazkach jest w pewnym sensie stratą czasu. Byliby zapewne zdziwieni wiedząc, że istnieje na świecie komputer, który robi to samo i dlatego z dnia na dzień jest coraz inteligentniejszy. Mowa o komputerze pracującym w Carnegie Mellon University i zainstalowanej na nim aplikacji, noszącej wyjaśniającą wiele nazwę Never Ending Image Learner.
Przepowiednie dla CIO na 2020 rok
John Brandon, 10.05.2012
Technologia zmienia się bardzo szybko. Kto jeszcze 10 lat temu mógłby przewidzieć, że CIO będzie musiał zajmować się bezpieczeństwem chmur i wirtualizacją? Spytaliśmy liderów branży, analityków i samych CIO, jak będą wyglądały wyzwania dla CIO w 2020 roku?
Komputery - nowy "gatunek", który zastąpi człowieka?
Ludwik Krakowiak, 13.05.2011
Steve Wozniak, znany wynalazca i współzałożyciel koncernu Apple, ostrzega - rozwój komputerów sprawi, że gatunek homo sapiens będzie tracił na znaczeniu.
Poprzednia
strona
1
...
32
33
34
35
36
Następna
strona
Redakcja poleca
Mercedes-Benz przyspiesza dzięki AI
Jürgen Hill
Dowiedziono, że GPT-3 potrafi rozumować jak student?
Computerworld
Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy
Janusz Chustecki
AI wymusi istotne zmiany na rynku pracy
Janusz Chustecki
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Biblioteka IT
Digital Workspace VMware - Przewodnik wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania
W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym modelem pracy stała się praca na odległość. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie w jaki sposób pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczne stanowisko pracy z dostępem do wszystkich niezbędnych zasobów firmy. Mając na uwadze przyszłość, przedsiębiorstwa będą nieustannie rozwijać model pracy na odległość. Już teraz firmy przechodzą od zwykłego wspierania pracy zdalnej do modelu prawdziwie rozproszonych organizacji, pracujących z dowolnego miejsca. Cyfrowa przestrzeń robocza powinna umożliwiać pracownikom wydajną pracę z dowolnego miejsca, przy użyciu dowolnego urządzenia, aby zapewnić bezpieczny dostęp do potrzebnych aplikacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko zapewnia im możliwość wykonywania pracy, ale daje swobodę i zwiększa efektywność wykonywanych działań oraz wprowadza zupełnie nowy sposób i spojrzenie naprowadzenie działalności. Co należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić produktywną i bezpieczną cyfrową przestrzeń roboczą? Jaka jest właściwa kolejność kroków potrzebnych do wdrożenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.
AI: Jak zacząć? 5 pierwszych kroków
Początki przygody ze sztuczną inteligencją Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w każdej branży wyprzedziło prognozy dotyczące wykorzystania tej technologii. Tę tezę wspierają wyniki ankiety CIO z 2019 r., w której Gartner ujawnił, ze wykorzystanie sztucznej inteligencji w dużym przedsiębiorstwie z próby badawczej wzrosło o 270% w ciągu ostatnich czterech lat. Wpływ transformacji jest bardzo widoczny: sztuczna inteligencja istotnie wspiera powstawanie nowych produktów, zwiększa przychody, obniża koszty i radykalnie poprawia wydajność. Aby wyprzedzić te powszechna wśród przedsiębiorstw adopcje AI trzeba przewidzieć przyszłe potrzeby związane z AI i zrewidować priorytety biznesowe. Comtegra i NVIDIA bazując na swoim doświadczeniu biznesowym, projektowymi i technologicznym są w stanie pomóc klientom w adopcji procesów sztucznej inteligencji, skalowaniu własnych inicjatyw w tym zakresie czy tez projektowaniu i wdrażaniu fundamentów technologicznych dla obszaru sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój pierwszy projekt, delegujesz zespół do pracy w tym obszarze, czy odpowiadasz za utrzymanie i modernizacje infrastruktury IT, te 5 kroków pomoże Ci rozpocząć, prowadzić i zrealizować z sukcesem projekt AI.
Cyberbezpieczeństwo dla przedsiębiorstw
Cyberbezpieczeństwo od dłuższego czasu stanowi najwyższy priorytet dla przedsiębiorstw. Potrzeby w tym zakresie zmieniają się jednak w wyniku zachodzącej transformacji cyfrowej. Cyfrowa transformacja oznacza, że organizacje korzystają z większej liczby połączonych i mobilnych urządzeń w swoich sieciach, a pracownicy coraz częściej uzyskują dostęp do aplikacji i danych spoza granic sieci. W miarę przyspieszania tych zmian, stare metody zabezpieczania sieci nie są już w stanie za nimi nadążać. W tym dokumencie dzielimy się spostrzeżeniami na temat czynników mających wpływ na dzisiejsze wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz proponujemy strategie, które firmy mogą przyjąć, oraz technologie, które mogą wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i systemów w dobie cyfrowej transformacji. Poznaj rozwiązanie w zakresie cyberbezpieczeństwa stworzone przez Alcatel-Lucent Enterprise.
Inteligentne rozwiązania HCI od HPE pomagają klientom odnosić sukces
Przyspiesz obsługę IT dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i wyjątkowej wydajności przetwarzania danych przez infrastrukturę hiperkonwergentną HPE. Przeczytaj historie naszych klientów i zobacz jaką moc i ochronę oferuje inteligentna, hiperkonwergentna platforma HPE
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »