Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Agile
Agile
Zła wielozadaniowość — wróg agile i biznesu
Marek Kowalczyk
Dla wielu klientów kluczowa jest dziś redukcja strat wynikających z opóźnień lub szybsze zaspokajanie ich potrzeb. Dlatego przedsiębiorstwa tak często szukają sposobów skrócenia czasu reakcji. Jak nigdy atrakcyjne są więc dziś słowa prekursora Lean w firmie Toyota, Taiichi Ohno: Wszystko co robimy, to przyglądanie się czasowi od momentu złożenia zamówienia przez klienta do momentu, gdy odbieramy gotówkę, i skracanie tego czasu.
Scrum w Warszawie
Barbara Mejssner
12 i 13 maja odbyła się w Warszawie konferencja Scrum Days. To już kolejny rok kiedy stolica gości praktyków, ekspertów, trenerów i firmy zainteresowane tą metodą projektową.
7 certyfikatów zwinnej metodyki, które przeniosą Twoją karierę na wyższy poziom
Computerworld Online/DP
Certyfikaty metodyki zwinnej, które przeniosą Twoją karierę na wyższy poziom Metodyka zwinna zrewolucjonizowała oblicze oprogramowania i zarządzania projektami. Przyczyniła się także do wzrostu zapotrzebowania na specjalistów IT, którzy orientują się w tym obszarze - Lean, Scrum, Kanban i Scaled Agile, SAFe. Istnieje wiele certyfikatów, które sprawdzają Twoje wiedzę i kompetencje na tym polu. W artykule wymieniamy siedem, nad którymi zdecydowanie powinieneś się zastanowić.
Materiał promocyjny
Zarządzanie zmianą wymagań – dobre praktyki
Computerworld
Wymagania w projektach IT mogą (choć nie zawsze powinny) zmieniać się w każdej fazie cyklu życia oprogramowania. Na etapie analizy są one ustalane, w czasie kodowania mogą się pojawić wątpliwości, wiec czasami wymagania są doprecyzowywane, w trakcie testów akceptacyjnych mogą się pojawić błędy, których rozwiązanie wymaga dodatkowej analizy a w trakcie użytkowaniasystemu pojawiają się nowe potrzeby, które również trzeba udokumentować. W tym wpisie dowiesz się, jakie techniki pomagają w
Udany rekonesans
Szymon Augustyniak, Grzegorz Stech
Rkantor.com powstał w rekordowym czasie, w trybie niebankowym. Jest marką należącą do Raiffeisen Banku, ale pod względem technologicznym i organizacyjnym - to bankowy rekonesans i odpowiedź na wyzwania tradycyjnego sektora bankowego zawarte w książkach typu Bank 3.0. Rozmawiamy z architektem i CIO tego internetowego kantoru – Krzysztofem Stumpfem.
Materiał promocyjny
Czynniki sukcesu analizy w projektach zwinnych – część 4 z 4
Computerworld
A oto ostatni już w tym cyklu artykuł opisujący, od czego zależy sukces analizy biznesowej w SCRUM. W tym wpisie skupimy się na dobieraniu odpowiednich narzędzi pod kątem realizowanych zadań. Dowiesz się jak można wykorzystać znajomość istniejących systemów oraz jakie narzędzia pomogą Ci sprawnie udokumentować wymagania.
Po co firmie zwinność?
Magdalena Brauer
By odnieść sukces i wykorzystać nowe możliwości pojawiające się w konkurencyjnym środowisku biznesowym firma musi być zwinna i szybko dopasowywać się do zmian.
Materiał promocyjny
Czynniki sukcesu analizy w projektach zwinnych – część 2
Computerworld
W tym cyklu artykułów opisuję – wynikające z mojego doświadczenia – czynniki sukcesu analizy biznesowej w SCRUM. Tym razem kontynuujemy kwestię kompetencji miękkich „zwinnego” Analityka Biznesowego. W poprzednim poście skupiłem się na komunikacji werbalnej. Teraz pora na pozostałe cechy osobowości, które w moim mniemaniu ułatwiają analizę wymagań.
Materiał promocyjny
Czynniki sukcesu analizy w projektach zwinnych – część I
Computerworld
Podejścia zwinne, jak SCRUM, często postrzegane są jako takie, w których rola analizy biznesowej redukowana jest do niezbędnego minimum. Można to również nieopatrznie zinterpretować na podstawie manifestu Agile: „Działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację”. Nic bardziej mylnego: analiza w projektach zwinnych odgrywa bardzo istotną rolę i to od kompetencji analityka w dużej mierze zależy powodzenie każdego sprintu.
Transformacje Agile w dużych organizacjach
Jakub Szczepanik
Polskie firmy na co dzień stosują zwinne zarządzanie. Udowodnili to zarówno uczestnicy, jak i prelegenci piątej już konferencji Computerworlda „Agile w biznesie”, która odbyła się 22 i 23 września br. Podczas spotkania przedstawiono liczne studia przypadku z dużych polskich i zagranicznych firm.
Sztuka realizacji wielkich zmian. Jak wygląda transformacja agile w dużych firmach?
Aleksandra Zygarska
Wykorzystanie metodyk zwinnych w projektach informatycznych w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Wdrożenie scruma nadal budzi wiele obaw, jednak prawdziwy problem pojawia się kiedy mówimy o przeniesieniu metodyk zwinnych na całą organizację, czyli większe i dużo bardziej skomplikowane struktury. Dlatego właśnie temu obszarowi – wykorzystaniu agile na najwyższym poziomie firm – poświęciliśmy tegoroczną edycję konferencji Agile w biznesie.
Agile kształtuje nową kulturę IT
Tomasz Kowalczyk
Modele tworzenia oprogramowania zmieniają się wraz z tym, jak przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają iteracyjnie dostarczać i wdrażać oprogramowanie, zgodnie z filozofią Agile.
Skalowanie Agile metodą SAFe
Krystian Kaczor
Rośnie zainteresowanie wprowadzeniem Agile na dużą skalę. Organizacje szukają gotowych, kompleksowych rozwiązań, które zadziałają natychmiast. Jedną z najbardziej popularnych propozycji jest Scaled Agile Framework.
Syndrom grupowego myślenia w Agile
Przemysław Wójcik
Agile nie jest receptą na wszystko. Jak wskazuje praktyka, nawet dobrze wdrożona i wykorzystywana metodyka Agile na dłuższą metę może wpływać w nieoczekiwany, a co najważniejsze, w negatywny sposób na kreatywność i samodzielność. Mowa o syndromie grupowego myślenia (SGP, ang. groupthink).
Jak zabezpieczono Everest
Marcin Marciniak
PZU wdraża system Everest, który docelowo zastąpi dotychczas wykorzystywany system Insurer. Wdrożenie prowadzono w metodyce Agile, przy czym integralną częścią systemu było zapewnienie bezpieczeństwa nowej aplikacji.
ENFACE: RADOSŁAW SEMKŁO...
Dorota Bogucka
... Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland, który wdrażał największe telekomunikacyjne systemy CRM w Polsce i bierze udział w tworzeniu kolejnego.
Wdrożenie BPMS zaczyna się od głowy
Marek Szelągowski
W polskich firmach trwają próby udowodnienia, że procesu BPMS nie trzeba rozpoczynać od góry. Że wystarczy skończyć kurs BPMN2.0 i już jesteśmy ekspertami, którzy kupią i wdrożą procesy. Efekty są opłakane. Ponieważ nie są to sytuacje odosobnione, a złe przykłady skutecznie odstraszają wiele organizacji rozważających wykorzystanie podejścia procesowego, warto uporządkować dobre praktyki tego typu wdrożenia.
AGILE: boks zamienia się w taniec
Katarzyna Kmiecik, Grzegorz Podleśny
Agile zmienia nie tylko relacje wewnątrz firmy, ale i relacje organizacji z klientami. Dowodzą tego więzi łączące Reponsive Web Design (RWD) i Agile.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
Następna
strona
Redakcja poleca
Agile czy waterfall. Jak dobrać metodykę do projektu
Computerworld
Certyfikacja Scrum Master: 13 najlepszych certyfikatów dla profesjonalistów w dziedzinie agile
Sharon Florentine, CIO, Sarah K. White, CIO
Scrum Experience Day 2023 - fotogaleria
Computerworld Online
Scrum Experience Day 2022 - fotogaleria
Computerworld Online
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »