SOC dla chmury

Skuteczne zabezpieczenie chmury

Organizacje muszą się mierzyć z nowymi rodzajami zagrożeń w środowiskach chmurowych. Konieczne jest całościowe podejście, na różnych poziomach zabezpieczeń, z uwzględnieniem złożoności i rozproszenia architektury IT. Nie jest to łatwe zadanie dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, dlatego nieustannie szukają możliwości optymalizacji rozwiązań w tym obszarze.

W wielu przypadkach firmy korzystają z usług kilku dostawców chmurowych, z różnymi standardami i wymogami. Dla działów SOC utrzymanie spójności i ciągłości działania to znaczące wyzwania.

Coraz ważniejsze staje się stworzenie odpowiedniej strategii i dobranie odpowiednich narzędzi technologicznych, które umożliwiają zabezpieczenie aplikacji w środowiskach chmurowych, wykrywanie potencjalnych zagrożeń i korelację zdarzeń - przykładem może być Prisma Cloud firmy Palo Alto Networks. Dzięki takiemu podejściu, zespoły SOC mogą szybko i skutecznie reagować na zagrożenia.

Webinarium

SOC dla chmury

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm korzysta z chmury, a wraz z tym pojawiają się nowe wyzwania i zagrożenia, przed którymi stoją działy SOC. Ochrona środowisk chmurowych wymaga podejścia holistycznego, uwzględniającego różne poziomy zabezpieczeń oraz złożoność i rozproszenie architektury infrastruktury w chmurze.

Zapraszamy do zapoznania się z VOD, w trakcie którego przedstawimy praktyczne przykłady ataków oraz wykorzystania Prisma Cloud w zadaniach związanych z ich Threat Huntingiem. Pokażemy również jak wykrywać i zapobiegać atakom specyficznym dla środowisk chmurowych.

Nagranie trwa 61 minut. Mogą je Państwo obejrzeć w dowolnej chwili.

Obejrzyj VOD

Materiały dodatkowe

Raport Forrester

W miarę jak organizacje starają się modernizować i przekształcać swoją infrastrukturę IT i operacje do chmury, pojawiają się luki w widoczności chmury oraz poszerzają się powierzchnie ataku, co zagraża bezpieczeństwu organizacji i zgodności z przepisami. Aby zniwelować te luki, organizacje muszą rozważyć rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na chmurze, które zapewnia prewencyjną ochronę w zakresie chmur, aplikacji, danych, sieci i użytkowników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem Forrestera, który ukazuje korzyści biznesowe oraz oszczędność kosztów rozwiązania Palo Alto Networks - Prisma Cloud.

Czytaj więcej

Przewodnik OWASP OWASP Cloud-Na tiveApplication Security Top 10 Guide

Nowoczesne aplikacje natywne w chmurze zapewniają krytyczną funkcjonalność dla różnych procesów biznesowych. Liczba aplikacji internetowych rośnie, a interfejsy API wystawione na działanie internetu rosną wykładniczo. Współczesne przedsiębiorstwa nadal przenoszą się do chmury i korzystają z pojawiających się architektur cloud native. W raporcie Palo Alto Networks 2022 State of Cloud Native Security stwierdzono, że organizacje spodziewają się, że w ciągu dwóch lat 68% swoich obciążeń roboczych będzie hostowanych w chmurze. Ponadto, do 2023 roku ponad 500 milionów aplikacji zostanie stworzonych przy użyciu podejść cloud native. Zapoznaj się z pełną wersją przewodnika OWASP.

Czytaj więcej