Zaawansowany defragmentator dysków w Viście

Defragmentator w Viście sprowadzono do jednego tylko okienka z dwoma przyciskami "Modify schedule..." i "Defragment now". A jak dotrzeć do bardziej zaawansowanych opcji programu?

Aby skorzystać z poważniejszych opcji Defragmentatora, należy wybrać logo Windows | All Programs | Accessories, następnie kliknąć prawym klawiszem myszki w Command Prompt i wybrać Run as administrator | Continue.

Uzyskamy teraz dostęp do Wiersza polecenia Administratora, w którym możemy skorzystać z programu defrag.exe. Wpisując defrag /? zobaczysz spis opcji: defrag -c wykona defragmentację plików na wszystkich dyskach, defrag c: -f -v wykona defragmentację nawet wtedy, gdy na HDD pozostało mało wolnej przestrzeni. Jednocześnie aplikacja będzie nieco bardziej szczegółowo będzie informować o swych poczynaniach.

Zanim jednak przejdziemy do defragmentacji, warto wpisać polecenie defrag [dysk] -a, które spowoduje analizę przestrzeni zajmowanej przez pliki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200