Windows XP nie dogaduje się z telefonem przez port podczerwieni (IrDA) po instalacji SP2

Port podczerwieni to jeden z lepszych sposobów komunikacji między telefonem komórkowym/smartfonem a notebookiem - czasem wygodniejszy niż Bluetooth i Wi-Fi. Ale zdarza się, że komunikacja z Windows nawala po zainstalowaniu SP2. Co wtedy?

Jeśli pracujemy w Windows na koncie z uprawnieniami administratorskimi, zwykle nie ma żadnego problemu. Jeżeli natomiast korzystamy z konta w domenie lub innego o ograniczonych możliwościach (Power Users, Users), próba podłączenia telefonu do komputera przez IrDA zakończy się fiaskiem - nawet jeśli przed instalacją SP2 przebiegała poprawnie.

Zamiast komunikacji (np. wykorzystania wbudowanego w komórkę modemu) zobaczymy monit o zainstalowanie "Classic Mobile Phone". Nie powinno nas to przerażać.

Musimy tylko przelogować się na konto administratora i pozwolić na zobaczenie się telefonu i komputera. System sam zainstaluje sterownik i pozwoli nam na korzystanie z oferowanych przez komórkę funkcji.

Po zakończeniu wszystkich operacji możemy się wylogować i wrócić do wykorzystywanego przez nas konta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200