Tworzenie archiwów instalacyjnych

W systemach Windows 98, Me, 2000, XP można znaleźć przydatną aplikację, która pozwala na łatwe i szybkie tworzenie archiwów samorozpakowujących i samoinstalujących się? Jaki to program i gdzie go szukać?

Narzędzie do tworzenia automatycznych archiwów instalacyjnych, o którym mowa, to IEXPRESS.EXE. Program ten wchodzi w skład pakietu IE Administration Kit i w systemach 2000 i XP instalowany jest domyślnie wraz z systemem operacyjnym - posiadacze systemów Windows 98 i Me muszą program niestety dosinstalować. Plik z aplikacją dostępny jest za darmo do pobrania na stronie Microsoftu (rozmiar pliku: 2,6 MB).

W Windows 2000 i XP program IEXPRESS.EXE znajduje się w katalogu \WINDOWS\SYSTEM32. W pozostałych edycjach w podfolderze TOOLS katalogu z zainstalowanym IE Administration Kit.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i posiada czytelny, intuicyjny interfejs graficzny, pozwalający na łatwe i szybkie tworzenie automatycznych archiwów instalacyjnych. Krótki kurs obsługi programu i opis najważniejszych jego funkcji w kolejnej poradzie dnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200