Szybkie przypinanie folderów do menu Start

Nowe menu Start w Windows XP i 2003 umożliwia przypięcie wybranych programów w lewym górnym rogu menu. Jak jednak dodać do niego wybrany folder?

Żeby do menu z szybkim wyborem programów dodać folder, wystarczy przeciągnąć skrót do niego na przycisk Start. Jeśli jesteśmy wyjątkowo leniwi i przewidujemy więcej takich akcji w przyszłości, możemy też odpowiednio zmodyfikować Rejestr, by w menu podręcznym każdego folderu pojawiła się opcja Przypnij do menu Start.

Aby to zrobić, należy otworzyć Edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit.exe) i znaleźć w nim klucz HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shellex\ContextMenuHandlers. Kliknijmy na nim prawym klawiszem i wybierzmy Nowy -> Klucz. Kluczowi nadajmy nazwę {a2a9545d-a0c2-42b4-9708-a0b2badd77c8}.

Kiedy teraz trzymając klawisz [Shift] klikniemy na dowolny folder systemu, w menu kontekstowym pojawi się nowa opcja: Przypnij do menu Start.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200