Spokojnie to tylko awaria (Windows XP)

W odróżnieniu od poprzedników Windows XP restartuje się, nie informując użytkownika o ewentualnych tego przyczynach. W ten sposób utrudnia mu poszukiwania źródła błędu, i bez tego dość czasochłonne i skomplikowane. Jak to zmienić?

Na szczęście jest kilka ustawień, które sterują zachowaniem Windows XP w sytuacjach awaryjnych, takich jak zawieszenie systemu. Stosowne opcje są starannie ukryte. Znajdziesz je, klikając dwukrotnie ikonę System w Panelu sterowania. Wskaż kartę Zaawansowane, po czym kliknij przycisk Ustawienia w rubryce Uruchamianie i odzyskiwanie. Następnie zaznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie w rubryce Awaria systemu. Zmiana zacznie obowiązywać dopiero po kolejnym restarcie. Jeśli teraz dojdzie do zawieszenia Windows XP, system zaproponuje restart i niebieski ekran. Wybierając drugą z wyświetlonych opcji, dowiesz się, który z elementów spowodował awarię, i będziesz mógł podjąć poszukiwania przyczyny zajścia.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200