Rohos Disk Encryption - dane nareszcie bezpieczne

Aplikacja służy tworzeniu wirtualnych, zaszyfrowanych partycji w systemie operacyjnym użytkownika, na których ten może bez obaw o bezpieczeństwo informacji zapisywać dokumenty, zdjęcia, czy inne ważne dla niego pliki.

Rohos Disk Encryption korzysta z obu, przenośnych i stacjonarnych pamięci komputera, tworząc na nich dość sporej wielkości, zaszyfrowane pliki, które montuje później w komputerze, zamieniając je w wirtualne partycje do składowania danych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w końcu przestać obawiać się o groźbę wycieku poufnych danych z naszej firmy, skupiając się już wyłącznie na pracy i rozwijaniu projektów.

Zobacz również:

  • WhatsApp zaczyna szyfrować kopie zapasowe danych w trybie E2EE

Aplikacja domyślnie zabezpiecza nasze dane hasłem, od którego skomplikowania zależy ile czasu przestępcy zajmie dostanie się do poufnych danych. Aby jednak jeszcze bardziej utrudnić mu życie, programiści skusili się o dodanie możliwości korzystania z kluczy USB, w roli elementu, dającego nam dostęp do danych.

Oczywiście zabezpieczono nas także na wypadek zagubienia hasła lub utracenia klucza USB. Program tworzy dla nas specjalny plik, który w razie awarii usunie zabezpieczenia z wirtualnej partycji, dając nam możliwość odzyskania, znajdujących się nam niej danych. Warto o tym pamiętać, gdyż podobnej funkcjonalności nie znajdziemy w wielu konkurencyjnych rozwiązaniach.

Pobierz Rohos Disk Encryption 1.19

Producent/dystrybutor: Tesline-Service S.R.L.

Data dodania: 2008-11-28

Rozmiar pliku: 1,47 MB

Nazwa pliku: rohos.exe

Licencja / cena: Shareware

Platforma systemowa: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200