Przeprowadzka plików tymczasowych cz. 1

Poniższa porada być może pomoże wam w zmianie lokalizacji folderu TEMP, przechowującego pliki tymczasowe. Jeśli chcecie mieć go zawsze pod ręką, czytajcie dalej.

O ile w systemach Windows 98 i Me istnieje tylko jeden folder na pliki tymczasowe (%windir%\TEMP), o tyle w Windows 2000 i XP mamy do czynienia z dwoma takimi folderami. Katalog %windir%\TEMP jest przeznaczony na procesy systemowe, a %userprofile%\USTAWIENIA LOKALNE\TEMP - na dane użytkownika.

Jeżeli chcesz zmienić domyślne lokalizacje katalogu plików tymczasowych, musisz przede wszystkim utworzyć nowy folder, który będzie pełnił tę funkcję. Pamiętaj o tym, aby znajdował się on na odpowiednio wielkiej partycji (kilkaset MB miejsca wystarczy).

W przeprowadzce folderu plików tymczasowych pomoże ci narzędzie dostępne w Windows 2000/XP. Zaloguj się w systemie jako administrator i otwórz "Panel sterowania | System", a następnie na karcie Zaawansowane kliknij Zmienne środowiskowe. Zmiennym TEMP i TMP w rubryce Zmienne użytkownika dla... przypisz ścieżkę dla nowoutworzonego folderu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200