Przeprowadzka pakietu Office

Jeżeli chcemy utworzyć zapasową kopię ustawień pakietu Microsoft Office (może się przydać na wypadek awarii) lub przenieść konfigurację pakietu do innego komputera ze wszystkimi paskami narzędzi, makrami i listami Autokorekty, pomoże nam w tym specjalny Kreator.

Kreator zapisywania moich ustawień w pakietach Office XP i 2003 znajduje się w menu "Start | Programy | Narzędzia Microsoft Office". Ponieważ nie zawsze działa bezawaryjnie, przed przystąpieniem do archiwizacji pakietu dobrze jest go zaktualizować (instalacja Service Pack'a załatwia sprawę).

Wybierz teraz żądaną operację - archiwizowanie ustawień lub ich przywracanie. Ustawienia można zapisać w pliku na twardym dysku lub na serwerze Microsoftu.

Uwaga: pakiet Office 2000 nie posiada tego kreatora, można go jednak pobrać ze strony Microsoftu (http://office.microsoft.com/downloads/2000/o2ksmsdd.aspx - rozmiar pliku: 275 KB, środowiska: Windows 98/Me/2000/XP). Ta wersja nie pozwala jednak zapisywać ustawień w pliku na dysku naszego peceta, jedynie na serwerze Microsoftu. Można więc zastępczo używać bezpłatnego kreatora, który znajduje sie w angielskojęzycznym pakiecie narzędziowym Office Resource Kit (bezpłatny, dostępny pod adresemorktools," target="_blank" class="link">http://www.microsoft.com/office/ork/2000/appndx/toolbox.htm/orktools, rozmiar pliku: 9 MB, środowiska: Windows 98/Me/2000/XP).

Za pomoca tego kreatora można już archiwizować pakiet Office w dowolnym folderze na dysku lokalnym. Przywołuje się go z wiersza poleceń i daje się sterować za pomocą parametrów i pliku INI.

Przykładowe polecenie:

<ścieżka>\proflwiz.exe /s c:\backup\

offback.ops /q

sprawi, że ustawienia pakietu zostaną zapisane w pliku C:\BACKUP\OFFBACK.OPS#. Nie przejmuj się, jeśli nie zobaczysz żadnych pasków postępu, komunikatów o błędach czy pomyślnym zakończeniu - jest to domyślne ustawienie kreatora, który wszystkie operacje wykonuje w tle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200