Multicast i przełączanie w warstwie 3

Pytanie: Trzeba uruchomić usługę w trybie multicast. Czy konieczne jest do tego zainstalowanie w sieci przełącznika warstwy 3?

Pytanie: Trzeba uruchomić usługę w trybie multicast. Czy konieczne jest do tego zainstalowanie w sieci przełącznika warstwy 3?

Odpowiedź: Multicasting i przełączanie w warstwie 3 to dwie różne rzeczy. Dlatego aby wprowadzić do sieci funkcję multicast, nie trzeba w niej instalować przełącznika warstwy 3. Wystarczy przełącznik warstwy 2 obsługujący tryb multicast, tj. taki, na którym można uruchomić protokół IMGP (Internet Management Group Protocol; RFC 1112). To wystarczy, aby przesyłać pakiety w trybie jeden nadawca-wielu odbiorców.


TOP 200