Kilka ciekawych narzędzi dla administratorów na Androida

Przedstawiamy 9 interesujących programów mogących zwiększyć komfort codziennej pracy specjalistów IT, korzystających ze smartfonów opartych na systemie Google Android. Zaletą prezentowanych rozwiązań jest fakt, iż w większości są to aplikacje darmowe.

Zestaw narzędzi wspomagających pracę działów IT został wybrany przez praktyków tego zawodu, co w obliczu rosnącej niemal w geometrycznym tempie liczby aplikacji pisanych pod Androida, skłania do wnikliwszego przyjrzenia się proponowanym programom. Znaleźć można wśród nich rozwiązania pozwalające uzyskać zdalny dostęp do firmowych komputerów, monitorować stan serwerów czy szybko połączyć ze sobą telefon i laptop. Większość aplikacji jest bezpłatnych, a jedyną potencjalną przeszkodą w ich użytkowaniu jest możliwy konflikt z wewnętrzną polityką bezpieczeństwa konkretnego przedsiębiorstwa.

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją tych programów w formie galerii.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

AndFTP

Aplikacja, będąca jednocześnie wewnętrznym menadżerem plików jak i klientem usługi FTP. Pozwala zarządzać usługami, przeglądać pliki oraz listę podłączonych urządzeń sieciowych. Program jest stosunkowo prosty do skonfigurowania i użytkowania (nazwa hosta, login/hasło, ew. opcje szyfrowania połączeń itp.).

AndFTP oferuje możliwość ściągania/wysyłania pliku na serwer FTP, tworzenia katalogu, kasowania, kopiowania i zmianę nazwy pliku - zarówno w urządzeniu jak i zdalnie, na serwerze. Udostępnia także funkcję synchronizacji plików.

Producent: Lysesoft

Cena: Bezpłatny

AndroidVNC

Dzięki pakietowi AndroidVNC, administratorzy mogą zdalnie łączyć się do firmowych sieci i zarządzać urządzeniami podłączonymi do sieci LAN i/lub Internetu. To doskonałe rozwiązanie dla specjalistów IT przebywających często poza biurem.

Aplikacja pozwala łączyć się z większością popularnych serwerów VNC takich, jak: TightVNC, Real VNC, x11vnc czy Apple Remote Desktop. Jedyną niedogodnością, będącą jednak wspólną cechą wszystkich programów typu VNC pisanych na smartfony, jest konieczność przyzwyczajenia się do obsługi firmowego desktopa udostępnionego na ekranie o przekątnej rzędu kilku cali.

Producent: androidVNC, antlersoft

Cena: Bezpłatny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200