Jak kupować drukarkę?

Przejdź do:

Parametry techniczne

Ponieważ poszczególne typy drukarek znacznie różnią się między sobą, rozpatrzymy ich parametry oddzielnie.

Drukarki atramentowe

Najwolniejsze, oraz zwykle najtańsze drukarki na rynku. "Atramentówki" oferują jednak bardzo wysoką jakość wydruków fotografii - na odpowiednim papierze i przy zastosowaniu odpowiednich pojemników z tuszem. Drukarki atramentowe wydają się bardzo tanie, ale należy pamiętać, że wymiana pojemników z atramentem będzie nas kosztować nierzadko prawie tyle co nowa drukarka. W ten sposób producenci odrabiają straty z bardzo niskich cen samych drukarek.

Jak kupować drukarkę?

Dobór parametrów - drukarki atramentowe

Drukarki laserowe czarno-białe

Ceny drukarek laserowych spadły do poziomu, przy którym stają się one atrakcyjną alternatywą do domowych "atramentówek" - jeżeli drukujemy dużo tekstu, drukarka laserowa okaże się dużo szybsza, wygodniejsza i tańsza w eksploatacji. Drukarki laserowe są niezastąpione w biurach, gdzie przyjęły się już na dobre.

Jak kupować drukarkę?

Dobór parametrów - drukarki laserowe czarno-białe

Drukarki laserowe kolorowe

Kolorowe drukarki laserowe są przeznaczone do biur, gdzie wiele rzeczy musi być drukowanych w kolorze. Wydruk na zwykłym papierze jest bardzo dobrej jakości, a eksploatacja w dłuższym okresie czasu jest tańsza od drukarki atramentowej. Niektóre drukarki laserowe potrafią drukować na papierze błyszczącym, ale jakość takich wydruków nadal jest słabsza od atramentowych.

Jak kupować drukarkę?

Dobór parametrów - drukarki laserowe kolorowe


TOP 200